Рак шийки матки: можливо вилікування

Передбачається, що у багатьох випадках причиною раку шийки матки є папіломавірус людини. Це припущення грунтується на тому, що папіломавірус знаходять практично в усіх ракових пухлинах шийки матки. Однак це дуже поширений вірус і у більшості заражених їм жінок ніколи не розвивається рак шийки матки. Існують інші фактори, які можуть сприяти розвитку раку.

Симптоми

Рак шийки матки рідко викликає симптоми на ранніх стадіях. У міру прогресування раку можуть з’явитися такі симптоми:

 • Вагінальна кровотеча після статевого акту — між місячними або після настання менопаузи;
 • Водянисті або криваві виділення з піхви, які можуть бути дуже інтенсивними або мати поганий запах;
 • Біль в області тазу;
 • Біль під час статевого акту.
 • Якщо у вас з’явилися які-небудь з перерахованих симптомів, зверніться до лікаря.
 • Типи раку шийки матки

 • Плоскоклітинна карцинома — рак, який починає рости в клітинах, що покривають нижню частину шийки матки. Це найпоширеніший тип раку зграї матки.
 • Аденокарцинома розвивається в залізистих клітинах, що покривають цервікальний канал.
 • Іноді рак шийки матки починає розвиватися в клітинах обох типів одночасно.

  Фактори ризику

  Ці фактори можуть збільшити ризик розвитку раку шийки матки:

 • Велике число сексуальних партнерів. Чим більше сексуальних партнерів у людини, тим більше вірогідність заразитися папіломавірусом людини, яка може призвести до раку шийки матки.
 • Рання сексуальна активність.
 • Наявність інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Такі ЗПСШ, як хламідіоз, гонорея, сифіліс або ВІЛ / СНІД підвищують ризик заразитися папіломавірусом.
 • Ослаблення імунної системи.
 • Куріння.
 • Ускладнення

  Лікування інвазивного раку шийки матки часто роблять неможливим настання вагітності в майбутньому. Інші ускладнення також пов’язані з застосовуваними методами лікування — серед них можуть бути випадання волосся, слабкість, головний біль, нудота і блювота. У більшості випадків ці ускладнення тимчасові і проходять незабаром після закінчення лікування.

  Діагностика

  Рак шийки матки зазвичай діагностують за допомогою біопсії. Для визначення стадії раку застосовуються методи медичної візуалізації. Виділяють 4 стадії раку шийки мітки. На першій стадії ракова пухлина росте тільки в межах шийки матки, на четвертій — поширилася не тільки на прилеглі органи, але і на більш віддалені, наприклад, на печінку та легені.

  Лікування

  На ранніх стадіях для лікування раку шийки матки зазвичай проводять хірургічну операцію, в ході якої видаляють ракову пухлину, шийку матки, і матку. Ця операція називається простий гістеректомія, і вона можлива в тих випадках, коли пухлина проникла в шийку матки не більше, ніж на 3 мм. У більшості випадків, однак, потрібна радикальна гістеректомія — видалення шийки матки, матки, частини піхви і прилеглих лімфатичних вузлів.

  На ранніх стадіях розвитку раку променева терапія може бути також ефективна, як хірургічна операція. Іноді променеву терапію застосовують перед операцією або після неї.

  Хіміотерапія може бути використана як в поєднанні з радіотерапією, так і сама по собі. Великі дози препаратів для хіміотерапії зазвичай дають пацієнткам з невиліковним раком шийки матки, що продовжити їм життя і на деякий час зберегти прийнятну якість життя.

  Профілактика

  Для профілактики раку шийки матки рекомендується користуватися презервативами, щоб зменшити ймовірність зараження папіломавірусом, обмежити число статевих партнерів, і зробити щеплення від раку шийки матки. Крім того, жінкам старше 21 років слід кожні один-три роки робити аналіз мазка, щоб збільшити ймовірність раннього діагностування раку шийки матки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.