Пумпан: гомеопатичний препарат для серця

Пумпан — це гомеопатичний засіб, до складу якого в невеликих кількостях входять глід, гірська арніка, травневий конвалія, наперстянка пурпурна і карбонат калію. Препарат застосовується при багатьох захворюваннях серцево-судинної системи у складі комплексного лікування. Пумпан випускається у вигляді таблеток для застосування під язик і в краплях для прийому всередину.

Як діє

Пумпан збільшує силу серцевих скорочень, але зменшує їх частоту, тому поліпшується кровопостачання всіх органів і тканин. Препарат сприяє розширенню судин, які живлять міокард, і серце отримує достатньо кисню для нормальної роботи. В результаті цього напади стенокардії виникають рідше і стають менш інтенсивними, поліпшується переносимість фізичних навантажень.

Пумпан володіє антиоксидантною дією, тобто захищає клітини від пошкодження вільними радикалами. Також препарат знижує здатність крові до згортання, нормалізує рівень фібриногену в плазмі та стабілізує протромбіновий індекс. При прийомі Пумпан підвищений артеріальний тиск і порушений ліпідний обмін повертаються в норму. До інших позитивних ефектів цього засобу відносяться слабку сечогінну дію і зниження збудливості нервової системи.

Показання та протипоказання

Препарат застосовується у складі комплексного лікування таких захворювань, як:

 • Артеріальна гіпертензія — стійке підвищення кров’яного тиску;
 • Ішемічна хвороба серця — ситуація, при якій порушується кровопостачання міокарда через звуження коронарних судин. У результаті цього виникає невідповідністю між потребою серцевого м’яза в поживних речовинах і кисні і можливостями їх надходження по артеріях;
 • Дистрофічні зміни серцевого м’яза, які виникають через порушення обміну речовин в ній;
 • Серцева недостатність — нездатність серця перекачувати таку кількість крові, яке необхідно органам і тканинам для їх нормальної роботи;
 • Нейроциркуляторна дистонія — захворювання серцево-судинної системи, яке виникає через порушення її нейроендокринної регуляції;
 • Порушення серцевого ритму;
 • Підвищений вміст холестерину в сироватці крові.
 • Пумпан не можна застосовувати при підвищеній індивідуальній чутливості хоча б до одного з компонентів препарату, а також при алкогольній залежності. Рідко при прийомі Пумпан в краплях підвищується відділення слини.

  Особливості препарату, які потрібно знати

  На початку лікування цим препаратом симптоми захворювань можуть трохи підсилитися. Це тимчасове явище, тому відміняти препарат не варто. До складу таблеток входить лактоза, тому препарат у цій формі випуску не призначається пацієнтам із непереносимістю цієї речовини. У таких людей знижений рівень лактази — ферменту, який сприяє розщепленню молочного цукру, і прийом Пумпан в таблетках призведе до виникнення метеоризму, болю в животі та діареї. Ці хворі можуть приймати Пумпан тільки у вигляді крапель.

  Пумпан не чинить тератогенну, мутагенну або ембріотоксичну дію, тобто безпечний для плода. Тому препарат може бути призначений під час вагітності лікуючим лікарем. Період грудного вигодовування не є протипоказанням для прийому Пумпан.

  Препарат не викликає сонливості та не впливає на концентрацію уваги. Його можна приймати людям, які керують автотранспортом та іншими складними механізмами.

  Пумпан можна поєднувати з будь-якими ліками. Він зменшує потребу в інших препаратах, призначених для лікування захворювань серцево-судинної системи. Тому лікуючий лікар може зменшити дозування базисних (основних) засобів.

  Препарат у вигляді крапель з часом може трохи помутніти, а його смак і запах стати слабкіше. Це пов’язано з тим, що в його склад входять натуральні рослинні компоненти. Але такі зміни не впливають на ефективність Пумпан.

  Як приймати Пумпан при різних захворюваннях

  Препарат слід приймати за півгодини до їди або через годину після прийому їжі. Таблетки потрібно тримати під язиком до тих пір, поки вони не розсмокчуться повністю. Краплі приймаються у чистому вигляді або розводяться в ложці води. Перед тим як їх проковтнути, потрібно якийсь час потримати препарат у роті. Рекомендовані дози Пумпан залежать від форми захворювання і віку хворого.

  Пацієнти, що страждають на ішемічну хворобу серця, повинні приймати препарат по одній таблетці або по десять крапель тричі на добу. Тривалість такого лікування становить від одного до двох місяців. Коли стан хворого стане стабільним, переходять на підтримуюче лікування. При цьому препарат у тих же дозах призначають два рази на день.

  При наявності артеріальної гіпертензії у дорослих та підлітків Пумпан слід приймати по одній таблетці або по десять крапель тричі на день протягом двох або трьох місяців. Потім препарат призначається рідше, два рази на добу. При нейроциркуляторної дистонії Пумпан застосовується за такою ж схемою.

  При хронічній серцевій недостатності у підлітків і дорослих препарат зазвичай також призначають в описаних дозах. Але діти у віці до дванадцяти років повинні приймати його по половині таблетки або по п’ять крапель три рази на добу.

  Якщо виникають такі ситуації, при яких потрібно швидко зменшити симптоми хвороби, то препарат може призначатися через кожну годину, але не більше восьми разів на день. Після того, як стан хворого покращитися, Пумпан потрібно приймати у звичайному режимі.

  Незважаючи на ефективність Пумпан, він не може стати заміною основних препаратів для лікування серцево-судинних захворювань. Це гомеопатичний засіб може прийматися тільки разом з ними. Якщо на тлі лікування пумпаном стан пацієнта погіршується, то потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Після проведення обстеження він зможе вивіть причину виниклих порушень і усунути або зменшити їх прояви.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.