Псевдобеременності: всі хвороби від голови, вагітність теж

Людину можна обдурити — це не секрет. Йому можна вселити помилкові цілі, прищепити любов до не тих ідеалів, змусити повірити у відверту ахінею. А як ви думаєте, чи можна обдурити … жіночий яєчник? Вселити щось неймовірне гормонам? Змусити матку виконувати безглуздий і приречений на провал план? Ви збираєтеся покрутити пальцем біля скроні? Абсолютно вірно, ви потрапили в саму точку!

Мозок, самий енерговитратний, самий маловивчений і самий дивний орган, до того ж ще й чудовий шахрай, фокусник і дурисвіт. Мозок людини вміє знаходити резерви в разі непередбачених ситуацій, здатний миттєво реагувати, прораховуючи варіанти, створювати надзусилля … А ще мозок і щось, що ми іменуємо свідомістю, вміють виконувати бажання.

Схуднути, ще трішечки підрости, захворіти на контрольну. Або таємно, пошепки, на денці душі — таке маленьке, укрите з головою бажання. Сокровенне, перелякане, втратив, без надії, але з вірою, з пам’яттю невдалих аналізів або суворих слів лікарів. Завагітніти. Будь ласка.

І у жінки з’являються всі ознаки вагітності — спочатку затримка (правда, тест нічого не покаже — «ну і гаразд — все одно вони завжди брешуть!»), тяжкість і нагрубання грудей, зміни настрою, у когось — ранкова нудота . Менструація так і не відновиться, але через місяць-другий — все за графіком! — З’явиться невелика прібавочка у вазі, захочеться кавуна. Або оселедця. Або і кавуна, і оселедця одночасно. І щоб з морозивом!

Але потім, коли щаслива майбутня мати, нарешті, відправиться в жіночу консультацію оформляти всі папери і стати на облік, лікар її розчарує — насправді ніякої вагітності немає. Ігри розуму, жорстокі жарти мозку — нічого більше. І жінка, яка гордо несла зростаючий животик, снікнув, відправиться до психолога — псевдобеременності або помилкову вагітність, тяжкий психо-емоційний розлад, лікують не гінекологи, а фахівці з людським душам.

Ще Гіппократ близько 300 р. до н. е.. описав 12 випадків псевдобеременности, а історія з англійською королевою Марією I Тюдор, довгоочікувана вагітність якої виявилася помилковою, стала хрестоматійною. За офіційною статистикою департаменту охорони здоров’я США, з 22 тисяч вагітностей 6 — помилкові. У «групі ризику», перш за все, жінки ближче до кінця репродуктивного періоду (38-45 років), які довгі роки безуспішно намагаються завагітніти, за ними — жінки, що пережили смерть дитини або викидень і дами, які переконали себе, що поява дитини врятує їх стосунки з чоловіком. Легко збудливі, неврівноважені, недовірливі жінки також піддатися бажанню і, особливо якщо діти з’явилися у подруг, сусідів, родичів, вселити вагітність і собі.

Як це і не дивно, але причиною помилкової вагітності може стати, щоправда, вкрай рідко, і … сильний страх перед появою дитини. Суспільна мораль — жінка повинна народити — і бажання реалізувати материнський інстинкт вступають в сокрушающий конфлікт з глибоко сидить страхом. В результаті у особливо чутливої жінки можуть з’явитися ознаки вагітності, але «пройти» свій страх під час справжніх пологів вона не згодна. Існують дослідження, які показують важливу роль почуття потенційної провини і страху перед наслідками появи дитини. Наприклад, в Канаді, у самотніх католичок помилкова вагітність зустрічається в чотири рази частіше, ніж у протестанток, чия громада менш агресивно налаштована до появи позашлюбних дітей.

Не варто думати, що «псевдобеременності» жінка когось підступні обманює. Насправді вона переконана більш будь-якого іншого в швидке народження дитини. Вона відчуває нудоту і запаморочення, загострено сприймає запахи, відчуває бажання з’їсти щось «кисленьке» або «солоненьке». У неї по-справжньому росте живіт, набрякають руки і ноги, опухає груди. Просто, за твердженням психологів, живіт збільшується не для того, щоб дати місце розвитку нового життя, а за рахунок додаткового вигину хребта, розширення кишечника і накопичення газів. Порушення менструального циклу, зміни в молочних залозах і перепади настрою відбуваються в результаті гормональних порушень, контрольованих «збитим з пантелику» гіпофізом.

Зазвичай ніякого серйозного лікування жінці, яка перенесла псевдобеременності, не потрібно. Психолог, участь близьких, відпочинок … І пам’ятайте: це всього лише ще одне випробування вашої сили і віри в себе.

Наталя Руденко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.