Радикуліт — звертайтеся за допомогою своєчасно

Радикуліт — це порушення, пов’язане з периферичною нервовою системою. Він вражає нервові волокна спинного мозку, а потім його симптоми поширяться на руки і ноги в залежності від того, розвивається радикуліт у шийному відділі хребта або в інших відділах. При радикуліті простір між хребцями зменшується, в результаті чого виявляються порушені нервові волокна. Радикуліт — це не захворювання, а термін, використовуваний для опису симптомів, що з’являються при защемленні, подразненні і запаленні нервів.

Біль, характерна для радикуліту, починається в тому місці, де знаходяться пошкоджені нерви, а потім поширюється на кінцівки. Вона може посилюватися при русі і / або зміні положення тіла. Лікування радикуліту найбільш ефективно, якщо починати його на ранніх стадіях розвитку хвороби. На більш пізніх етапах радикуліт може викликати ослаблення деяких м’язів, що значно ускладнить лікування. Інша проблема, пов’язана з пізніми стадіями радикуліту — надмірно розвинені м’язи. Це відбувається, коли людина, щоб полегшити больові відчуття, використовує групи м’язів, які при русі викликають найбільш слабку біль.

Симптоми радикуліту

Першим симптомом радикуліту є біль, яка відчувається уздовж всього ураженого нерва. Вона часто супроводжується онімінням, поколюванням і м’язовою слабкістю. Як правило, спочатку симптоми радикуліту щодо слабкі і посилюються в міру розвитку захворювання. При появі перших симптомів обов’язково зверніться до лікаря, щоб виключити інші захворювання і почати лікування.

Для шийного радикуліту характерні наступні симптоми:

 • Біль в попереку
 • Біль, поширювана на ногу (одну або обидві) і ступню / ступні
 • М’язова слабкість (на пізніх стадіях)
 • Пекучий біль в області стегон
 • Симптоми шийного радикуліту:
 • Біль у шиї
 • Біль, поширювана на руки і кисті руки
 • М’язова слабкість в руках
 • Біль у плечах і грудях
 • Підвищена чутливість шкіри і м’язова слабкість можуть бути симптомами починається пошкодження нервової тканини. При подальшому розвитку радикуліту може почати зменшення м’язової тканини.

  Причини

  Причиною радикуліту може будь-яке порушення, пов’язане з хребтом, при якому нерви опиняються під тиском. Грижа хребцевих дисків, кісткові шпори (остеофіт) і ущільнення зв’язувань є найпоширенішими причинами радикуліту. Крім того, радикуліт може викликати стенозом хребетного каналу, спондилолистезом або сколіозом. Значно рідше радикуліт буває викликаний пухлинами та інфекціями, цукровий діабет і тріщинами в хребцевих дисках.

  Профілактика радикуліту

  Щоб запобігти розвитку радикуліту, рекомендується чергувати сидячу роботу з рухом. Якщо вам необхідно сидіти протягом тривалого часу, у вас повинен бути стілець з дуже зручною спинкою. Регулярно вставайте і виконуйте нескладні вправи — такі, як нахили корпусу вперед-назад і вліво-вправо. Крім того, дуже важливо систематично займатися спортом. Попросіть вашого лікаря порекомендувати вам вправи, корисні для спини.

  Лікування

  Нехірургічні методи

  У більшості випадків лікар спочатку рекомендує нехірургічні способи лікування радикуліту. До них відносяться: прийом протизапальних препаратів, фізіотерапія, вправи для розтягування хребта. У багатьох пацієнтів вже через 6 тижнів симптоми стають значно слабкіше. Якщо ж симптоми радикуліту не пройдуть через 2-3 місяці терапії, може знадобитися хірургічне втручання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.