Протизаплідні свічки — будьте дисципліновані

Сучасні виробники медичних препаратів пропонують широкий вибір засобів для контрацепції . Серед них є цілий клас контрацептивів, які відносяться до хімічних речовин. Існує різні лікарські форми даного класу речовин: таблетки, свічки, креми, тампони, губки.

Склад протизаплідних свічок

Протизаплідні свічки розрізняються за своїм складом. Одні з них містять хлорид бензалконію, інші — нонаксіналон. Обидва цих речовини руйнують мембрану сперматозоїда і роблять його менш активним, що не допускає запліднення яйцеклітини. Важливо розуміти, що хімічні контрацептиви не дають 100% гарантії запобігання вагітності. При використанні протизаплідних свічок, небажана вагітність може наступити в середньому у 20% використовують їх жінок. Це може відбуватися при неправильному застосуванні або зберіганні препарату. Однією з обов’язкових умов ефективності є суворе дотримання інструкції і правильне використання протизаплідних свічок.

Як і всі інші засоби хімічної контрацепції, протизаплідні свічки представляють собою кислоти, які не повинні входити у взаємодію з лужним середовищем. Недотримання цього правила, наприклад, використання мила, значно знизить активність протизаплідних свічок і приведе до настання небажаної вагітності. В цілях гігієни краще використовувати просто теплу воду, або ph-нейтральний засіб, якщо це не заборонено інструкцією.

В цілях додаткової реклами виробники протизаплідних свічок можуть вказувати завищений період дії даної категорії препаратів. Насправді реальна дія протизаплідних свічок триває близько 40 хвилин. Тому при повторному сексуальному контакті слід використовувати ще одну протизаплідну свічку. В цілому ж, при активного статевого життя протизаплідні свічки не є засобом, що забезпечує 100% гарантію оберігання. Однак, при існуючих протипоказаннях до застосування гормональної контрацепції, внутрішньоматкових спіралей, протизаплідні свічки можна розглядати як альтернативний варіант.

Принцип дії

Не варто забувати, що, будучи засобом хімічної контрацепції, протизаплідні свічки виробляють двояке дію. З одного боку вони забезпечують антисептичний ефект, роблячи вплив не тільки на сперматозоїди, але і на вірусні, бактеріальні збудники. Таким чином, крім контрацепції існує можливість захиститися від деяких захворювань, що передаються статевим шляхом. З іншого боку, діючи на бактерії, даний вид контрацептивних препаратів впливає на природну флору піхви. Тому при тривалому і регулярному використанні протизаплідних свічок може розвинутися дизбактеріоз піхви. Крім того, хімічні контрацептиви можуть надавати місцеву подразнюючу дію на слизові оболонки піхви, аж до появи алергічних реакцій, печіння в області зовнішніх статевих органів.

До негативних сторін використання протизаплідних свічок можна віднести і відсутність спонтанності в статевому акті. Використання хімічних контрацептивів вимагає деякої дисциплінованості, оскільки дуже важливо ввести протизаплідну свічку за певний, вказаний в інструкції час до початку сексуального контакту.

Не рекомендується використання протизаплідних свічок при наявності запальних захворювань жіночої сечостатевої сфери, а також при застосовуваної вагінальної терапії.

До плюсів використання хімічних засобів контрацепції можна віднести те, що вони мають ефект штучної змащення, що актуально при відсутності достатньої кількості природного мастила. Крім того, в поєднанні з презервативом, протизаплідні свічки ідеально підходять для випадкових статевих контактів. Оскільки поряд з протизаплідним ефектом презерватива, вони забезпечують захист від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Таким чином, протизаплідні свічки є засобом контрацепції, яке більш показане при рідкісних статевих контактах. Рівень контрацепції залежить від чіткого дотримання інструкції, що додається до препарату.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.