Психосексуальний розвиток дитини у віці від п’яти до восьми років: правильні акценти

Багато хто уникає розмов про сексуальне насильство над дітьми, незважаючи на те, що це може трапитися з будь-якою дитиною. На жаль, сексуальне насильство над дітьми — страшна реальність. Згідно зі статистикою, кожна четверта дівчинка і кожен сьомий хлопчик зазнають сексуальної експлуатації ще до 18 років. Існує думка, що сексуальність дітей піддається прихованої експлуатації з боку ЗМІ, багатих матеріалом відвертого сексуального характеру. Тому дуже важливо запобігти сексуальне насильство і допомогти дитині адекватно сприймати світ, якщо це все-таки відбулося.

Цілі: допомогти дитині цінувати своє тіло.

Підготувати дитину до розвитку його сексуальності, не перешкоджаючи йому і тим самим не викликаючи занепокоєння. Батьки повинні навчитися стримувати тривогу про благополуччя своїх дітей, незалежно від того, наскільки сильно вони їх люблять. Занепокоєння батьків, в свою чергу, викликає занепокоєння в дітей.

«Зони айсберга»:

 • Фізичне тіло — це не тільки сховище фізичних органів, які важливі для здоров’я, але також і притулок для душі і духу.
 • Батьки повинні акцентувати увагу дітей на їх особистості, цінностях, пристрастях і упередженнях, і робити акцент на правильне і здорове мислення своєї дитини.
 • Що є нормою:

 • самостимуляції, але не часто.
 • Цікавість і питання з приводу сексуальності.
 • Питання про вагітність і продовження роду.
 • Рольові ігри.
 • Мастурбація будинку або в публічних місцях. У більшості випадків мастурбація не є серйозною проблемою. Батьки повинні в м’якій формі заборонити дитині займатися мастурбацією при сторонніх, просто зосередити увагу на кращих здібностях, розвитку, а також зміни, думках дитини, які допоможуть йому відволіктися.
 • Основні завдання етапу розвитку дитини

 • Забезпечити розуміння дитиною функціонування статевої системи людини
 • Пояснити, як ставитися до протилежної статі
 • Пояснити, як ставитися до осіб тієї ж статі
 • Навчити дитину контролювати свою поведінку, в тому числі реакцію та відповіді. Дитина повинна навчитися самоконтролю, який, у свою чергу, формує адекватну самооцінку і забезпечує менше втручання з боку батьків.
 • Позначити кордони, пов’язані з особистим життям дитини.
 • Навчити дитину виражати свої думки і емоції.
 • Пояснити, як правильно спілкуватися з однолітками, у тому числі з протилежною статтю.
 • Як культивувати здорову сексуальність і моральність в цьому віці

  Контролювати доступ дитини до засобів масової інформації. Будьте готові вводити обмеження у відповідності з рівнем розвитку дитини. Переглядайте його улюблені телевізійні програми, відео і прослуховуйте музику. Вибравши підходящий момент, поясніть, як певна телепрограма чи пісня підтримує, або ж навпаки суперечить системі цінностей, яка існує у вашій родині. Обмеження, пов’язані із засобами масової інформації, вимагають більше уваги, так як батьки повинні правильно визначити рівень розвитку дитини. Експерти радять батькам переглядати програми, відео та друковані ЗМІ спільно з дітьми та обговорювати, як вони впливають на сімейні цінності.

  Також необхідно проводити бесіди з дітьми з приводу порнографії. Діти повинні розуміти, що будь-яке зображення, будь то фотографія, відео або картинка в інтернеті, які відкривають людське тіло; або будь-який текст і мультфільм, які виставляють людське тіло або сексуальну поведінку в кепському вигляді, є порнографією. Дітям також слід пояснювати, що алкоголь, наркотики і сигарети викликають звикання і потім від них буває дуже важко відмовитися.

  Батьки повинні стежити за відносинами дитини з іншими дітьми — ці відносини повинні відповідати віку.

  Рекомендується обговорювати сленгові вирази й образливі слова, які відповідають назві частин тіла і сексуальної поведінки. Важливо вказати дитині на відповідні слова, що позначають певні частини тіла.

  Дуже важливо забезпечити дитину фізичної, емоційної та духовної підтримкою. Любов батьків сприяє здоровому статевому розвитку дітей.

  Батькам рекомендується розмовляти з дітьми про їх розвиток, завданнях і важливі події в їх житті.

  Чого слід уникати

 • насмішок над чоловіками, жінками, сексуальністю, частинами тіла і іншим.
 • Не варто недооцінювати почуття дитини до інших людей, особливо до тих, з якими він відчуває дискомфорт або до яких він відчуває неприязнь. Приміром, до дітей старшого віку або дорослим людям.
 • Необачно думати, що діти з першого разу розуміють і запам’ятовують значення термінів і понять. Іноді слід закріпити нову інформацію, вдавшись до допомоги повторення або інших способів пояснення термінів, з якими дитина не знайомий.
 • Важливо намагатися не показувати роздратування з приводу великої кількості питань на тему, яка може викликати утруднення у батьків.
 • Не потрібно дозволяти дітям відвідувати вдома або інші місця, де легкодоступні матеріали на сексуальні теми (бібліотеки, будинки, де є доступ в Інтернет і так далі) без нагляду.
 • Що робити, якщо ви стурбовані розвитком дитини

  Батькам варто викликати дітей на відкриті і ненав’язливі розмови про безпеку, їх життєвому досвіді, їх враженнях про сучасну культуру і так далі. Діти повинні бути повністю відверті зі своїми батьками. Батькам рекомендується ділитися своїми думками і досвідом, і ставити дітям питання, наприклад «Що ти думаєш? Твої думки важливі для мене! », Під час розмови.

  Експерти рекомендують батькам цікавитися досвідом, думками і почуттями дітей. Питання повинні бути конкретними, але в той же час, такими, які можна трактувати по різному (тобто питання на які не можна відповісти просто «так» або «ні»).

  Обговорюйте різні конфлікти, які виникають у дітей з однолітками.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.