Прозорі виділення: коли вони нормальні?

загрузка...

Небагато жінок здатні відрізнити нормальні виділення зі статевих шляхів від патологічних, або білій. Як правило, нормальні виділення прозорі, але дана ознака зустрічається і при деяких захворюваннях. Крім того, прозорість виділень залежить не тільки від наявності якої-небудь гінекологічної патології, але і від віку, фази менструального циклу та певних фізіологічних станів, наприклад, вагітність. Стає зрозумілим, що кожна жінка повинна вміти визначати нормальні виділення, і вчасно звертатися до лікаря у разі появи патологічних ознак.

Джерела виділень із статевих шляхів

Основним джерелом виділень є рідина, яка просочується (випотеваєт) через слизову оболонку піхви з проходять в ній кровоносних і лімфатичних судин. Рідина ця прозора і носить назву транссудату. Іншим джерелом виділень із статевих шляхів є залози слизової оболонки порожнини матки, які починають активно секретувати у другу фазу менструального циклу і виділяти слиз. Також вносять свій внесок у виділення і залози шийки матки. Додатковим джерелом виділень є потові, сальні залози, залози, розташовані поблизу отвору сечівника і залози передодня піхви (бартолінової). Все виділення в кінцевому підсумку змішуються на виході з піхви. До складу виділень із статевих шляхів входять злущені клітини епітелію слизової піхви, кисломолочні бактерії (палички Додерлейна) і невелика кількість лейкоцитів (не більше 8-10 в мазку).

Нормальні виділення

Щоденний обсяг виділень становить один-чотири мілілітри, консистенція їх густа і залежить від фази менструального циклу, колір прозорий (можливий білуватий або жовтуватий відтінок), структура може бути як гомогенної, так і грудочками. Нормальні прозорі виділення характеризуються кислуватим запахом або його відсутністю. Суб’єктивні скарги (свербіж, печіння) відсутні. Виділення зі статевих шляхів присутні у жінок в будь-якому віці. У віковому проміжку від одного місяця до 8-10 років виділення відсутні. Пов’язано це з тим, що яйцеклітини не дозрівають, менструацій немає, і вироблення естрогену, які відповідають за виділення, мінімальна. Після встановлення менструальної функції виділення стають постійними і змінюються в залежності від фази менструального циклу. В середині менструального циклу, коли відбувається дозрівання фолікула і викид яйцеклітини (овуляція), спостерігаються прозорі, рідкі і тягучі (за виглядом нагадують сирий яєчний білок) виділення зі статевих шляхів. Розрідження виділень полегшує просування сперматозоїдів для зустрічі з яйцеклітиною і її заплідненням. У другій, лютеїновій фазі менструального циклу кількість образующейся слизу зменшується, а по консистенції вона стає в’язкою і непрозорою (іноді молочного кольору), що пов’язано з початком вироблення прогестерону. Відразу після закінчення менструацій виділення знову стають прозорими, але обсяг їх різко знижений (мізерні).

Прозорі виділення при вагітності

Відразу після зачаття з’являються прозорі молочні виділення зі статевих шляхів. Це одна з перших ознак вагітності, який обумовлює прогестерон (гормон вагітності). Активна дія прогестерону, що виробляється жовтим тілом яєчника, триває до 12-14 тижнів вагітності. Після цього періоду, приблизно з тринадцятої тижня виділення стають рясними, рідкими і прозорими. Пов’язано це з посиленим виробленням естрогену, які впливають на характер і обсяг виділень. Виділення під час вагітності, незважаючи на їх кількість, не мають неприємного запаху і суб’єктивних симптомів (свербіж, печіння, болі під час статевого акту). Боротися з рясними нормальними виділеннями під час вагітності можна за допомогою щоденних гігієнічних прокладок. Категорично протипоказано використання тампонів.

Прозорі виділення можуть бути і при гарднереллезе, який часто зустрічається у вагітних. Виділення при гарднереллезе рясні, водянисті, з неприємним рибним запахом. Спостерігається гіперемія і набряк статевих губ, болі під час статевого акту і сечовипускання, свербіж і печіння.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.