Реставрація зубів: зуби — візитна картка людини

Стан зубів говорить, наскільки людина соціально благополучний і дорожить своїм здоров’ям. Сьогодні поганий стан зубів може бути навіть перешкодою для отримання престижної роботи. Тому реставрації зубів надається особливе значення.

Що входить в поняття реставрації зубів і свідчення для неї

Реставрація зубів — це комплекс методик по відновленню пошкодженого, зруйнованого карієсом, який змінив свій колір або має неправильну форму зуба. Реставрація зубів може проводитися за допомогою прямих і непрямих методик.

До прямих методиках реставрації зубів відносяться реставрація зуба в порожнині рота за допомогою сучасних пломбувальних матеріалів. Непрямі методики реставрації зубів проводяться за допомогою спеціальних вкладок (вони замінюють пломби) і вінірів (наклейок на зуби).

Показаннями для реставрації зубів є: руйнування зуба карієсом (у тому числі руйнування зуба під старою пломбою), травми зуба з його руйнуванням і сколами, зміна кольору зуба після лікування, неправильна форма зубів.

Головними завданнями реставрації зубів є створення рівного ряду зубів правильної форми, певного кольору і прозорості. Комусь для цього потрібно реставрувати один зуб, а комусь весь зубний ряд.

Методики прямої реставрації зубів

Відновлення зуба починається з його лікування, під час якого видаляють змінені тверді тканини зуба, лікуються пульпіту, періодонтиту. Тільки абсолютно здорові зуби можна реставрувати.

В кабінеті стоматолога-терапевта можна відновити за допомогою сучасних пломбувальних матеріалів. Сьогодні випускаються пломбувальні матеріали, які нарощуються на зруйнований зуб і повністю відновлюють його форму і колір.

Найчастіше для реставрації застосовуються пломбувальні матеріали, які називаються композитами. Композити являють собою суспензію неорганічних речовин у в’язкому органічному середовищі (матриці), що містить наповнювач, який надає композиту потрібні властивості. Всі композити поділяються на отверждаются за допомогою хімічної реакції і отверждаются за допомогою спеціальної галогенової лампи.

Основним показанням для реставрації зубів світлоотверждаємимі композитними матеріалами є наявність карієсу і некаріозних уражень зуба, які призвели до руйнування коронки, а також бажання пацієнта поліпшити його зовнішній вигляд зуба за допомогою композиту.

Реставрація зуба за допомогою композитів — копітка робота, яка вимагає відмінних професійних навичок та акуратності. Але якщо коронка зуба зруйнована більше, ніж наполовину, то реставрація за допомогою композитів не підійде, доведеться застосовувати непряму реставрацію зубів.

Методики непрямий реставрації зубів

Непряму реставрацію зубів здійснює стоматолог-ортопед за допомогою вкладок і вінірів.

Вкладки використовують для реставрації зубів в тому випадку, якщо зуб зруйнований в значній мірі і відновити його за допомогою пломбувального матеріалу неможливо. Випускаються різні види вкладок, але для реставрації зубів в основному користуються керамічними і композитними вкладками. Вкладки це практично та ж пломба, але зроблена за зліпком з зруйнованого зуба в зуботехнічній лабораторії.

Вкладки застосовують в основному для реставрації бічних зубів, які мають жувальні поверхні, так як вони надійніші, міцніше і менше стираються, ніж пломби.

Вініри — це дуже тонкі пластинки, які наклеюються на передні поверхні зубів, залишаючи внутрішню сторону зубів недоторканою. Вініри виготовляються з кераміки або фарфору в зуботехнічній лабораторії за зліпком з зубів, зробленому ортопедом. Для виготовлення зліпка з зуба з нього спочатку знімається тонкий шар емалі і вже потім з зуба роблять зліпок. Випускаються і готові вініри, форму і колір яких можна підібрати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.