Протизаплідні таблетки — не забудьте порадитися з лікарем

Сучасні протизаплідні таблетки містять аналоги чи двох основних жіночих гормонів — естрогену і прогестерону, або одного з них — прогестерону. Сьогодні у всьому світі протизаплідними таблетками регулярно користуються близько 100 мільйонів жінок.

Використання протизаплідних таблеток завжди викликало суперечки. Хоча з часу їх першого застосування пройшло 55 років (це трапилося в 1956 році в Пуерто-Ріко), в різних виданнях регулярно з’являються «страшилки», пов’язані з протизаплідними. Це, втім, не заважає їм залишатися дуже популярними серед величезного числа жінок: їх достоїнства значно переважують наявні недоліки.

Безпека протизаплідних таблеток

Для переважної більшості жінок протизаплідні таблетки безпечні і навіть можуть приносити користь (крім оберігання від небажаної вагітності). Згідно з результатами дослідження, що завершився в 2010 році, у жінок, що приймають протизаплідні пігулки, на 12% знижений ризик розвитку раку — в порівнянні з тими, хто ці таблетки не приймає. У ході дослідження вчені протягом 40 років спостерігали на 46000 жінок. Виявилося, що у тих, хто використовує протизаплідні таблетки, значно знижена ймовірність смерті від раку, хвороб серця або інсульту. Крім того, вони рідше хворіють на рак грудей.

Протизаплідні таблетки можуть бути протипоказані через серйозних порушень лише дуже невеликому числу жінок. Тим не менше, лікарі не вважають, що їх можна призначати всім підряд. Тому, щоб отримати рецепт на протизаплідні, необхідно пройти ретельне медичне обстеження. Це важливо, щоб виявити фактори ризику. Наприклад, якщо ви курите, то ви більше, ніж некурящі жінки, схильні до розвитку тромбозу глибоких вен, хвороб серця та інсульту.

Крім того, протизаплідні таблетки можуть бути протипоказані при ожирінні, оскільки у таких пацієнток дуже значний ризик розвитку тромбозу. Важливо мати на увазі й те, що протизаплідні таблетки пов’язані з невеликою ймовірністю збільшення ваги, що при ожирінні може привести до посилювання стану.

Протизаплідні таблетки і «міні-пілі»

Звичайні протизаплідні таблетки — це комбіновані оральні контрацептиви, які містять прогестерон і естроген. Вони запобігають овуляцію, що робить настання вагітності неможливим. Вони також змінюють склад і консистенцію цервікальної рідини, завдяки чому сперматозоїдам стає важко проникнути в матку.

Так звані «міні-пілі» містять тільки прогестерон, точніше, його синтетичний замінник. У них менше побічних ефектів, але їх ефективність також дещо нижче. Вони не завжди пригнічують овуляцію, і яйцеклітина при їх прийомі може вийти з яєчника. Міні-таблетки змінюють ендометрій (внутрішню слизову оболонку стінки матки) таким чином, щоб зменшити ймовірність імплантації ембріона. Тому ризик настання небажаної вагітності, навіть якщо запліднення яйцеклітини станеться, досить малий. Ці протизаплідні підходять годують груддю мамам, жінкам, старше 35 років і тим, хто з якоїсь причини не хоче приймати комбіновані протизаплідні.

Наскільки ефективні протизаплідні таблетки?

Ефективність протизаплідних таблеток при правильному використанні сягає 100%. Тобто: найбільш імовірно, що з 100 жінок, які протягом року приймають протизаплідні, жодного разу не забувши зробити це вчасно, не завагітніє жодна. З 100 жінок, протягом року оберігають за допомогою презервативів, забеременеют 5. При незахищеному сексі за рік забеременеют 20-40 жінок зі 100. Так що протизаплідні таблетки можна вважати найефективнішим способом контрацепції, за винятком, хіба що, стерилізації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.