Ранній розвиток дітей — перенапружувати дитини не рекомендується

Раннім розвитком вважається розвиток дітей у віці від народження до 6 років, тобто дошкільну освіту. Розвиток і навчання дитини в ранньому віці особливо важливі тому, що вченими було з’ясовано: саме в період зростання людського мозку йде найбільш продуктивна інтелектуальна робота. До восьми років зростання мозку зазвичай припиняється, а починається його робота в 6 місяців від народження.

Не у всіх батьків є можливість платити за спеціальне навчання своїх дітей, тому зараз багато беруться займатися з дітьми самі, і це дуже позитивний прогрес: діти більше схильні отримувати нові знання від близького рідної людини, ніж від чужих тітоньки з дядечки.

У віці від 1 до 6 років дитина сама прагне до знань, він пізнає світ у всьому його різноманітті, він ставить багато питань, він вчиться говорити і розуміти багато речей. Саме тому слід скористатися цими прагненнями і зайнятися навчанням своїх дітей. Це не насильство, а природний варіант розвитку, який в подальшому призведе лише до кращої пристосовності в житті, до великим можливостям. Зараз високо цінуються працівники інтелектуальної праці, і ваша дитина буде цілком готовий прийняти на себе відповідальність серйозної роботи в майбутньому.

Система раннього розвитку

Слід пам’ятати, що перенапружувати дитини строго не рекомендується, втім так само, як і робити занадто легке навантаження. В обох випадках у дітей спостерігається зниження уваги, нудьга, а цього не можна допускати — у дитини повинен зберігатися інтерес до розвитку, навчання потрібно перетворити в гру, тоді збережеться і інтерес, і бажання працювати далі.

Також не слід нехтувати і формою домашньої освіти: не лайте дітей, будьте завжди спокійні і рівні у спілкуванні, інакше ви відіб’єте полювання до занять на все життя, дитина буде боятися навчання. Любов і ласка — ось головна запорука успіху.

Вік і можливості дітей

Від 0 до 2 років

У такому ранньому віці дитина вчиться сприймати мову, йому важливо увага з боку обох батьків, спілкування буде знаком цієї уваги. Як можна більше розмовляйте зі своєю дитиною, говоріть лагідно, жартуйте, не вживайте грубих слів і не підвищуйте голос. Показуйте дитині картинки і одночасно давайте визначення зображенням. Спілкування — головне джерело інформації на даному етапі.

Від 2 до 3 років

Це вік активного формування мови дитини, а тому слід багато спілкуватися, розвивати у дитини мова, разом читати, задавати питання. Також в цьому віці діти починають проявляти інтерес до іграшок, тому починайте гри.

Від 3 до 4 років

Подальший розвиток мовлення: продовжуйте активно спілкуватися з дитиною та читати, збільшуйте словниковий запас, перевіряйте правильність вимови і граматику. У цей час можна давати дитині грати самому, без вашої допомоги. Можна починати заняття малюванням, розвиваючи тим самим творчі здібності дитини. Творчість може виражати і в грі, спільному читанні.

Від 4 до 5 років

Продовжуйте розвиток попередніх років, такі як активне спілкування, заняття малюванням, а також спільні і самостійні ігри з іграшками. До цього додайте обов’язкові заняття по 15-20 хвилин в день, але запам’ятайте, що насильством ви досягнете негативного результату. На даному етапі також важливо починати розвивати більш грамотну мову, розпочати вивчення букв, складів. З математичного розвитку слід починати з рахунку: вважайте те, що цікаво дитині, наприклад фрукти, іграшки.

Від 5 до 6 років

Розвивається читання і письмо. Між 5 і 6 роками дитина повинна навчитися читати прості слова, а також зуміти написати їх. Час обов’язкової роботи збільшується до півгодини. Навчайте дитину елементарного самостійного догляду за собою. Дитина повинна мати власний інтерес до занять і першим пропонувати почати.

6 років

До 6 років у дитини має розвинутися інтерес до самостійного читання, дитина повинна навчитися читати для свого задоволення. Це ідеальний варіант. Продовження малювання, навчальних ігор, таких як конструювання. Розвивайте в дитини лист, займайтеся арифметикою.

Марія Царьова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.