Реп’яхова олія в косметології: перевірений засіб

Реп’яхова олія знаходить саме широке застосування в косметології . Воно є природним концентратом вітамінів, макро-і мікроелементів та інших біологічно активних речовин. Крім того, реп’яхову олію володіє прекрасними очисними здібностями.

Значення рослинних олій в косметиці

Наша шкіра і волосся несуть сьогодні значну екологічне навантаження. Це змушує виробників шукати все нове сировину для своєї продукції, і все частіше вони зупиняються на реп’яховому маслі. У зв’язку з тим, що в сучасні косметичні засоби входить велика кількість хімічних речовин, при їх застосуванні часто з’являються алергічні реакції, контактні дерматити (від зіткнення з тим чи іншим хімічною речовиною) і так далі. Тому сьогодні велике значення надається безпеці косметичних засобів.

Рослинні масла, що входять до складу шампунів, масок, кремів і бальзамів-ополіскувачів, впливають безпосередньо на шкіру і сприяють проникненню біологічно активних речовин в клітини шкіри. Вони допомагають шкірі заповнити недолік ліпідів, які містяться в клітинах поверхневих шарів шкіри, відновлюють її бар’єрні функції (захист організму від проникнення через шкіру збудників інфекції), активізують жировий обмін в клітинах шкіри. Рослинні масла є розчинниками для деяких життєво необхідних для клітин шкіри вітамінів (А, Е, D), без масел вони не могли б проникнути в шкіру. Рослинні масла чудово поєднуються з іншими біологічно активними речовинами, посилюючи їх косметичний ефект.

Реп’яхова олія у складі сучасних косметичних засобів

Реп’яхова олія часто використовується в косметичній промисловості, так як воно є натуральним засобом, що відповідають усім правилам безпеки.

Реп’яхова олія являє собою екстракт коренів лопуха на рослинних оліях. Основне властивості цього масла — очищення шкіри, зміцнення волосся, стимуляція їх росту і додання здорового блиску. Реп’яхову олію відновлює також роботу шкірних сальних залоз і володіє антибактеріальними властивостями.

Перш за все, використовуються очищаючі властивості реп’яхової олії. Воно входить в багато високоякісні засоби по догляду за волоссям, такі як натуральні шампуні і кондиціонери, які чудово очищають шкіру голови і волосся. Одночасно волоссю надається їм блиск, склеюються лусочки на поверхні волосини, відновлюється структура волосся. Очищення шкіри і волосся від токсинів і продуктів обміну речовин відбувається за допомогою природного адсорбенту, що міститься в реп’яховому маслі, — інуліну.

На поверхні очищеної за допомогою шампуню з реп’яхову олію шкіри голови починають розмножуватися колонії корисних бактерій, які захищають шкіру від інфекції.

Вхідні до складу реп’яхової олії протеїни запобігають ламкості волосся, роблять їх м’якими і еластичними, бета-каротин додає волоссю пружність, м’якість і гладкість, оберігає від передчасного облисіння, вітамін Е затримує вологу і додає волоссю блиск, вітаміни групи В несуть з собою додаткову енергію, необхідну для обміну речовин. Органічні кислоти надають позитивну дію на шкіру і коріння волосся, укріплюють їх, усувають лупа. Комплекс містяться в реп’яховому маслі біологічно активних речовин регулює роботу сальних залоз, нормалізує склад шкірного сала, попереджаючи тим самим вугровий висип.

Реп’яхова олія входить до складу більшості сучасних засобів для відновлення волосся — шампунів, бальзамів-ополіскувачів, масок. Така косметика поєднує в собі м’якість дії натуральних засобів і високу ефективність, створену за допомогою сучасних виробничих технологій.

Реп’яхова олія з добавками

У наш час в аптеці можна купити не тільки чисте реп’яхову олію, але і реп’яхову олію з різними добавками, які посилюють його дію.

Так, реп’яхову олію з екстрактом кропиви містить комплекс біологічно активних речовин, що сприяють зміцненню волосся та посиленню їх росту. Реп’яхову олію з червоним перцем розігріває шкіру, викликає приплив до неї крові, в результаті воно найбільш ефективно при випаданні волосся і облисінні. Реп’яхову олію з прополісом містить смоли, які обволікають кожен волос, склеюють його лусочки і захищають від зовнішніх впливів, тому воно рекомендується при сухих пошкоджених і ламких волоссі. Реп’яхову олію з керамідами (органічними сполуками кремнію) живить коріння волосся, укріплює і відновлює структуру стрижнів волосся, попереджає розщеплення кінчиків волосся. Реп’яхову з екстрактом листя гінкго білоба покращує кровообіг шкіри, стимулює обмін речовин в коренях волосся, зміцнюючи їх тим самим і попереджаючи випадання.

Реп’яхова олія пройшло випробування протягом століть і витримує конкуренцію з найсучаснішими косметичними засобами.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.