Прорізування зубів — як полегшити процес?

Ваша дитина поступово міняється; його беззуба посмішка змінюється появою першого зуба. Але процес прорізування зубів часто супроводжується дискомфортом і може доставити батькам і малюкові немало мук. Дізнайтеся більше про появу зубів у дітей. Навчіться визначати симптоми прорізування зубів.

Прорізування зубів

Спочатку з’являються центральні нижні різці. Знаходяться вони в самому центрі нижньої щелепи. Потім з’являються центральні верхні різці, які також розташовуються в центрі зубного ряду. Слідом за ними з’являються верхні бічні різці, розташовані поряд з центральними. Тільки після цього прорізуються перші корінні зуби на верхній і нижній щелепі. Зазвичай до трьом рокам з’являються вже другі корінні зуби, і у дитини вже близько 20 зубів: 8 різців, 8 малих корінних зубів і 4 вторинних корінних зуба.

Симптоми прорізування зубів

Зазвичай перші молочні зуби з’являються в 6-8 місяців. Терміни прорізування можуть варіюватися. Нерідко перший зуб з’являється і після року, але трапляється, що малюк вже народжується з зубиком. Прорізування зубів практично завжди супроводжується зміною самопочуття дитини, від легкого примхливого настрою до підвищення температури і поганого самопочуття. Крім того, дитина тягне в рот все, що трапляється під руку. Підвищується чутливість ясен, отчого вони виглядають червоними і опухлими.

Дратівливість і примхливість іноді супроводжується порушеннями сну. Біль і дискомфорт посилюються, коли з’являються корінні зуби. Ще один симптом прорізування зубів у деяких дітей — незначне підвищення температури або пронос. Дитина може відчувати біль у вухах і щоках. Малюк втрачає апетит і відмовляється їсти.

Як полегшити прорізування зубів

 • Витирайте слюні з лиця дитини. Пов’яжіть дитині слинявчик. Якщо слину своєчасно не витирати, у малюка може з’явитися висип.
 • Слідкуйте за гігієною порожнини рота дитини, щоб запобігти розвитку стоматологічних проблем в майбутньому. Чистіть ясна чистою зубною щіткою і водою.
 • Не дозволяйте дитині засинати з пляшкою молока або соскою. Це може бути привести до появи зубного нальоту і розвитку карієсу в майбутньому.
 • Масаж ясен може полегшити дискомфорт.
 • Для полегшення болю дайте дитині соску або скористайтеся спеціальним гелем, наприклад, Ораджель, Дентинокс або Анбесолом (це гель для маленьких дітей, який викликає оніміння ясен і тим самим зменшує біль).
 • Іграшки, заповнені водою, або пляшка холодної води також можуть полегшити страждання дитини, у якої ріжуться зубки. Спробуйте дати малюкові шматочки холодного яблука, персика, моркви або черешок селери.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.