Протизаплідні таблетки для чоловіків: у процесі розробки

Контрацепція, як і в минулому, так і в сьогоденні залишається однією з проблем, якими займаються вчені. Але, на жаль, майже всі засоби запобігання від вагітності ставляться до жінок. Який широкий спектр на сьогоднішній день представлений жіночими контрацептивами. До них відносяться і внутрішньоматкові спіралі, і протизаплідні таблетки і гормональні ін’єкції, пластирі, супозиторії та навіть жіночий презерватив. Що ж залишається на частку чоловіків? Презервативи та хірургічна стерилізація. Не кожен чоловік погодиться навіть заради коханої жінки стати безплідним. Тому дослідники поставили перед собою завдання розробити чоловічі протизаплідні таблетки.

Жіночі протизаплідні таблетки

Для порівняння з чоловічими протизаплідними таблетками, які ще тільки знаходяться в розробці, слід згадати механізм дії жіночих протизаплідних таблеток. Виділяють дві групи жіночих контрацептивних препаратів — це естроген-гестагенсодержащие таблетки і міні-пілі, до складу яких входить тільки прогестаген. Дія і тих і інших таблеток засноване на придушенні овуляції (дозрівання й вихід яйцеклітини) за допомогою гормонів, що надходять ззовні. Гормональні таблетки жінка повинна приймати щодня. Відновлення репродуктивної здатності відбувається приблизно через три місяці після припинення прийому гормональних контрацептивів.

З історії розробок чоловічих протизаплідних таблеток

Здається, що тільки ледачий не займається створенням контрацептивних таблеток для чоловіків. У багатьох країнах Європи, і також в Америці і Китаї ведуться експерименти з виробництва подібних таблеток:

 • Ізраїль
 • Відомо, що ізраїльські дослідники створили першу чоловічу протизаплідну пігулку. Її дія заснована не на вплив гормонів, а на блокуванні білка, який входить до складу сперматозоїдів. Вчені схиляються до думки, що контрацептивний ефект при прийомі подібної таблетки досягає 100% (як і при прийомі жіночих протизаплідних засобів). Таку таблетку необхідно приймати всього один раз в три місяці, що є незаперечною перевагою перед жіночими контрацептивами. Ізраїльські вчені стверджують, що блокування білка в спермі перетворює їх у «недієздатних». Крім усього іншого, такі таблетки не володіють вираженими побічними ефектами.

 • Німеччина
 • Німецька фармацевтична компанія Schering і голландська компанія Akzo Nobel об’єднали свої сили і почали розробляти чоловічі протизаплідні таблетки. Вони обіцяють надати в продаж подібні препарати через п’ять-сім років. Труднощі розробки чоловічих протизаплідних таблеток, як стверджують ці фармацевтичні фірми, полягають у величезній виробленні чоловіком сперматозоїдів (на відміну від жінок, в організмі яких тільки раз на місяць дозріває одна, рідше дві або три яйцеклітини).

  До складу розробленого експериментального зразка — таблетки входить синтетичний гормон, дія якого заснована на придушенні освіти сперми, а в якості додаткового ефекту блокуються властивості тестостерону.

 • Америка
 • До створення протизаплідних таблеток для чоловіків дослідників США прийшли випадково. Колеги дерматологи намагалися розробити новий засіб для лікування шкірних і запальних захворювань, але відмовилися від дослідів над експериментальним препаратом внаслідок його токсичності для чоловіків (вплив на яєчка). Після вивчення даного препарату, вчені прийшли до висновку, що його можна успішно застосовувати для створення чоловічих таблеток. Суть дії даного засобу заснована на зменшенні і навіть повній відсутності в організмі вітаміну А. При гіповітамінозі А у чоловіка знижується здатність до запліднення.

 • Китай
 • Чоловічі протизаплідні таблетки, розроблені в Китаї, містять величезні дози гормону, схожого по дії з тестостероном. Інший варіант таких таблеток включає в себе сукупність тестостерону і естрадіолу (жіночого статевого гормону). В експериментальних дослідженнях подібні препарати показали високу ефективність. Єдиний недолік донних таблеток полягає в системному впливі тестостерону на організм, що призводить до підвищення рівня холестерину крові та розвитку пухлинних процесів.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.