Регулон і вага: чи винні таблетки?

загрузка...

У всьому світі близько 50% жінок репродуктивного віку охороняються від небажаної вагітності комбінованими оральними контрацептивами. Регулон є одним з представників цієї групи протизаплідних засобів. Виникає питання: чому ж росіянки навідріз відмовляються приймати гормональні таблетки, в тому числі і регулон?

Багато хто вважає, що регулон та інші гормональні контрацептиви негативно позначаються на вазі, тобто збільшують його. Але регулон (як і інші оральні контрацептиви) і вагу при дотриманні правил прийому, режиму дня і харчування абсолютно індиферентний одне до одного. Тому, якщо лікар призначив регулон, не варто боятися поправитися, необхідно лише дотримуватися його рекомендацій.

Історична довідка

Перші оральні комбіновані контрацептиви з’явилися в 1960 році. Таблетки під назвою «Еновід» були розцінені як революція в області контрацепції. Вони дійсно надійно захищали від небажаної вагітності, але мали й масу недоліків. До останніх відносилось: нудота і блювота, нагрубання і болючість молочних залоз, виражена надбавка маси тіла (за рахунок затримки рідини в організмі) і підвищення показників системи згортання крові. Пізніше з’явилися більш нові препарати, такі як бісекурін, ОВУЛЕН, ановлар та інші, але вони також мали масу недоліків. Подібні ефекти пояснюються високим вмістом гормонів у таблетках. За останні 40 років гормональні таблетки зазнали значних змін не тільки в кількісному змісті гормонів, але і в їх типі. Дози етінідестрадіола зменшилися з 150 до 35 мкг. У сучасних комбінованих оральних контрацептивів стандартна доза етинілестрадіолу дорівнює 30 або 35 мкг, новітні препарати містять 20 мкг етинілестрадіолу.

Трохи про регулон

Регулон відноситься до монофазним оральним контацептівам, до складу якого входить 30 мкг етинілестрадіолу та 150 мкг дезогестрелу. Дезогестрел належить до синтетичних гестагенам. Він гальмує утворення лютеїнізуючого та фоллікулстімуліруюшего гормонів в гіпофізі, тим самим, запобігаючи дозрівання фолікула, що веде до придушення овуляції. Етинілестрадіол є синтетичним аналогом естрадіолу і перешкоджає дозріванню яйцеклітини, що необхідно для запліднення. Прийом Регулону не показаний в післяпологовому періоді, так як це веде до зменшення кількості молока, знижує лактацію і впливає на ріст дитини. Тому регулон призначається жінкам тільки після припинення грудного вигодовування.

Чому збільшується вага при прийомі Регулона?

Багато жінок, не розібравшись у причині і наслідку збільшення ваги, звинувачують у цьому «злощасні» таблетку і навідріз відмовляються їх приймати. І лише невеликий відсоток жінок вважає за потрібне звернутися до лікаря, щоб прояснити ситуацію з надбавкою маси тіла. Безперечно, на фоні прийому Регулона може збільшуватися вага, і його збільшення залежить від трьох механізмів:

 • Затримка рідини в організмі
 • Аналог гормону прогестерону, що міститься в Регулон — дезогестрел, сприяє незначної затримки рідини в організмі. Саме з прогестероном, наприклад, пов’язана поява набряків під час вагітності.

 • Підвищення апетиту
 • Статеві гормони, що містяться в регулон, прискорюють біохімічні реакції жирів і вуглеводів. При достатній фізичному навантаженні зайві калорії легко переробляються в тепло, а при веденні пасивного способу життя вони відкладаються у вигляді додаткових кілограмів.

 • Зниження функції щитовидної залози
 • Як боротися із зайвою вагою?

  З перерахованого вище стає зрозумілим, що не таблетку винні у збільшенні ваги. Щоб під час прийому Регулона вага залишався колишнім, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • Контролювати кількість споживаної їжі
 • Це правило необхідно дотримувати особливо в перші місяці прийому Регулон. Тобто, якщо раніше жінка з’їдала на обід одну тарілку супу, то і в подальшому слід дотримуватися тієї ж «дози». Виключити перекушування, особливо перед сном і висококалорійними продуктами (печиво, цукерки).

 • Дотримуватися принципів здорового харчування
 • Виключити жирну їжу, кондитерські вироби, консерви (особливо в олії), копченості. Бажано замінити їх фруктами і овочами, кисломолочними продуктами з низькою жирністю, салати заправляти соєвим соусом або соком лимона.

 • Обмежити сіль
 • Сіль викликає затримку рідини в організмі.

 • Обмежити прийом рідини
 • Займатися фізичними вправами
 • Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.