Протизаплідна кільце — допоможе або зашкодить?

Протизаплідна кільце — ще один засіб контрацепції, яке діє так само, як і таблетки, з тією лише різницею, що вам не потрібно турбуватися про щоденне їх прийомі. Таке кільце поміщається в піхву і знімається через 3 тижні. Воно містить гормони, які вивільняються в кровоток, запобігаючи таким чином настання вагітності протягом цих трьох тижнів. Ми розповімо про особливості цього методу контрацепції.

Принцип дії протизаплідного кільця

Протизаплідна або вагінальне кільце — це гнучке тонке кільце, яке забезпечує контрацептивну дію — овуляція припиняється, при цьому товщає слизова оболонка шийки матки. Саме це і є перешкодою до запліднення. Кільце містить певний рівень прогестерону і естрогену, які активізуються у вологому і теплому середовищі. Такий же механізм дії протизаплідних таблеток. Овуляція не відбувається, слизова шийки матки пригнічує рухливість сперматозоїдів. Ступінь ефективності цього контрацептиву досягає майже 98 — 99%, проте використання його не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Введення

Вартість цього контрацептиву становить $ 30 — $ 35 в місяць. Його призначає гінеколог. Попередньо необхідно виміряти тиск і пройти звичайний гінекологічний огляд. Оскільки кільце не є бар’єрним методом контрацепції, його точне розміщення в статевих шляхах необов’язково, в той же час правильне введення забезпечить відсутність дискомфорту. Кільце залишають у піхві на три тижні, воно утримується всередині вагінальними м’язами і не повинно переміщатися. Якщо ж раптом воно випаде, його потрібно обполоснути прохолодною водою і не пізніше, ніж через 3 години ввести знову.

Аргументи «за» і «проти»

Будучи простим і доступним методом контрацепції, протизаплідний кільце набуло широкого поширення. При його застосуванні практично усуваються явища передменструального синдрому, а місячні коротшають. При першому використанні у жінки можуть спостерігатися головний біль, нудота, різкі зміни настрою, напруга молочних залоз. Деякі жінки скаржаться на напади депресії, особливу чутливість грудей або вагінальні інфекції. Якщо ж виникають сильні болі внизу живота, виражена біль в молочній залозі, слід негайно проконсультуватися у лікаря. Не слід ігнорувати і такі симптоми, як сильні болі в ногах, погіршення зору. Ефективність даного контрацептиву знижується, якщо жінка приймає протитуберкульозні засоби або таблетки від мігрені. Не рекомендується жінкам, які мають варикозне розширення вен, які страждають від гіпертонії, опущенням або випадінням матки та діабетом. Жінкам у період годування груддю, слід обрати інший спосіб контрацепції, оскільки гормони, що містяться в кільці, проникають у грудне молоко.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.