Пустушка — пустушка, та й тільки

Багато жінок, чекаючи дитину, люблять ходити по спеціалізованих магазинах, розглядаючи різні дитячі дрібнички. Періодично вони купують всякі симпатичні, недорогі штучки. До них відносяться й пустушки. Дійсно, важко утриматися від покупки цього милого символу дитинства. Але насправді пустушка не є предметом першої необхідності і може виявитися зовсім не потрібною для дитини.

Фізіологічні факти

Смоктальний рефлекс яскраво виражений у новонароджених і починає поступово згасати на другому році життя. Це — один з основних безумовних рефлексів, що дозволяють дитині вижити, так як добувати собі їжу він може тільки смоктанням. Чим більше смокче, тим більше їжі отримує — це запрограмовано на генетичному рівні.

Одночасно з смоктанням грудей для насичення дитина відчуває тепло матері, її спокійне, рівне дихання і серцебиття, що нагадує йому про щасливе періоді внутрішньоутробного життя і заспокоює — одночасно з задоволенням потреби в їжі, дитина відчуває комфортне відчуття захищеності.

Груди матері тільки на фотографіях виглядає овальної, з пружним соском. Що знаходиться в ротовій порожнині дитини частина материнських грудей ущільнюється і розтягується довгою смужкою, практично до кореня його мови.

Смоктальні рухи дитини «доящіе», розмірені, вчиняються в більшій мірі мовою. Вони добре помітні.

Навіть коли дитина не голодний і смокче для заспокоєння, груди матері розташовується точно так само, просто рухи язика дитини менш інтенсивні і ковтальні руху він здійснює рідко, але все одно вчиняє.

З історії пустушки

Перші пустушки з’явилися дуже давно, на Русі їх аналогом були жеванкі. Добре розжовану їжу накладали в тканину, зав’язували вузлом з довгим хвостиком і прив’язували до колиски однією стороною, а іншу, з Тетерею, клали в рот дитини.

В основному такий метод був поширений в бідних селянських родинах, коли жінка вимушено відлучалася на тривалий час з дому для роботи в полі. Якщо дитина постійно смоктав жеванкі, то слабшав. Часто такі діти помирали від виснаження або кишкових інфекцій. Багаті родини при неможливості материнського годування груддю, наймали годувальницю.

Пустушка в наш час

Якщо дитина перебуває на правильному природному вигодовуванні по вимозі, пустушка йому не знадобиться — всі свої проблеми він вирішить за допомогою материнських грудей. А якщо спробувати дати пустушку спеціально, дитина її просто виплюне, так як щоб утримати пустушку, потрібно створити негативний тиск у ротовій порожнині, а це — зовсім інший механізм смоктання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.