Регулон і алкоголь: невиправданий ризик

загрузка...

Регулон — це гормональний контрацептив, який приймається довгостроково. Тому жінок часто цікавить питання, чи можна на тлі щоденного прийому гормонів вживати спиртні напої. В інструкції до регулон, розробленої виробником (фармацевтичною компанією Гедеон Ріхтер), про це нічого не сказано.

Як алкоголь діє на печінку

Печінка — це орган, без якого людина не може існувати. Зниження функції печінки вважається дуже небезпечним для життя станом, так як саме в печінці розкладаються всі токсичні речовини, які надходять в організм ззовні і утворюються всередині організму в результаті обміну речовин. У печінці відбувається або розкладання токсичних речовин на менш токсичні речовини, або підвищення їх водорозчинності, що допомагає виведенню з організму. Велику роль у знешкодженні токсинів мають ферменти печінки.

Алкоголь під дією ферментів розкладається до ацетальдегіду, який є прямим гепатотоксическим отрутою (він руйнує клітини печінки). У печінці виробляється фермент, який розкладає цю отруту (ацетальдегідроксідазу), але якщо алкоголю поступило в організм занадто багато, ацетальдегід не встигає знешкоджувати і вбиває клітини печінки. Поступово клітки печінки заміщаються жирової та сполучної тканиною і втрачають свою функцію. Так розвивається важке захворювання — цироз печінки.

Порушення роботи печінки можуть проявлятися в легкій, середній і тяжкого ступеня. При легких змінах людина зазвичай їх не помічає, продовжує вживати спиртні напої та інші речовини, що вбивають клітини печінки, що рано чи пізно призведе до тяжких наслідків.

Велике значення при вживанні токсично впливають на печінку речовин має спадковість — індивідуальні особливості будови і функціонування цього органу. Деякі алкоголіки при активному, практично щоденному тривалому вживанні алкоголю не мають великих проблеем з печінкою. Іншим же людям достатньо випадкового поєднання двох гепатотоксичних засобів для того, щоб завдати важкого удару по печінці.

Як впливає на печінку регулон

Практично всі сучасні гормональні контрацептиви мають більш або менш вираженою гепатотоксичностью. Регулон не є винятком, незважаючи на те, що він робить мінімальний токсичний вплив на печінку. Але проблема в тому, що приймається цей препарат постійно. Тому якщо у жінки є спадкова схильність до захворювань печінки, пошкодження її все-таки можливі.

Перед призначенням Регулона (як і решти гормональних контрацептивів) жінка обов’язково проходить обстеження, в тому числі перевіряється і функція печінки. При наявності явних ознак порушення функції печінки регулон протипоказаний. Але є тонкі спадкові особливості функціонування печінки, які за допомогою функціональних проб виявити не завжди вдається. Вони-то і є «слабкою ланкою», яке може призвести до руйнування печінки навіть при незначному токсичному впливі.

Так можна чи не можна пити спиртні напої на фоні прийому Регулона?

Алкоголь, безумовно, не знижує контрацептивної дії регулон, інакше про це було б вказано в інструкції.

Але в інструкції до Регулону є пункт, де говориться, що при одночасному застосуванні Регулона з гепатотоксичними препаратами значно підвищується ризик розвитку гепатотоксичної дії, особливо у жінок старше 35 років. При цьому виробник нічого не вказує в інструкції з приводу поєднання Регулона з алкоголем.

А так як виробником є відома фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер, яка дорожить своєю репутацією, то можна сподіватися, що таке поєднання не дасть серйозних ускладнень. Але це, безумовно, якщо алкоголь буде вживатися тільки зрідка і в невеликій кількості.

Швидше за все, невелика кількість неміцних спиртних напоїв у свята ніяк не відіб’ється на здоров’ї. А ось міцні напої або частий прийом навіть слабких алкогольних напоїв (наприклад, щоденне вживання пива) — це вже небезпечно. Крім того, не варто забувати про спадковість, адже ніхто не знає, який саме сюрприз вона може нам піднести.

Регулон — це якісний гормональний контрацептив, який надає зовсім небагато побічних ефектів. Але така дія все ж можливо в тому випадку, коли жінка перед початком прийому цього контрацептиву не проходить необхідного обстеження і в подальшому не дотримується правил його прийому. Жінка, яка приймає регулон, ніяк не може собі дозволити непомірне вживання алкоголю, особливо, якщо прийом Регулону триває кілька років.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.