Протівоінсультная дієта й інші способи запобігання удару

загрузка...

Наслідки інсульту настільки виснажують, що перенесли його часто шкодують , що не почали під час правильно харчуватися. Одна із самих лякаючий особливостей інсульту в тому, наскільки несподівано він наступає, часто без найменших попереджувальних сигналів.

Правда, і після інсульту не занадто пізно вжити заходів для того, щоб в деякій мірі зменшити шкоду, які його наслідки завдають організму. Один з кращих способів зробити це — перейти на правильну дієту. Звичайно, краще було б зовсім запобігти удар, але якщо це вже сталося, краще не займатися самозвинуваченнями.

Навіть якщо інсульт трапляється абсолютно несподівано, проблеми, які привели до нього, накопичуються роками.

Високий кров’яний тиск, підвищений рівень холестерину, діабет і метаболічний синдром знаходяться в числі основних факторів ризику, а також в числі факторів, вплив яких можна зменшити або зовсім уникнути його, харчуючись правильно.

Багато лікарі кажуть про те, що дієта грає критично важливу роль у запобіганні удару. Це показали результати численних досліджень, і це ж доводить досвід безлічі людей, які переносять інсульт щодня, а також тих, хто харчується правильно і стикається з цією проблемою значно рідше. Що саме потрібно робити, щоб уникнути інсульту?

Знизити кров’яний тиск за допомогою молочних продуктів і калію

Протівоінсультная дієта, в першу чергу, робить великий вплив на кров’яний тиск. Тиск вище 135/85 подвоює ризик інсульту. Чому?

Артерії мозку, в яких постійно відбувається занадто швидка циркуляція крові, з часом товщають, і в якийсь момент можуть стати абсолютно «непрохідними» для крові. Під тиском, який утворюється через це, тонкі артерії можуть лопнути. Високий кров’яний тиск також підвищує ризик утворення тромбів на стінках кровоносних судин.

Якби всі ті, у кого зараз підвищений кров’яний тиск, почали стежити за своїм харчуванням, можна було б запобігати тисячі інсультів щороку.

Протівоінсультная дієта це, перш за все, багато овочів, фруктів і знежирених молочних продуктів. За даними деяких досліджень, ризик інсульту у людини, яка зовсім не п’є молока, така ж, як у того, хто випиває по 450 мл молока щодня. Так що молоко, а також різні молочні продукти, дуже потрібні, але вони повинні бути знежиреними або зі зниженим вмістом жиру, так як насичені жири в молоці можуть звести нанівець усі його корисні властивості.

Продукти, багаті калієм, теж обов’язково повинні входити в дієту тих, хто переніс інсульт. Калій перешкоджає утворенню тромбів, таким чином, знижуючи ймовірність інсульту.

Боротися з метаболічним синдромом

Метаболічний синдром — це поєднання преддіабетного стану, що включає резистентність до інсуліну (це відбувається, коли клітини перестають досить швидко відповідати на команду інсуліну всмоктувати цукор з крові), трохи підвищений кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові і тригліцеридів, а також низький рівень «хорошого» HDL-холестерину. Більшість людей з метаболічним синдромом мають зайву вагу.

Наявність метаболічного синдрому подвоює ризик інсульту і заподіює людям значний дискомфорт — все це є відмінним приводом для того, щоб почати використовувати протівоінсультную дієту.

Тим, у кого метаболічний синдром, потрібно вживати більше клітковини, пісних білків, корисних жирів (їх особливо багато в морській рибі, горіхах і насінні льону).

Регулярне вживання фруктів, овочів, цільнозернових і нізкоглікеміческіх продуктів допомагає підтримувати на нормальному рівні рівень цукру в крові і інсуліну.

Крім того, така дієта допоможе позбавитися від зайвої ваги і дуже швидко зробить клітини організму більш чутливими до сигналів інсуліну.

Продукти, яких слід уникати: здоба і солодощі, напої з великою кількістю цукру, білий хліб.

Якщо трапляється так, що вам потрібно або дуже хочеться з’їсти продукт, що містить багато рафінованих вуглеводів, з’їжте разом з ним що-небудь, багате білком або клітковиною — це сповільнить підвищення рівня цукру в крові.

Схуднути

Важливу роль у запобіганні інсульту грає не тільки те, які продукти ви вживаєте в їжу, але і те, скільки ви їсте.

Зайва вага збільшує вірогідність інсульту у жінок на 75%, ожиріння підвищує цей ризик у два рази. У людей з ожирінням у кілька разів частіше, ніж у людей з нормальною вагою, буває підвищений кров’яний тиск, який, як уже згадувалося, підвищує ризик розвитку діабету і часто є основною причиною інсульту.

Протівоінсультная дієта допоможе вам впоратися із зайвою вагою і заодно знизити ймовірність появи таких серйозних проблем зі здоров’ям.

Контролюйте діабет за допомогою повільних вуглеводів

Імовірність інсульту у жінок з діабетом в 2-4 рази вище, ніж у тих, хто діабетом не хворіє.

Для чоловіків з діабетом цей ризик дещо менше, проте теж вище, ніж для тих, хто не хворий на діабет. Діабет можна контролювати, вживаючи корисні, повільні вуглеводи, які містяться в овочах, фруктах і цільнозернових продуктах.

Завдяки такому харчуванню рівень цукру в крові стає більш стабільним, що, відповідно, стабілізує і рівень інсуліну.

Експерти кажуть, що різкі підйоми рівня інсуліну після вживання рафінованих вуглеводів сприяють біохімічним змінам в організмі, через які підвищується кров’яний тиск і утворюються згустки крові — це два фактори, які значно збільшують ризик інсульту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.