Ранні ознаки вагітності: вірити чи не вірити?

Ранні ознаки вагітності у багатьох жінок проявляються індивідуально , навіть дві різних вагітності у однієї і тієї ж жінки часом виявляються, та й протікають неоднаково. І все-таки якісь загальні ознаки ранньої вагітності є і їх потрібно знати.

Ранні ознаки вагітності у відчуттях жінки

У кожної жінки ранній період вагітності протікає по-різному, тому не слід повністю довіряти чужого досвіду, наприклад, досвіду близької подруги, в даному випадку надійніше довіритися досвіду та знанням лікаря. Тим не менше, більшість жінок, перш ніж звернутися до акушера-гінеколога, хоче спочатку самостійно переконатися в тому, що вагітність настала. У цьому допоможуть власні відчуття і тести на вагітність.

Перші суб’єктивні ознаки вагітності — це швидка стомлюваність і сонливість (нічого страшного, просто потрібно більше спати), часте сечовипускання (це через підвищення рівня жіночого статевого гормону прогестерону, а також через тиск на сечовий міхур трохи збільшеною у розмірі матки), набухання і болючість молочних залоз, нудота і блювота, що з’являються вранці, а іноді і протягом усього дня (далеко не у всіх; варто спробувати випити склянку соку або кефіру натще).

Визначення вагітності за допомогою тестів

Сьогодні є всі можливості дізнатися про свою вагітність абсолютно точно ще до прийому у лікаря, так як в аптеці можна купити тест на вагітність і спокійно, в домашніх умовах зробити необхідне дослідження.

Тест на вагітність передбачає виявлення в сечі вагітної жінки хоріонічного гонадотропіта людини (ХГЛ), який називають гормоном вагітності. Цей гормон починає виділятися через тиждень після зачаття і складається з двох частин — альфа і бета. Альфа має схожість з будовою інших гормонів, а бета характерна тільки для ХГЧ.

Тести на вагітність можуть виявляти в сечі тільки загальна кількість ХГЧ або його бета-частина, останні вважаються більш точними.

В аптеці можна придбати наступні види тестів на вагітність:

 • тест-смужки — зазвичай це паперова смужка, просочена реактивом — антитілами до ХГЛ; при взаємодії тесту з сечею з’являються кольорові смуги;
 • планшетний тест або тест-смужка в пластиковому планшеті з доданою піпеткою; принцип той же, але реакція відбувається у віконцях тесту;
 • струменевий тест — він підставляється під струмінь сечі і не вимагає її попереднього збору; це найточніший тест останнього покоління, який містить бета — субстанції ХГЧ;
 • електронний тест — після проведення дослідження на ньому з’являється напис: вагітність є (pregnant) або вагітності немає (not pregnant).
 • Чутливість у таких тестів може бути різною, від десяти до тридцяти. Ці цифри показують, яку мінімальну концентрацію ХГЧ можна визначити в сечі, за допомогою даного тесту, тому самі чутливі тести мають цифру десять.

  Точність тестів досить висока (97 — 99%), тим не менш, можуть бути і неправильні результати. Найчастіше це трапляється при порушенні інструкції до тесту. Іноді для визначення вагітності на ранніх термінах (одна — два тижні) використовується не дуже чутливий тест, в такому випадку його варто повторити через тиждень, коли кількість ХГЧ в сечі збільшиться.

  Якщо ж ви впевнені, що вагітні, а домашній тест дає негативний результат, то потрібно звернутися до лікаря, який або підтвердить вашу впевненість, чи точно встановить, що вагітності немає. У будь-якому випадку, чим раніше ви станете на облік в жіночій консультації, тим краще: спостереження лікаря дає жінці упевненість в тому, що її вагітність буде протікати правильно.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.