Протаргол — аптечний довгожитель

Протаргол — це препарат з колоїдного срібла, що володіє протимікробними властивостями і в минулому застосовувався при відкритих ранах і опіках для запобігання інфекцій. Зараз його іноді рекомендують при гонорейний хронічний уретрит, кон’юнктивіт, блефарит, бленореї. Застосовується місцево; при захворюваннях верхніх дихальних шляхів використовується 1-5% розчин, в інших випадках, як правило, 1-3% розчин.

Протаргол — не панацея

Деякі прихильники альтернативної медицини використовують протаргол в якості харчової добавки. Хтось навіть приписує йому потужні антибіотичні властивості. Тривалий прийом цього препарату може призвести до відкладення в організмі великих кількостей срібла, що в деяких випадках викликає аргіроз — необоротне зміна пігментації шкіри, в результаті чого шкірний покрив набуває сіруватий або сіро-синій відтінок. Це захворювання в цілому не небезпечно для здоров’я, проте може заподіювати хворому серйозний психологічний дискомфорт. Якщо не перевищувати рекомендовану дозу, то ризик розвитку аргіроза при прийомі протарголу мінімальний.

Срібло як антисептик

Срібло здавна використовували для очищення води, а в якості точкового антисептика його застосовують уже більше ста років. Було встановлено, що в досить високій концентрації колоїдне срібло може знищувати безліч бактерій, що є збудниками інфекцій. Протаргол надає ефективне протимікробну дію, проте сьогодні існують більш безпечні препарати з тим же ефектом і при можливості краще використовувати їх. При цьому у протарголу не виявлено побічних ефектів (крім аргіроза, розвиток якого дуже малоймовірно), він вважається безпечним під час вагітності, а також для жінок, які годують груддю.

Є чимало прихильників використання колоїдного срібла в якості засобу для підняття тонусу, профілактики простудних захворювань і грипу. Такий його ефект не має наукового підтвердження і не визнається офіційною медициною.

Більш того, зараз все більше вчених приходить до висновку, що срібло та препарати, виготовлені на його основі, не так корисні, як вважалося раніше, і навіть не нешкідливі. Срібло є важким металом (як, наприклад, свинець, про шкідливий вплив якого на здоров’я відомо досить широко) — воно повільно виводиться з організму. Більш того, при постійному вживанні воно накопичується в організмі, може проникати в кров і накопичуватися в печінці, селезінці, нирках, слизових оболонках, кістковому мозку, шкірних покривах і навіть і рогівці очі і кришталику.

Виробники препаратів на основі срібла сильно перебільшують їх користь, а про шкоду зазвичай просто замовчують.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.