Рак легенів — симптоми захворювання: вбиває непомітно

Симптоми раку легенів можуть бути дуже різними в залежності від того, наскільки встигла поширитися пухлина. На ранніх стадіях цієї хвороби не завжди з’являються попереджувальні знаки, а якщо і з’являються, їх може бути нелегко розпізнати.

Відсутність симптомів

Приблизно у 25% пацієнтів з раком легенів захворювання виявляється під час в ході рентгенівського дослідження або комп’ютерної томографії. Небудь симптоми раку легенів у таких пацієнтів зазвичай відсутні.

Симптоми, пов’язані з раком

У міру того, як рак легень розвивається і проникає в суміжні з легкими структури, він може заважати диханню, викликаючи такі симптоми, як кашель, задишка, свистяче дихання, біль у грудях і відкашлювання слизу зі слідами крові. Якщо рак зачіпає нерви, його симптомами можуть бути, наприклад, біль у плечі, віддав в руку або параліч голосових зв’язок, наслідком чого іноді стає хрипота. Симптомом поширення раку на стравохід може стати утруднене ковтання. При обструкції дихальних шляхів в результаті раку легенів може утворитися абсцес, розвинутися пневмонія та інші захворювання.

Симптоми, пов’язані з метастазами

Якщо рак легенів поширюється на кістки, він може викликати болісну біль у кістках. Рак легенів, який поширився на головний мозок, може призвести до появи таких симптомів, як помутніння видимих предметів, головні болі, судоми, та / або такі симптоми інсульту, як загальна слабкість і втрата чутливості деякими частинами тіла.

Паранеопластіческіе симптоми

Рак легенів часто викликає симптоми, пов’язані з виробленням раковими клітинами речовин, схожих на гормони. Найчастіше ці речовини схожі на адренокортикотропний гормон; їх вироблення призводить до надмірної секреції гормону кортизолу надпочечниками.

Неспецифічні симптоми

Неспецифічні симптоми раку легень: зниження ваги, слабкість, підвищена стомлюваність. Крім того, при рак легенів часто спостерігаються такі психологічні симптоми, як пригніченість і часті коливання настрою. Багато пацієнтів схильні ігнорувати такі симптоми, вважаючи, що вони швидко пройдуть самі по собі. У багатьох випадках саме так і відбувається. Тим не менш, настійно рекомендується обстежуватися при появі будь-яких симптомів раку грудей, особливо таких, як біль у грудях, безпричинне зниження ваги, стійкий кашель і / або відхаркування мокротиння з кров’ю, і утруднене дихання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.