Рак: до якого спеціаліста краще звернутися за допомогою?

Діагноз «рак» — це страшно. І той, кому поставили такий діагноз, звичайно ж, хоче, щоб йому призначили найбільш ефективний курс лікування. Але як дізнатися, до якого спеціаліста краще звернутися? Незалежно від виду захворювання і від того, чи вимагається для його лікування операція, хіміотерапія, радіотерапія або всі ці процедури відразу, і чи потрібно звертатися до лікаря, який спеціалізується на певному виді раку? Або достатньо звернутися до лікаря загального профілю?

Як і у випадку з багатьма іншими медичними питаннями, відповідь не зовсім ясний. І у багатьох людей вибір не такий вже й великий. Існує більше десяти видів раку, і знайти лікаря, який спеціалізується на певному виді цього захворювання, непросте завдання. Тому перед тим, як кинутися на пошуки лікаря вузької спеціалізації, потрібно поставити собі три питання:

 • Про якому вигляді раку йде мова? Для багатьох видів цієї хвороби немає істотних доказів того, що звернення до фахівця за даним видом раку дає кращі результати лікування. Найпоширеніші види раку, наприклад, рак товстої кишки, чудово лікуються більшістю хіміотерапевтів. Але, коли справа стосується більш рідкісних видів раку, наприклад, раку яєчників, краще звернутися до лікаря вузької спеціалізації, так як у лікаря широкого профілю може виявитися мало досвіду по лікуванню даного виду хвороби.
 • Який вимагається курс лікування? Якщо потрібно хіміотерапія, то і звичайний лікар-онколог прекрасно впоратися з лікуванням. Всі онкологи прописують одні й ті ж ліки, одну і ту ж дозування і встановлюють однаковий графік прийому препаратів, тобто лікування скрізь буде однаковим. Тоді виникає питання: куди краще звернутися?
 • З іншого боку, якщо потрібне проведення будь-якої процедури, особливо подразумевающей хірургічне втручання, то, можливо, варто звернутися до фахівця вузького профілю. Дослідження, проведені при лікуванні деяких видів раку, показали, що чим більша кількість операцій проводить хірург, тим більш досвідченим фахівцем він стає у своїй справі. Наприклад, жінки, які мають рак яєчників і перенесли ціторедуктівних операцій (операцію з видалення максимально можливого обсягу злоякісної пухлини і зменшення її обсягу) у онкогінеколога, після операції відчувають себе краще, ніж ті пацієнтки, яких оперував звичайний хірург. Чоловіки, які страждають від раку сечових шляхів, також показують кращі результати лікування в тих випадках, коли їх оперують більш досвідчені хірурги.

 • Яка основна задача? Якщо захворювання знаходиться на ранній стадії, тобто воно виліковне, то краще звернутися до лікаря вузької спеціалізації. Наприклад, рак яєчка — це виліковна вид захворювання, який зазвичай вражає молодих людей, до того ж, це досить рідкісне захворювання. Така ж ситуація з лімфомою Ходжкіна. Хоча лікування таких видів раку досить просте, помилка лікаря може мати дуже серйозні наслідки для молодого пацієнта з виліковним видом раку. З іншого боку, якщо у пацієнта невиліковний вид раку, і його метою є прагнення якомога ефективніше боротися з хворобою, то варто серйозно зайнятися пошуками фахівця.
 • Як знайти фахівця

  Можна звернутися за рекомендаціями до свого лікаря. Якщо існує група підтримки для онкологічних хворих із певним видом раку, можна розпитати учасників цієї групи, у яких лікарів вони проходять лікування. Якщо є можливість поговорити з лікарем перш, ніж починати лікування, потрібно задати йому наступні питання:

 • Є альтернатива тому лікуванню, яке він рекомендує, і чим прописаний курс лікування переважніше інших методів:
 • Які побічні ефекти лікування, яке він рекомендує?
 • Яка ймовірність лікування? Якщо даний вид раку невиліковний, то в чому полягають достоїнства кожного їх можливих методів лікування?
 • Відповіді лікаря на ці питання можуть багато що сказати про те, наскільки ретельно він продумує курси лікування своїх пацієнтів. Наскільки зрозумілим для пацієнта мовою він говорить? Якщо він використовує вузькоспеціалізований медичний мову, приділяє чи він часом роз’ясненню сказаного? Необхідно запитати, скільки пацієнтів з певним видом раку і на певній стадії йому вдалося вилікувати, а також де і яким чином він проходив навчання своєї спеціальності.

  Звертайтеся до такого лікаря і в таку лікарню, які бере участь у клінічних випробу ях

  Необхідно запитати в лікаря, чи приймає він участь у клінічних випробуваннях: центри, задіяні в таких, працюють відповідно з новітніми технологіями та методами лікування. Ряд досліджень показав, що лікарі, задіяні в клінічних дослідженнях по боротьбі з раком, проводять більш ефективне лікування пацієнтів. Якщо пацієнта чекає операція, йому слід уточнити спеціалізацію лікаря-хірурга, а також рівень кваліфікації його операційної команди.

  Фахівців за деякими видами раку знайти досить складно, і в тих випадках, коли пацієнт не може собі дозволити лікування далеко від дому, йому все ж таки варто звернутися до даного фахівця за консультацією. Це необхідно для того, щоб дізнатися думку фахівця з приводу прописаного пацієнтові курсу лікування або отримати його допомогу при складанні програми лікування, навіть в тому випадку, якщо це лікування буде проводитися в іншому місці, розташованому ближче до будинку пацієнта.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.