Ремінь безпеки для вагітних — чи варто їх використовувати?

Деякі жінки продовжують водити автомобіль навіть на великих термінах вагітності, при цьому вони навіть не підозрюють, що вже придумані спеціальні ремені безпеки для вагітних. А адже саме під час вагітності так небезпечні навіть невеликі травми, вони небезпечні не стільки для матері, скільки для дитини.

Історія створення ременів безпеки

Ремені безпеки були винайдені на початку минулого століття, але тільки через п’ятдесят років вони знайшли практичне застосування і почали рятувати життя людей. А на початку 21-го століття американська автомобільна компанія «Форд» приступила до створення перших ременів безпеки для вагітних, надійність яких буде перевірена тривалими дослідженнями. Складність цієї роботи полягала в тому, що винахід потрібно було перевіряти на вагітних жінках. Тому спеціально для цих цілей був створений манекен вагітної жінки, який отримав ім’я Лінда. Були досліджені навантаження на всі види тканин людини при аваріях, в яких брали участь і Лінда, і звичайні манекени. Перші ремені безпеки, засновані на цих розробках, з’являться вже в 2010 році.

Ці дослідження також показали, що ніякого спеціального ременя для вагітних не потрібно. Звичайний триточковий ремінь безпеки не завдає шкоди дитині при його правильному закріпленні: верхня коса гілка повинна лежати на плечі, а горизонтальна — як можна нижче під животом, не натискаючи на нього.

І, тим не менш, звичайний ремінь безпеки незручний для вагітної жінки. Тому вже зараз у продажу є спеціальні ремені безпеки для вагітних, безпека і придатність яких перевірялася не на підставі тривалих досліджень, а лише на підставі краш-тестів (краш-тести — це перевірка на безпеку з відтворенням ДТП і виявленням рівня збитку, який здатна завдати аварія пасажирам).

Чим небезпечні автомобільні травми для вагітної жінки

автоаварії є частою причиною загибелі плоду незалежно від того, чи знаходиться вагітна жінка за кермом або сидить поряд з водієм. При цьому вагітні жінки найчастіше не пристібаються ременем, так як вважають, що це може завдати шкоди дитині. При аналізі наслідків аварії було встановлено, що майже половину із загиблих дітей можна було врятувати, якби вагітна жінка була пристебнута ременем безпеки. Найчастіше загибель плода при травмах походить від передчасного відшарування плаценти, яка може загрожувати життю не тільки плода, але й жінки, так як часто супроводжується сильною кровотечею.

На пізніх термінах вагітності жінкам взагалі не рекомендується водити автомобіль, так як у них раптово може наступити запаморочення, слабкість або непритомність, які досить часто супроводжують вагітність.

Правильне використання ременя безпеки

Якщо вагітній жінці все ж необхідно сісти за кермо, то вона обов’язково повинна пристебнутися ременем безпеки, так як при вагітності навіть екстрене гальмування може стати небезпечним. Існують правила закріплення ременя безпеки для вагітних жінок, оскільки якщо ремінь буде розташований на животі, а автомобіль раптово різко загальмує, це може призвести до загрози викидня.

Ремінь безпеки пристібається так, щоб нижня гілка проходила під животом, утримуючи стегна, а верхня — від лівого плеча по центру грудей. Можна пристібатися і так, щоб верхня гілка ременя лежала над грудьми, а нижня — під грудьми, вище живота. Ремінь також потрібно заздалегідь відрегулювати, враховуючи особливості вагітної жінки: він не повинен бути ні занадто туго натягнутий, ні вільно висіти. У вітчизняних автомобілях для цього достатньо лише пересунути кріплення, яке регулює довжину, а в іномарках для цього потрібно буде зняти кріплення і змінити силу натягу ременя.

Види ременів безпеки

Існують спеціальні ремені безпеки для вагітних з утримуючими пристроями, які дозволяють надійно зрушити звичайний ремінь вниз живота і закріпити його в цьому положенні. До такого пристрою додається також подушечка для сидіння, яка збільшує висоту посадки вагітної жінки, що значно знижує ризик травми живота. До таких типів ременів відносяться ремені вітчизняних фірм Глобексі і ФЕСТ. Ці пристрої уберігають вагітну жінку від ударів, які можуть трапитися при екстреному гальмуванні і навіть при сильній аварії. Ці ремені безпеки рекомендується використовувати з ранніх термінів вагітності.

Є й інший вид ременів безпеки для вагітних, а також кріплення до них, які називаються «Maternity seat belt». Вони відрізняється від звичайних ременів безпеки тим, що більш еластичні і мають не три, а чотири точки кріплення, в зв’язку з чим, вагітна не відчуває тиску на живіт і захищена від можливих травм.

Вагітні жінки повинні чітко знати: правильно надітий ремінь безпеки може вберегти і її, і дитину від великих неприємностей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.