Ревматизм — можливі ускладнення на серце

Ревматизм — це медичний термін, який часто використовується для опису розладів , пов’язаних з різними частинами тіла. Найчастіше люди пов’язують ревматизм з артритом, або ревматичної лихоманкою, ускладненням гострого фарингіту, яке може привести до пошкодження серця. Проте термін ревматизм також застосовують для опису симптомів численних порушень, які можуть викликати біль або слабкість. Вважається, що всього до так званих ревматичних захворювань відноситься більше двохсот різних розладів.

Найбільш поширеними з них є: болі в спині і шиї, бурсит, остеоартрит, капсуліт, анкілозуючий спондилоартрит, псоріатичний артрит, ревматоїдний артрит, вовчак. Крім того, прояви багатьох аутоімунних захворювань також нерідко називають ревматизмом. Сьогодні цей термін значно частіше вживається в просторіччі, ніж в медичній літературі.

Деякі форми ревматизму, які називаються позасуглобових ревматизм, зачіпають м’які тканини, викликаючи біль у всьому тілі. До цієї категорії відносяться такі порушення, як фіброміалгія і тендиніт. Позасуглобових ревматизм також може бути локалізований у певній частині організму. Наприклад, бурсит найбільш часто розвивається в області одного суглоба, пошкодженого в результаті сильного напруги.

Ще один вид ревматизму, так званий кистьовий тунельний синдром, розвивається через незручної пози, коли людина друкує, і / або різними проблемами з поставою.

Давно відоме існування зв’язку між ревматичними болями і погодою ученим досі не вдалося спростувати. Передбачається, що основним чинником, що сприяє появі і посиленню болю при ревматизмі, є атмосферний тиск. При низькому тиску біль посилюється, при високому — слабшає, або проходить зовсім. Причина цього поки не цілком зрозуміла.

Народна медицина пропонує безліч засобів для лікування ревматизму. Представники сучасної офіційної медицини стверджують, що, оскільки різні типи ревматичних захворювань мають різні причини, для їх лікування необхідний різний підхід. Для первісного полегшення симптомів ревматизму зазвичай застосовуються такі препарати, як парацетамол і нестероїдні протизапальні засоби. Часто потрібні більш сильні анальгетики.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.