Регулон — інструкція: приймайте регулярно

загрузка...

Небажану вагітність попередити сьогодні легко: якщо регулярно приймати гормональні протизаплідні препарати, то цієї загрози існувати не буде. Але справа саме в регулярному прийомі щодня в один і той же час — за статистикою майже половина жінок протягом менструального циклу допускають пропуски цього препарату, що значно знижує його ефективність.

Механізм дії Регулона

Регулон — це монофазний комбінований контрацептив, який проводиться відомою угорською фармацевтичною фірмою Гедеон Ріхтер. Комбінованим регулон є тому, що містить два види гормонів — етинілестрадіол (він є синтетичним аналогом жіночого статевого гормону естрадіолу — одного з естрогенів) і дезогестрел (аналог жіночого статевого гормону прогестерону).

монофазні регулон називається через те, що на відміну від природного менструального циклу, який складається з двох фаз, регулон під час його приймання за допомогою гормонів підтримує постійний стан репродуктивної системи жінки, тобто одну фазу. Коли дія Регулона припиняється, настає менструальноподібна кровотеча.

Механізм дії регулон, так само, як і решти сучасних гормональних контрацептивів, заснований на тому, що велика кількість жіночих статевих гормонів гальмують вироблення гормонів гіпофіза, які в природних умовах стимулюють дозрівання яйцеклітини в яєчнику і вихід її з яєчника (овуляцію). При правильному прийом Регулону овуляції не відбувається, тому вагітності не наступає.

У Регулона є і додаткові способи захисту від небажаної вагітності — це підвищення під впливом гормонів — аналогів прогестерону в’язкості слизу, яка знаходиться в каналі шийки матки. Через таку перешкоду сперматозоїду пройти важко. Крім того, під дією гормонів змінюється стан слизової оболонки порожнини матки і заплідненої яйцеклітини важко до неї прикріплятися.

Всі ці механізми обумовлюють високу ефективність препарату. Встановлено, що при дотриманні всіх правил прийому таблеток 100 жінками протягом року вагітність настає в 0,05 випадків (індекс Перля).

При правильному прийомі регулон може нормалізувати обмінні процеси в організмі і припинити велику втрату крові під час менструації.

Як правильно приймати гормональний контрацептив регулон

Гормональний контрацептив регулон випускається по 21 таблетці в упаковці. Жінка повинна почати прийом цього препарату в перший день менструального циклу (перший день менструації) і приймати щодня, в один і той же час протягом 21 днів. Нерегулярний прийом таблеток знижує і зводить нанівець контрацептивні властивості препарату. Допускається запізнення в прийманні таблетки не більше, ніж на 12 годин. Якщо ця перерва більше, то потрібні додаткові способи контрацепції. Через 21 день робиться тижнева перерва в прийомі гормонів, в результаті чого настає менструальноподібна кровотеча. Через 7 днів, навіть якщо кровотеча не закінчилося, потрібно почати приймати регулон з нової упаковки.

За допомогою Регулон можна відстрочити настання менструації. Для цього просто не потрібно робити перерви в прийомі таблеток і після прийому однієї упаковки відразу почати приймати іншу. Але в цьому випадку все-таки можливі, як кровомазання, так і проривні кровотечі. Більше двох циклів такий прийом повторювати не можна. Часто попереджати наступ менструації також не можна.

Коли жінці протипоказано користуватися регулон

Регулон, як і більшість гормональних контрацептивів, має багато побічних ефектів, тому його не можна починати приймати самостійно. Перед призначенням Регулона акушер-гінеколог повинен ретельно обстежити жінку і тільки потім підібрати їй найбільш підходящий контрацептив.

прийом Регулону протипоказаний:

 • при порушеннях згортання крові — схильність до утворення тромбів, у тому числі при венозної недостатності та ішемічної хвороби серця;
 • при високому артеріальному тиску;
 • при мігрені, які супроводжуються тимчасовим порушенням чутливості окремих ділянок тіла або порушенням рухів;
 • при цукровому діабеті, запаленні підшлункової залози і порушеннях жирового обміну — збільшується ризик тромбозів;
 • при важких захворюваннях печінки з порушенням її функції;
 • якщо коли-небудь була жовтяниця, сильний свербіж або зниження слуху при прийомі глюкокортикоїдних засобів (ГКС);
 • при появі сильного свербіння і порушення слуху на фоні вагітності;
 • при жовчнокам’яній хворобі або пухлинах печінки в даний час або в минулому;
 • при вроджених порушеннях обміну білірубіну — синдромах Жільбера, Дубіна-Джонсона, Ротора;
 • при будь-яких злоякісних пухлинах;
 • при кровотечах із статевих органів неясного походження;
 • при активному табакокурінні у віці старше 35 років;
 • при вагітності або при підозрі на неї;
 • під час годування дитини грудьми;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
 • Побічна дія Регулона

  До побічних дій, які вимагають негайного скасування регулон, відносяться будь-які прояви тормбозов артерій або вен, підвищення артеріального тиску, порушення слуху, тяжкі порушення функції нирок і печінки, порушення світлочутливості, важкі рухові порушення (хорея Сиденхема — вона проходить після відміни Регулон) , алергічні реакції.

  При інших побічних ефектах питання про те, переривати або продовжувати прийом препарату, вирішується лікарем в індивідуальному порядку. Це можуть бути різного роду кровотечі та кровомазання із статевих органів, запальні процеси, різні порушення з боку молочних залоз, шлунково-кишкового тракту, печінки, шкірний висип, головний біль, порушення з боку зору та обміну речовин.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.