Протаргол для дітей — лікарі проти?

Сьогодні багато сперечаються про те, чи можна застосовувати протаргол для лікування дітей. При цьому публіка розділяється на два непримиренні табори: «за» і «проти» використання протарголу для лікування дітей. А істина, як давно вже було відмічено, знаходиться десь посередині.

Чому в батьків таке різне думка про протаргол

Як відомо, у дітей дуже часто виникають насморки. І далеко не завжди вони бувають наслідком респіраторних вірусних інфекцій, часто це результат «прориву» імунного захисту, яка в нормі не дозволяє постійно мешкають в носоглотці бактеріям проникати всередину організму. Такий «прорив» можливий у тому випадку, якщо дитина застудилася чи випробував якийсь стрес (дуже сильний або не дуже сильний, але тривалий). У всіх цих випадках знижуються захисні сили організму і умовно-патогенні мікроорганізми, постійно мешкають в носоглотці, проникають в її більш глибокі шари, швидко розмножуються і викликають захворювання.

Іноді дитина досить часто застуджується і матір вже з власного досвіду знає, що найкраще в даному випадку допомагають краплі протарголу. Буквально два-три дні і ніякого нежитю немає. Це дійсно так, але тільки в тому випадку, якщо нежить має бактеріальне походження. Якщо ж причина захворювання вірус, то стан дитини поліпшиться (протаргол має протизапальну і в’язким дією), але покладені сім днів дитині все ж доведеться отболеть. А іноді, при виражених катаральних явищах на фоні респіраторних вірусних інфекцій протаргол може і зовсім не подіяти. Звідси і такі різні думки про цей препарат.

педіаторов проти?

Для цього також є об’єктивні причини. Препаратами срібла гнійні поверхневі запальні процеси лікували ще лікарі давнини. Так, про застосування препаратів срібла є згадка в працях Авіценни. Він же перший описав явища аргіроза — накопичення в шкірі, слизових оболонках і внутрішніх органах срібла у вигляді місцевого або загального зміни забарвлення шкіри. Тим не менш, поки не були винайдені сульфаніламідні препарати і антибіотики, препарати срібла широко застосовувалися для лікування гнійних ран, промивання сечовивідних шляхів і змазування слизової оболонки носоглотки.

З появою в нашому житті більш ефективних ліків використання препаратів срібла різко зменшилася. Але в шістдесятих роках минулого століття інтерес до препаратів срібла знову спалахнув у США. При цьому багато людей самостійно робили «срібну» воду, а фірми випускали БАДи з сріблом, кількість якого перевищував допустимі норми, і рекламували їх як засоби від усіх хвороб. В результаті кількість випадків аргіроза різко збільшилася і в кінці дев’яностих років препарати срібла в США були заборонені. У нашій країні теж спостерігалися аналогічні явища, але їм не надавалося великого значення. Сьогодні в багатьох країнах протаргол заборонено призначати дітям до п’яти або до шести років, у нас же такого обмеження немає.

Так призначати протаргол дітям чи ні?

Це питання вирішує лікар. Багато педіатрів і отоларингологи продовжують його призначати, але при цьому чітко визначається дозування препарату і тривалість його курсу. При такому підході до лікування дітей аргіроза у них не буває.

Але деякі лікарі категорично заперечують можливість призначення протарголу дітям, вважаючи його застарілим препаратом, і призначають більш ефективні засоби. Ця позиція також може бути правильною, якщо лікарські препарати призначаються грамотно.

Робити з протарголу «страшилку», звичайно, не варто, цей препарат такого не заслуговує, а от застосовувати його без призначення лікаря, часто, тривалими курсами або у великих дозах дітям дійсно не варто.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.