Псоріатичний артрит — будьте уважні до своїх рук

Псоріатичний артрит є формою артриту, яка вражає деяких людей , хворих на псоріаз. У більшості людей спочатку розвивається псоріаз, і тільки після цього у них діагностують псоріатичний артрит, але іноді проблеми суглобами з’являються перш проблем зі шкірою. Псоріатичний артрит найчастіше спостерігається у людей у віці від 30 до 50 років.

Симптоми

Псоріатичний артрит і псоріаз — це хронічні захворювання, які посилюються з часом. Іноді настає поліпшення або навіть більш-менш тривала ремісія, яка потім змінюється погіршенням.

Основні симптоми псоріатичного артриту:

  • Опухлі пальці на руках і ногах. У хворого псоріатичний артрит пальці можуть стати опухлими і болючими. Набряклість і деформація деяких суглобів на кистях і ступнях можуть виникнути до появи інших симптомів.
  • Біль у ступнях. Псоріатичний артрит також може викликати біль у тих точках, де сухожилля і зв’язки кріпляться до кісток — особливо в задній частині п’яти (ахіллове сухожилля).
  • Біль в попереку. У деяких людей на тлі псоріатичного артриту розвивається таке порушення, як спондиліт. Він викликає запалення, переважно, між хребцями поперекового відділу хребта і в суглобах тазової області.
  • Причини

    Псоріатичний артрит розвивається, коли імунна система організму починає атакувати здорові клітини і тканини. Аномальний імунну відповідь викликає запалення суглобів, а також перевиробництво клітин шкіри.

    Причини аутоімунних розладів не цілком ясні; ймовірно, в їх розвитку беруть участь як генетичні фактори, так і фактори навколишнього середовища. У багатьох людей, хворих псоріатичний артрит, в сімейному анамнезі є псоріаз та / або псоріатичний артрит. Вчені виявили певні генетичні маркери, які, мабуть, пов’язані з розвитком псоріатичного артриту.

    Фізичні травми і вплив факторів навколишнього середовища, наприклад, вірусів і бактерій, можуть стати тригерами псоріатичного артриту у людей, що мають генетичну схильність до цього захворювання.

    Діагностика

    Жоден тест не допоможе з точністю діагностувати псоріатичний артрит, але методи діагностики допомагають виключити інші причина болю в суглобах, наприклад, ревматоїдний артрит і подагру.

  • Рентген використовується для виявлення змін в суглобах, які відбуваються при псоріатичному артриті.
  • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Цей метод медичної візуалізації може бути використаний для перевірки стану сухожиль і зв’язок.
  • Ревматоїдний фактор — це антитіло, яке часто виявляється в крові хворих на ревматоїдний артрит, але, як правило, відсутність при псоріатичному артриті. Аналіз на ревматоїдний фактор дозволяє виключити одне із цих захворювань.
  • Аналіз суглобової рідини. За допомогою довгої тонкої голки з хворого суглоба беруть невелику кількість рідини для аналізів. Наявність в суглобовій рідині кристалів сечової кислоти є індикатором подагри; їх відсутність допоможе підтвердити «псоріатичний артрит».
  • Лікування

    Вилікувати псіоріатіческій артрит неможливо, тому терапія зосереджена на контролі запальних процесів, запобігання болю в суглобах і обмеження їх рухливості.

    Нестероїдні протизапальні засоби

    Такі препарати, як ібупрофен і напроксен допомагають контролювати біль, набряклість і запалення, запобігають ригідність суглобів вранці. Як правило, НПВС є препаратами першого вибору при лікуванні псоріатичного артриту. У деяких випадках виписують рецептурні НПЗЗ.

    Однак всі НПЗЗ можуть викликати роздратування кишечника і шлунка, і при тривалому прийому іноді призводять до кровотечі в шлунково-кишковому тракті. Іншими можливими побічними ефектами є пошкодження нирок, застій рідини, гіпертензія і серцева недостатність. Крім того, НПЗП можуть посилити проблеми зі шкірою у пацієнтів псоріаз.

    Базисні протиревматичні препарати

    Ліки цього типу обмежують ушкодження, які може завдати суглобам псоріатичний артрит. Ці препарати діють дуже повільно — їх ефект може стати помітним лише через кілька тижнів або місяців. З базисних протиревматичних препаратів для лікування псоріатичного артриту найбільш часто використовується метатрексат. Він, однак, може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи проблеми з легенями, нирками і печінкою.

    імуносупресантами

    Для лікування псоріатичного артриту найчастіше використовуються такі іммуносупрессанти, як азатіоприн, циклоспорин і лефлуномід. Так як іммуносупрссанти володіють потенційно небезпечними побічними ефектами, їх використовують лише при найбільш важких формах псоріатичного артриту.

    Інгібітори фактори некрозу пухлини-альфа (ФНП-альфа)

    При дуже важкому псоріатичному артриті лікар може призначити прийом інгібіторів ФНП-альфа. Медикаменти цієї групи блокують активність білка, що викликає запалення при деяких типах артриту, а також покращують ознаки і симптоми псоріазу. До ФНП-альфа ингибиторам відносяться такі препарати, як адалімумаб, етанерцепта, голімумаб і інфліксімаб.

    Деякі побічні ефекти ФНП-альфа інгібіторів можуть бути загрозливими для життя пацієнта, тому перед початком прийому докладно обговорюються ризики та користь, яку ці препарати можуть принести в конкретному випадку.

    Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.