Регулон — побічні дії: в більшості випадків можна попередити

загрузка...

Регулон гормональний контрацептивний препарат. Він ефективний і безпечний тільки в тому випадку, коли призначається лікарем після попереднього обстеження жінки. Якщо ж жінка приймає рішення використовувати регулон самостійно, то цілком можливо, що вона зіткнеться з низкою побічних дій.

Побічні ефекти Регулона з боку крові

Основною небезпекою при прийомі всіх сучасних гормональних контрацептивів є побічні ефекти, пов’язані з підвищеним тромбоутворення. Регулон не є винятком, тому він протипоказаний при всіх захворюваннях, які можуть викликати підвищене утворення тромбів в кровоносних судинах, це варикозне розширення вен, ішемічна хвороба на тлі атеросклерозу, пороки серця, порушення серцевого ритму, високий артеріальний тиск, порушення мозкового кровообігу, інсульт. Ризик розвитку тромбозів кровоносних судин зростає при цукровому діабеті з судинними порушеннями і при запаленні підшлункової залози.

Небезпека тромбозів у тому, що вони можуть закупорити життєво важливі судини, що викличе важкі порушення в роботі тих чи інших органів. Крім того, можливий відрив тромбу (в цьому випадку він вже називається емболом) і його «подорож» по кровоносній системі — в такому випадку загроза перекриття великих кровоносних судин збільшується.

Регулон рідко дає такі ускладнення, якщо призначається після обстеження і виключення всіх протипоказань для його прийому. Тому перед початком прийому Регулона необхідно відвідати акушера-гінеколога.

Побічні ефекти Регулона з боку печінки

Регулон володіє деяким гепатотоксичною дією, тобто здатний отруювати клітини печінки. Це властивість, звичайно ж, виражено у Регулона незначно, але, враховуючи, що препарат приймається щодня протягом тривалого часу, будь-які захворювання печінки є протипоказанням для його прийому.

Крім того, в інструкції особливо наголошується, що при одночасному прийомі регулон і гепатотоксичних лікарських препаратів значно підвищується ризик ураження печінки, особливо у жінок старше 35 років.

Можна припустити, що і до прийому алкоголю під час використання регулон, як контрацептиву, також потрібно підходити з обережністю, адже алкоголь надає прямий токсичний вплив на клітини печінки. Так як в інструкції про алкоголь нічого не сказано, очевидно, невеликі дози неміцних спиртних напоїв ролі не зіграють, а от від міцних спиртних напоїв або від щоденного вживання пива доведеться відмовитися.

При тривалому прийомі Регулона підвищується ризик розвитку пухлин печінки, як доброякісних, так і злоякісних.

Побічні ефекти Регулона з боку статевої та ендокринної системи

Під впливом великої кількості жіночих статевих гормонів можлива зміна статевого потягу, зміна характеру виділень із піхви, розвиток молочниці (кандидозу) та запальних процесів через зниження імунітету. Крім того, з’являються міжменструальні кровотечі і кровомазання, зростання доброякісних пухлин матки, поширення ендометріозу (ділянок слизової оболонки матки в інших тканинах, наприклад, в м’язовому шарі матки). Після скасування Регулона іноді розвивається аменорея (відсутність менструації).

Зустрічаються зміни і з боку ендокринної системи. Це збільшення маси тіла (зустрічається досить рідко), набряки (приховані і явні), напруженість і болючість молочних залоз.

Всі ці зміни — наслідок дії жіночих статевих гормонів, які діють як безпосередньо на ті чи інші органи, так і на залози внутрішньої секреції.

Побічні ефекти Регулона з боку інших органів і систем

З боку інших органів і систем можуть виникати такі побічні ефекти:

 • з боку органів шлунково-кишкового тракту — нудота, блювання, пронос;
 • з боку центральної нервової системи — головний біль (у тому числі мігрень — головний біль половини голови), порушення настрою, зниження працездатності;
 • при тривалому прийомі можливо поява пігментних плям на шкірі (хлоазм), різного характеру шкірної висипки, випадання волосся, різі в очах і сльозотечі при носінні контактних лінз.
 • Передозування Регулона

  Вхідні до складу Регулона синтетичні аналоги натуральних жіночих статевих гормонів етинілестрадіол і дезогестрел є нетоксичними, тому випадків передозування препарату не зустрічалося.

  Тим не менш, можна припустити, що якщо жінка випадково прийме відразу декількох таблеток регулон, можлива поява нудоти, блювання. Крім того, можливий розвиток кровотечі з порожнини матки.

  Більшість побічних ефектів Регулона пов’язані з неправильним його застосуванням. Особливо небезпечно застосовувати цей препарат без призначення лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.