Регулон і вагітність: коли потрібно зупинитися

загрузка...

Регулон можна приймати під час вагітності, так як він призначений для її попередження та може порушити впровадження в матку і подальший розвиток заплідненої яйцеклітини. Тому під час прийому гормональних контрацептивів жінка повинна уважно стежити за своїм станом.

Як діє регулон

Регулон має у своєму складі синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону. Організм жінки влаштований так, що при надлишку цих гормонів зменшується секреція гормонів гіпофіза, які в звичайних умовах виконують дві функції: стимулюють секрецію жіночих статевих гормонів та стимулюють дозрівання яйцеклітини в яєчнику і овуляцію (вихід яйцеклітини з яєчника).

Так як під дією Регулону в організмі жінки виділяється мало гормону гіпофіза, стимулюючого дозрівання яйцеклітини (фоллікулстімулірующего гормону — ФСГ), то вона повністю не дозріває і тому не виходить з яєчника. Крім того, виділяється мало і іншого гормону гіпофіза, що стимулює вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника (лютеїнізуючого гормону — ЛГ). Тому вихід яйцеклітини з яєчника практично неможливий.

Крім того, регулон сприяє появі в каналі шийки матки слизу підвищеної в’язкості, що перешкоджає проникненню в статеві шляхи жінки сперматозоїдів. Він також змінює стан слизової оболонки матки настільки, що якби всупереч усьому яйцеклітина була б запліднена, вона не змогла б потрапити в таку слизову оболонку.

Що відбудеться, якщо вагітність все ж настане

Якщо при прийомі Регулона вагітність все ж настала (найчастіше це трапляється при нерегулярному прийомі цього контрацептиву), то потрібно негайно припинити прийом Регулону. Протягом першого тижня після зачаття яйцеклітина рухається по матковій трубі в напрямку до матки. В цей час вона не має зв’язку з організмом матері, так як всі обмінні процеси відбуваються в ній автономно — в якості харчування використовуються поживні речовини, запасені в самій яйцеклітині. Але яйцеклітина, яка визрівала під час прийому регулон, не може бути повноцінною, оскільки її зростання і дозрівання постійно придушувались. Тому вже на цьому етапі зародку може бракувати поживних речовин.

Через тиждень після зачаття яйцеклітина впроваджується в слизову оболонку порожнини матки. Але так як слизова оболонка порожнини матки змінена, може бути два варіанти розвитку подій. Перший варіант — запліднена яйцеклітина не може прикріпитися до слизової оболонки і тоді зародок видаляється з матки разом з черговим відторгненням слизової оболонки — менструальноподібна кровотеча, тобто відбувається щось подібне мимовільного аборту, але тільки на дуже ранньому етапі — жінкою такий процес в більшості випадків не помічається.

Другий варіант — якщо яйцеклітині все ж вдалося потрапити в слизову оболонку матки, то вагітність триває. Оскільки слизова оболонка змінена, прикріплення яйцеклітини відбувається нетривке і створюється загроза переривання вагітності. Залежно від терміну переривання такої вагітності, цей процес буде супроводжуватися більш чи менш вираженою кровотечею.

Якщо ж вагітність не дивлячись ні на що триває, то ось тут можна заспокоїтися: регулон не чинить тератогенної (аномалій розвитку плоду) або ембріотоксичної дії на плід. Просто, як тільки жінка знайде, що вагітна, потрібно припинити прийом Регулону.

Як планувати вагітність після тривалого прийому Регулона

Сучасні гормональні контрацептиви при правильному застосуванні та регулярному обстеженні (двічі на рік) жінки можна приймати декілька років поспіль. Але рано чи пізно більшість жінок наважуються завести дитину. Як вчинити у цьому випадку, не завдав Чи регулон непоправної шкоди репродуктивної здатності жінки?

Ці побоювання безпідставні. До складу Регулона входять синтетичні гормони — аналоги природних, порушити дітородну функцію жінки вони не можуть. Після тривалого прийому Регулону рекомендується зробити тримісячна перерва в його прийомі, під час якого можна використовувати бар’єрну контрацепцію (наприклад, презервативи). Після такої перерви можна приступати до зачаття, можливо, воно відбудеться не відразу — нормою вважається термін до року. На перебіг вагітності, пологів і здоров’я дитини тривале застосування Регулона перед зачаттям негативного впливу не надасть.

Тому жінка не повинна турбуватися під час вагітності про те, що раніше брала регулон, а от виконувати всі призначення акушера-гінеколога і регулярно приходити до нього на прийом (також, як і всі інші вагітні жінки) вона зобов’язана — це є гарантією відсутності важких ускладнень під час вагітності, пологів та народження здорової дитини.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.