Ревматоїдний артрит — розвінчання міфів про хвороби

Існують міфи про ревматоїдному артриті, згідно з якими ревматоїдний артрит вражає один відсоток населення Землі, але це жорстока і поширена хвороба все ще викликає довгі суперечки. Існує багато непорозумінь і невідповідностей на тему ревматоїдного артриту, вважають вчені.

Що таке артрит

Ревматоїдний артрит — це переважно захворювання суглобів. Але ця хвороба і медикаменти, використовувані при лікуванні, можуть справити вплив на шкіру і створити такі проблеми, як чутливість до сонця, висип і ущільнення тканин, звані Узєлкова.

Артрит — це досить часте захворювання і ревматоїдний артрит часто плутають з іншими видами артриту. До того ж, ревматоїдний артрит ще недостатньо вивчений. Дослідження і поява нових ліків постійно змінюють уявлення про цю хворобу. Навіть експертам належить ще дуже довго вивчати ревматоїдний артрит. Існує декілька міфів про це широко поширеному і незвичайному захворюванні.

Міф № 1: Ревматоїдний артрит — це звичайний артрит

Реальність: ревматоїдний артрит — це не звичайний артрит. Те, що ми вважаємо звичайним артритом — це остеоартрит, викликаний ушкодженнями або старінням суглобів. Остеоартритом страждають люди середнього та похилого віку.

У порівнянні з ним, ревматоїдний артрит — це хронічне і прогресуюче захворювання. У відповідь на невідомі імпульси наш організм виробляє антитіла і впливає на власні тканини. Це вплив впливає на суглоби, а також може чинити вплив на інші частини тіла. Вплив хвороби і запалення періодично або постійно завдають людям біль.

Істотна плутанина відбувається між такими поняттями як остеоартрит і ревматоїдний артрит. І ще більший обман відбувається тоді, коли людина, що страждає на ревматоїдний артрит, захворює остеоартритом.

Міф № 2: ревматоїдним артритом хворіють в старості

Реальність: більшість людей хворіють на ревматоїдний артрит у віці від тридцяти до п’ятдесяти п’яти років.

Ця основна вікова група, стверджують медики, але будь-яка людина може захворіти на ревматоїдний артрит, навіть підліток. У той же час, в старості ревматоїдний артрит переноситься важче, тому що він носить прогресуючий характер, і може тривати досить довго.

Міф № 3: Ревматоїдний артрит не є серйозним захворюванням

Реальність: ревматоїдний артрит загрожує вашому здоров’ю та життєдіяльності, особливо при неправильному лікуванні.

Багато людей відносяться до ревматоїдного артриту як до ревматизму, і вони дуже сильно помиляються. Вони відкладають візит до лікаря, найчастіше на місяці або роки, а за цей час можуть статися безповоротні зміни.

Ревматоїдний артрит повинен бути діагностований, і призначено адекватне лікування. Це може істотно вплинути на вашу життєдіяльність. Ревматоїдний артрит може підвищити ризик інших захворювань, наприклад, серцево-судинних, інфекційних або легеневих захворювань, а вони досить часто зустрічаються у людей, які страждають на ревматоїдний артрит.

Міф № 4: Ревматоїдний артрит призводить до інвалідного крісла або будинку престарілих

Реальність: ревматоїдний артрит розвивається у кожної людини по-різному, але в основному люди продовжують вести звичний спосіб життя.

Прогресуючий ревматоїдний артрит може призвести до інвалідності. Більшість наукових досліджень в даній області було проведено за останні тридцять років. Це відбувалося в іншу епоху, до того, як лікарі почали практикувати лікування метотрексатом і до того, як з’явилися нові биоагентам. Медицина зробила величезний крок у лікуванні цієї хвороби. Сьогодні переважна більшість людей за допомогою відповідного лікування непогано справляються з ревматоїдним артритом, про що свідчить їх рухливість і нормальна життєдіяльність.

Це підтверджують недавні дослідження: дев’яносто відсотків людей, близько десяти років страждають на ревматоїдний артрит, ведуть нормальне життя.

Міф № 5: Більшість людей з ревматоїдним артритом недієздатні

Реальність: звичну робочу діяльність доведеться змінити у зв’язку із захворюванням на ревматоїдний артрит, але це не означає інвалідність.

