Ранкова гімнастика — знайома з дитинства, але як і раніше ефективна

Нещодавно деякі вчені почали сумніватися в користі ранкової гімнастики; навіть з’явилися теорії про її шкідливий вплив на організм. Однак спорт по ранках для багатьох людей залишається улюбленим способом зарядитися позитивною енергією на весь день.

Життя і спорт

Більшість вчених все ж припускають, що ранкова гімнастика не тільки надає бадьорість, але і покращує сон, а також допомагає схуднути. Результати дослідження, в якому брали участь жінки, які мають надлишкову вагу, у віці від 50 до 75 років, показали, що ті з них, хто займався ранковою гімнастикою, набагато рідше страждали через порушення сну ніж ті, хто віддавав перевагу тренуватися по вечорах.

Відомо, що поганий сон впливає на вироблення гормонів, контролюючих апетит. Ранкова гімнастика, покращуючи сон, дозволяє краще контролювати апетит і, таким чином, сприяє схудненню.

Розклад гімнастики

Чим саме займатиметься вранці, залежить від вашого розкладу, фізичної підготовки і від мети занять. Оскільки часто метою є схуднення або контроль над вагою, корисно знати, скільки калорій спалюється при певних навантаженнях.

 • Біг — 295 ккал
 • Їзда на велосипеді — 195 ккал
 • Плавання — 255 ккал
 • Аеробіка — 240
 • Баскетбол — 220 ккал
 • Спортивна ходьба — 140 ккал
 • Вправи на розтяжку — 90 ккал
 • Силове тренування (помірна навантаження) — 110 ккал
 • Танці — 165 ккал
 • Під час занять йогою спалюється менше калорій, однак вона може бути відмінним вибором для ранкових тренувань. Йога не тільки розвиває всі групи м’язів, але й сприяє набуттю душевної рівноваги. Заняття йогою можна назвати поєднанням спорту та медитації — вона поліпшує не тільки функціонування систем організму, але і розумову діяльність.

  Поради

  Якщо вам не до душі йога, можна вибрати будь-який вид ранкової гімнастики. Краще всього, звичайно, займатися на свіжому повітрі, але якщо погода не дозволяє або поблизу немає ні парку, ні спортивного майданчика, буде достатньо килимка для фітнесу і невеликого вільного простору у вас вдома. Басейн вранці — теж відмінна ідея, але це не завжди можливо, якщо вам доведеться витрачати надто багато часу на дорогу.

  Якщо на роботі вам доводиться багато сидіти, обов’язково включайте в комплекс ранкової гімнастики вправи для м’язів спини, плечей і шиї.

  Одна з найбільших проблем, які виникають з ранковою гімнастикою — як змусити себе тренуватися, якщо навіть для того, щоб встати з ліжка, доводиться зробити треба собою величезне зусилля. Є кілька способів впоратися з собою.

  перше, не можна лежати після дзвінка будильника, інакше ви ризикуєте втратити час, який повинні присвятити тренуванню. Для цього можна покласти будильник подалі від ліжка — вам доведеться встати і дійти до нього, щоб вимкнути, а за ці кілька секунд спати почне хотітися набагато менше. Правда, цей спосіб підходить, тільки якщо ви спите одна або ваш партнер встає разом з вами.

  друге, знайдіть те, що вас мотивує. Купіть новий спортивний костюм, який вам дуже подобається, займайтеся під улюблену музику, думайте про майбутні справи, з якими ви можете впоратися, тільки якщо з самого ранку змусите свій організм працювати максимально ефективно. Можете домовитись з кимось із живуть поблизу знайомих про спільних заняттях. Знаючи, що в обумовлений час вас буде чекати інша людина, ви не піддастеся спокусі пропустити ранкову гімнастику і поспати зайві півгодини.

  Пам’ятайте, що для вироблення звички потрібно 40 днів. Це означає, що якщо протягом сорока днів вам вдасться регулярно змушувати себе займатися ранковою гімнастикою, на сорок перший день це стане для вас необхідністю, і ви будете без проблем прокидатися вранці і займатися, незважаючи на погоду та настрій.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.