Прямий масаж простати: довіртеся фахівцеві

Прямий масаж простати проводиться тільки лікарем-урологом або спеціально навченої такому масажу медичною сестрою. Неспеціалістам довіряти проведення прямого масажу простати не можна — це не тільки не поліпшить стан хворого, але може його посилити. Не можна також проводити такий масаж самостійно.

Що таке прямий масаж простати і для чого він проводиться

Передміхурова залоза чоловіки (простата) розташована прямо під сечовим міхуром і охоплює верхню частину сечівника. Тому будь-які захворювання простати, які супроводжуються її набряком або розростанням тканини, викликають порушення сечовипускання. Болі також характерні для захворювань простати, так як в тій області, де вона розташована, знаходиться багато нервових сплетінь.

Для зняття набряку і запалення тканини простати рекомендується проведення масажу. Найбільш ефективним вважається прямий масаж простати пальцем через стінку прямої кишки. Але захворювання простати можуть бути різними, і не при всіх проведення такого масажу корисно. Тому перед проведенням прямого масажу простати хворого зазвичай обстежують.

Прямий масаж простати проводиться при хронічних запальних процесах в передміхуровій залозі (хронічних простатитах), а от при гострих процесах він протипоказаний. Справа в тому, що масаж викликає розширення кровоносних судин і прилив крові до простати. При хронічних простатитах з уповільненим запальним процесом це корисно, так як покращує обмінні процеси, стимулює роботу залози і її позбавлення від запального процесу, сприяє кращому засвоєнню інших лікарських препаратів.

Але при гострих запальних процесах, коли у вогнищі запалення знаходиться багато збудників інфекції і продуктів запалення, масаж небезпечний тим, що всі ці елементи потраплять в розширені кровоносні судини і рознесуться з нею по всьому організму хворого, викликаючи вогнища запалення в різних органах і тканинах. Це може призвести до сепсису — важкого стану, яке потребує невідкладної медичної допомоги в умовах стаціонару.

Не можна проводити масаж і при раку простати — це може стимулювати зростання пухлини й поява метастазів.

Як правильно проводити прямий масаж простати

Прямий масаж простати проводиться після обстеження та встановлення остаточного діагнозу, щоб бути впевненим у тому, що процедура не завдасть шкоди хворому. Проводиться масаж простати в кабінеті уролога лікарем. Допускається також поведінку прямого масажу простати медичною сестрою урологічного кабінету, яка має спеціальну підготовку з цього питання.

Хворий повинен чітко розуміти всі можливості і переваги масажу уретри, для цього уролог перед призначенням процедур завжди пояснює, що саме відбувається в організмі в результаті такого впливу. Тільки в цьому випадку хворий будемо максимально намагатися виконати всі вимоги лікаря під час сеансу масажу.

Перш за все, хворий повинен навчитися розслаблятися в певному положенні. Це не так легко, як здається, адже багато чоловіків вважають процедуру масажу принизливої і це не дає їм розслабитися. Якщо самостійно домогтися розслаблення не вдається, то проведення сеансу масажу відкладається і хворому призначаються спеціальні лікарські засоби із заспокійливим і расслабляющим мускулатуру дією (зазвичай це транквілізатори, наприклад, седуксен).

Проведення процедури прямого масажу простати має бути абсолютно безболісним — фахівець, який володіє технікою масажу, цілком може цього домогтися. Болісний масаж простати не принесе хворому користі.

Як проходить процедура прямого масажу простати

Хворого укладають на кушетку на правий бік або в колінно-ліктьове положення. Лікар надягає гумові рукавички, змащує вказівний палець вазеліном і вводить його в пряму кишку, намацуючи передміхурову залозу. Після визначення розмірів і консистенції залози (це обов’язково робиться перед кожною процедурою) проводиться прямий вплив на її тканину по ходу проток, стимулюючи виведення секрету.

Спочатку проводять погладжування правої частки залози у напрямку від зовнішнього верхнього краю до центру (до серединної лінії). Потім таке ж пряме вплив роблять на ліву частку простати. У перші два сеанси масажу обмежуються тільки погладжуванням. Якщо не з’явилося загострення захворювання, набряк простати і болючість, то з третього сеансу до поглаживаниям приєднують натискання на передміхурову залозу. Всього проводиться близько 10 сеансів (кількість їх визначає лікар) з інтервалами в один раз в два дні.

Прямий масаж простати — прекрасний метод лікування хронічного простатиту, який може поєднуватися з медикаментозним лікуванням.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.