Рання вагітність — ризик для здоров’я

Ранньою вагітністю прийнято вважати вагітність, що наступила у віці до 18 років (включно). Це складна тема, при обговорень якій слід враховувати безліч чинників, включаючи медичні, психологічні, соціальні, економічні, культурні, в деяких випадках — ще й релігійні. Має велике значення, наскільки рано настає вагітність. У 18 років людина вже вважається дорослим згідно із законодавством і, хоч і рідко, але трапляється, що в цьому віці дівчата вагітніють за власним бажанням, планую народити і виховувати дитину. Приблизно половина ранніх вагітностей наступає між 17 і 19 роками.

Вагітність в 12-14 років (у виняткових випадках і раніше) з великою ймовірністю є незаплановано; часто дівчинки в цьому віці не володіють достатньою інформацією про те, як можна захиститися від небажаної вагітності. Крім того, є значна ймовірність, що до 14-15 років вагітніють дівчатка, яких примусили до сексуального контакту.

До факторів ризику по ранньої вагітності належать:

 • Погана успішність у школі
 • Низький рівень достатку в родині
 • Один батько або дуже молоді батьки в сім’ї
 • Симптоми ранньої вагітності

  Симптоми вагітності у підлітків не відрізняються від симптомів вагітності у дорослих жінок — якщо, звичайно, вагітність протікає нормально. У деяких дівчат на дуже ранніх термінах стає помітно збільшення ваги і зростаючий через вагітність живіт.

  Рання вагітність — непросте випробування як для самої дівчини, так і для її батьків. Часто вагітні дівчата намагаються як можна довше приховувати своє положення або самостійно вживати заходів по перериванню вагітності. Особливо часто це трапляється в сім’ях, де батьки негативно висловлюються з приводу спілкування дівчини з особами протилежної статі і їх можливих наслідків.

  Батькам, які дізналися про вагітність дочки-підлітка, слід спокійно обговорити з нею всілякі варіанти подальших дій. Дівчині також може знадобитися консультація психолога і, можливо, соціального працівника.

  В кінцевому підсумку вона повинна сама ухвалити рішення про те, робити аборт, віддавати дитину на усиновлення або виховувати його самостійно. Оскільки при ранніх вагітностях батько дитини рідко бере участь у прийнятті таких рішень, його роль тут не обговорюється. Звичайно, якщо він хоче якось впливати на ситуацію, його думка обов’язково потрібно враховувати.

  Ризики і прогноз

  При вагітності до 15 років значно зростає ризик загибелі матері і / або дитини під час пологів. Крім того, існує значна ймовірність появи на світ дитини з розумовими та фізичними вадами.

  У жінок, що народили першу дитину в дуже молодому віці, є шанс успішно поєднувати навчання, роботу і виховання малюка. Однак слід взяти до уваги статистичні дані.

  Молоді мами закінчують освіту в середньому на 2 роки пізніше за своїх ровесниць. Багато дівчат, які народили в підлітковому віці, не закінчують школу або не продовжують навчання після закінчення школи. Жінки, які народили першу дитину до 18-19 років, з більшою ймовірністю будуть жити в бідності, ніж ті, хто народжує пізніше. Крім того, вони з великою ймовірністю народять другу дитину протягом двох років після народження першої.

  Аборт, зроблений в підлітковому віці, стає причиною безпліддя не частіше, ніж аборти, зроблені жінками в більш зрілому віці. Однак якщо рішення робити аборт було прийнято під тиском сім’ї та / або громадської думки, він може мати дуже негативні наслідки для психіки дівчини. Зокрема, це може призвести до різних складнощів у майбутніх стосунках з чоловіками, страху перед сексуальними контактами і так далі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.