Цей міф, можливо, і був реальністю в минулому, в основному через методу лікування. Звичайно, багатьом людям потрібні будуть послаблення в роботі, або обмеження діяльності під час загострення. Але основна маса людей з ревматоїдним артритом продовжує працювати в звичайному режимі.

Дослідження дійсно показують, що люди, які страждають на ревматоїдний артрит на протязі більше десяти років, не знизили свою працездатність.

Міф № 6: Ліки від ревматоїдного артриту можуть бути токсичними, тому краще дочекатися, коли хвороба прогресуватиме

Це, мабуть, самий небезпечний міф, про що попереджають експерти. Існують докази того, що лікування ревматоїдного артриту на ранніх стадіях може запобігти пошкодження суглобів та інвалідність. В ідеалі лікування повинно розпочатися як можна швидше після діагностики. Якщо відкладати лікування, то це може призвести до гірших наслідків.

Численні дослідження породили припущення, що лікування на ранніх стадіях може запобігти розвитку ревматоїдного артриту у багатьох людей. Вірно те, що медикаменти, використовувані при лікуванні ревматоїдного артриту, можуть мати побічні ефекти. Але рідко побічні ефекти наносять більшої шкоди, ніж відмова від лікування ревматоїдного артриту. Прості аналізи крові та візит до лікаря допоможуть виявити ті побічні ефекти, які створюють ліки від ревматоїдного артриту.

Міф № 7: Більшість людей страждають на ревматоїдний артрит схильні до онкологічних захворювань

Реальність: люди, страждаючі ревматоїдним артритом, трохи більше схильні до ризику розвитку лімфоми (рак крові), але рівень ризику дуже низький. Навіть враховуючи збільшення ризику, досить невелика кількість людей з ревматоїдним артритом піддається виникненню лімфоми.

Наприклад, одне з досліджень більше двох тисяч людей з ревматоїдним артритом протягом восьми років показало, що всього лише одинадцять з них захворіли на лімфому. За відомими даними, від трьох до восьми осіб, які не страждають на ревматоїдний артрит, піддалися захворюванню на лімфому за той же період часу.

Збільшення кількості випадків захворювання пов’язане із запаленнями при ревматоїдному артриті, а також у зв’язку з прийомом ліків, говорять експерти. Тим не менше, більшість людей з ревматоїдним артритом не страждають раковими захворюваннями.

Метотрексат, можливо, збільшує ризик. Незважаючи на це, ревматологи встають на захист ліки, вважаючи, що потрібно зважити існуючий ризик і користь. Відмова від лікування ревматоїдного артриту часто призводить до плачевних наслідків, хоча лімфома не є найпоширенішим з них, звичайно повільно прогресує і добре лікується.

Приємно дізнатися, що ризик захворювання на рак товстої кишки знижується на сорок відсотків у людей з ревматоїдним артритом. Одна з теорій стверджує, що часте використання ліків, таких як аспірин, Мотрин і ібупрофен, пацієнтами, що страждають на ревматоїдний артрит, допомагають запобігти раку товстої кишки.

Міф № 8: Хворобливість суглобів змушує проводити основну частину дня в бездіяльності

Реальність: навпаки, суглоби тих, хто страждає на ревматоїдний артрит, потребують розтяжці і вправах.

Лікарі радять цим людям залишатися рухливими, приймаючи ліки, і заохочують виконання вправ і фізичну активність. Іноді відпочинок необхідний, але більшість людей з ревматоїдним артритом має більше рухатися і вправлятися. Нерухомість може бути корисною для деяких людей, які страждають на ревматоїдний артрит. Коли суглоби болючі і напружені, цілком природно уникати рухів. Однак нерухомий спосіб життя — порочне коло. М’язи навколо суглоба впливають на його стан. Всі м’язи потребують регулярної активності, щоб зберігати нормальну рухливість, в іншому випадку ми її втрачаємо.

 • Кожної, хто страждає на ревматоїдний артрит, повинен нести фізичне навантаження.
 • Вправи на розтяжку вимагають мінімальної напруги і допомагають суглобам залишатися рухливими.
 • Аеробні вправи покращують стан суглобів, а також фізичне і розумове здоров’я.
 • Занадто активних вправ слід уникати.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.