Рецепти Морфея або як уникнути проблем зі сном

загрузка...

Незважаючи на нестримні швидкості сучасного життя, божевільну динаміку наших днів, усе більше людей скаржаться на проблеми зі сном. Увечері важко заснути, ранком складно просипатися, а самопочуття після пробудження часом просто огидне. Але для хорошого сну зовсім необов’язково ковтати медикаменти. Досить тільки дотримуватися кількох правил, які допоможуть легко поринути в обійми Морфея, а вранці відчувати себе свіжим і відпочившим.

Утихомирююча атмосфера в кімнаті

Приміщення, яке призначене для сну, у вечірні години має бути особливо розташовує до розслаблення. З цієї причини вибирайте для спальні шпалери світлі, м’яких тонів, придбайте світильник, який працює в режимі приглушеного світла, позбавте себе від будь-якого набридливого шуму.

На вікна варто повісити щільні штори або жалюзі, які не пропускають до приміщення промінчики світла. До того ж, в сезон, коли світає дуже рано, ви зможете довго насолоджуватися заспокійливою темрявою ночі.

Багато на ніч не вимикають електротехніку, яка може гудіти або світитися. Краще все-таки зробити це, щоб у кімнаті не було нічого дратівної.

Повага біоритмів

Вам, можливо, трохи набридли розмови про «сов» і «жайворонків», в яких ви бачите всього лише чиїсь нічим не підкріплені вигадки. Але це не так. У кожної людини існують біоритми, порушення яких може спричинити проблеми із самопочуттям і здоров’ям в цілому.

Звичайно, не всі можуть собі дозволити спати тоді, коли заманеться, тому що є певні зобов’язання в житті, які цього не дозволять. Але, тим не менше, краще виробити свій власний, найбільш підходящий ритм і дотримуватися його, лягаючи в одні і ті ж години, не допускаючи збоїв.

Привчайте організм до сну в певний час за допомогою особливих ритуалів. Ними можуть стати теплий душ або ванна, розслаблююча книга перед сном. Але будьте уважні — не потрібно навантажувати мозок, занурюючись у читання гостросюжетного роману.

Відмова від стимулюючої діяльності

Перед сном бажано звільнити мозок від будь-якої роботи — як фізичної, так і душевної. Тому ввечері не варто займатися спортом, дивитися телевізор, хвилюючі фільми, а також працювати в інтернеті.

Ромашковий чай

Люди давно використовують ромашку в якості універсального заспокійливого засобу. Вона добре підходить у вигляді чаю, який допоможе заснути, переводячи організм в найбільш розслаблений стан. Ромашка містить особливу речовину — апігенін, який заспокоює центральну нервову систему.

Якщо ви не любите трав’яні настої, тоді можна прийняти перед сном теплу ванну з невеликою кількістю ефірної олії ромашки.

Валеріана і пасифлора

Валеріана — відмінне заспокійливий засіб, чия ефективність давно доведена спеціалістами. При всіх своїх достоїнствах валеріана має мінімум протипоказань і побічних ефектів, тому використовується дуже широко. У цьому рослині лікарі бачать хорошу альтернативу такому медикаменту як валіум.

Але у валеріани в порівнянні з ромашкою є істотний для багатьох недолік — це досить виражений запах. Щоб звести до мінімуму прояв стійкого аромату валеріани, треба вибрати найбільш підходящу форму цієї речовини, наприклад, таблетки, капсули.

Пассифлора — ще одне рятівний засіб, яке допоможе заспокоїтися і заснути сном немовляти. У цієї рослини потужне седативну дію. Пасифлору також можна приймати в різних формах.

Лавандовий аромат

Лаванда здавна відома релаксуючим впливом на організм. Дуже часто відзначають саме її аромат, який в помірних дозах прекрасно діє на певні мозкові центри, змушуючи людини поступово хилитися до сну. Але не варто обприскувати кімнату духами з вмістом лавандових нот. Достатньо лише трохи огорнути її чарівної серпанком цього аромату, і ефект буде помітний.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.