Психосексуальний розвиток дитини: формуємо здорові основи сексуальної поведінки

Побачивши двох пристрасно цілуються в парку підлітків, п’ятирічний син запитує у вас: «Мам, а чому вони займаються сексом?». Або, приміром, десятирічна дочка приходить засмучена зі школи і розповідає вам, що однокласник сказав їй: «Ти мене порушуєш»? Або ви почули, як одна з подруг вашої тринадцятирічної дочки говорить їй «Катя займається оральним сексом з усіма хлопчиками!». Або ви прочитали в газеті, що в школу викликали поліцію тому, що одного з третьокласників застали, коли він чіпав і намагався займатися примусити до сексу однокласницю. Звичайно, ці факти дуже дивують і дають зрозуміти, наскільки обізнані про секс сучасні діти. Навіть якщо ви думаєте, що ваша дитина абсолютно безневинний і захищений від розмов про секс, ви не можете контролювати те, що роблять інші діти.

Часи змінилися. Сьогодні набагато збільшилася кількість дітей, які проявляють сексуальність в ранньому віці. Загалом, діти здаються більш зацікавленими в сексі. Таке відчуття, що їх цікавість з приводу сексу піднялося вгору на кілька сходинок. Часи, коли батьки відкладали розмови з дітьми про близьких сексуальних відносинах до підліткового віку, давно пройшли. У наш час батьки обговорюють біологічне, психологічне і моральне значення близьких стосунків з дітьми ще до їх переходу в середню школу.

Які фактори впливають на сексуалізації дітей?

Ми живемо в сексуалізірованние суспільстві. Ще до досягнення статевої зрілості діти дуже часто чують багато про секс. Більше того, велика частина отриманої ними інформації носить відверто порнографічний або агресивний характер. У наш час мало хто думає про важливість емоційної зацікавленості під час сексуальних стосунків. Батьки повинні знати, що якщо дитина піддається дії численних факторів, що сприяють його сексуалізації, особливо в ранньому віці, це може збити його з пантелику і бути для нього зовсім незрозумілим. Звідси і погану поведінку.

Велика кількість інформації сексуального характеру може перетворити дитину в задираку, який виявляє сексуальну агресію. Діти, залякують інших, страждають від надмірної контакту з сексуальними стимулами. Зрозуміло, що певний відсоток цих задирак навчиться заподіювати шкоду сексуального характеру, використовуючи залякують тактику. І тут виникає питання: «А чи не виховуємо ми у результаті сексуальних насильників?». У наш час велика кількість дітей піддають сексуальному насильству однолітків у школах. Інформація про те, що багато дітей у початкових школах проявляють сексуальну агресію, насторожує.

Згідно з даними статистики, приблизно 88 тисяч дітей піддалися сексуальному насильству в США в 2000 році. Це означає, що одна з чотирьох жінок, одна з шести чоловіків до 18 років стане жертвою сексуальної експлуатації чи насильства. Діти, які зазнали сексуального насильства, демонструватимуть проблемне сексуальну поведінку. Не більшість, але багато з них в свою чергу стануть насильниками.

Більшість батьків не розмовляють про секс з дітьми, а якщо і розмовляють, то мало. Результати проведених досліджень показують, що батькам важко говорити з дітьми про секс. Навіть якщо батьки припускають, що розмова вдався, діти часто зізнаються що їм зрозуміло далеко не всі. Недостатнє спілкування батьків з дитиною тільки ускладнює розуміння дитиною питань сексуальності. Вселяє оптимізм те, що якщо батьки досить спілкуються з дитиною, результати цього спілкування можуть бути дійсно гарними. Дослідження показують, що діти з родин, використовують ефективні методи спілкування, рідше вступають сексуальні відносини і вагітніють до повноліття, і піддаються меншому ризику заразитися венеричними захворюваннями.

Розмови з дітьми на теми, пов’язані з сексом

Обов’язок батьків — дбати про фізичне здоров’я дитини. Якщо у дитини жар, ви, безсумнівно, міряєте температуру кожні кілька годин. Постійна перевірка дає вам можливість дізнатися, як почувається дитина і чи йде він на поправку. Виховуючи дітей у сексуальному плані, батьки повинні дотримуватися такого ж підходу. Ви повинні регулярно дізнаватися у дитини про те, що він бачив, чув і що він взагалі думає про секс. За словами експертів, батьки повинні бути в курсі того, яку інформацію про секс і в якому віці можна обговорювати з дітьми. Під час розмови про секс батькам слід чітко розуміти, про яких цінностях та моральних принципах вони будуть говорити.

Бажано, щоб батьки донесли правильну інформацію, не тільки технічні аспекти сексуальної поведінки. Батьки повинні пояснити, як побороти бажання бути як всі і не піддаватися тиску однолітків. З дітьми необхідно обговорювати такі теми.

Мастурбація

Батьки або терпимо ставляться до мастурбації, або різко і категорично її засуджують. Якщо ви нормально ставитеся до мастурбації, переконайтеся, що дитина розуміє, що ви дозволяєте йому займатися цим. Найімовірніше, ви хоча б одного разу застанете 4 -, 5 -, 6-річного і так далі дитини, доторкатися до своїх геніталій. Ви повинні поговорити з дитиною, сказати йому: «Ти чіпав свій пеніс / піхву. Тобі це подобається? Мама / тато нічого не мають проти цього. Однак — це дуже особисте заняття, і краще займатися цим в своїй спальні ». Головне — ви повинні дати дозвіл (передати свої цінності), зміцнити розуміння того, що це особисте, і знайти підхід, щоб переконати дитину в цьому. Не дивуйтеся якщо п’яти-або шестирічному дитині важко зрозуміти, що таке «особиста справа». Процес виховання сексуальної скромності може зайняти чимало часу. Якщо ж особисті або релігійні переконання не дозволяють вам схвально ставитися до мастурбації, постарайтеся спокійно відреагувати, коли застанете дитини за цим заняттям. Запам’ятайте, практично всі діти будуть продовжувати мастурбувати, незалежно від того подобається вам це чи ні. Заборони будуть лише провокувати проступки і почуття провини. А почуття провини може бути занадто сильним. Але якщо ви все-таки повинні сказати дитині «ні», зробіть це так: «Коли я бачу, як ти мастурбуєш, я відчуваю себе ніяково. Я знаю, що це приємно. Я не можу змусити тебе припинити це робити, проте, сподіваюся, що ти передумаєш ». Якщо ви не можете зрозуміти, що є для вас прийнятним, і не можете прийняти рішення з приводу мастурбації, сходіть в бібліотеку і дізнайтеся більше інформації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.