Прополіс — супутник меду, союзник здоров’я

Прополіс — смолиста речовина, яку бджоли використовують в якості клею для замазування щілин. Він містить близько трьохсот компонентів, корисних для здоров’я, серед яких виділяються антибактеріальні та противірусні складові, що роблять його незамінним для профілактики і лікування багатьох захворювань.

Про користь прополісу знали в Древньому Єгипті, де багато років використовували його для процесу муміфікації. Звідси випливає, що у цієї речовини є здатність блокувати діяльність мікроорганізмів, зупиняти їх розмноження. У наші дні прополіс широко використовується для лікування саме через даної якості.

Найбільш цінними в прополісі є різні типи флавоноїдів, ароматичних речовин, есенціальних масел, а також вітаміни, оліго-елементи, необхідні для збереження або відновлення здоров’я.

Сила природного «клею»

Найчастіше прополіс рекомендують використовувати для лікування горла, при ангінах, фарингітах, ларингітах, що виникають внаслідок розмноження мікробів в цій області. Якщо захворювання не супроводжується температурою і не викликає підозр на що-небудь дійсно небезпечне, то хвороби горла — коли воно червоніє, дере — можна спробувати лікувати прополісом, зупиняючим вірусну активність.

Крім того, його варто застосовувати для збереження здоров’я ротової порожнини або лікування такої недуги, як кровоточивість ясен. Іноді вона виникає внаслідок діабету, іноді — через загальне зниження імунітету. Десни потрібно почистити прополісом, щоб усунути біль і зменшити запалення. З тих же міркувань прополісом змащують запалені горбки в зонах, уражених герпесом, накладають на фурункули, шкірні нариви.

У прополісу добре загоює здатність, тому тонкий його шар можна накладати на рани, садна — прополіс заспокоює і затягує уражене місце. Також його рекомендують використовувати для загоєння шкіри після сонячних опіків.

Гомеопати визнають знеболюючу дію прополісу, завдяки якому його застосовують для полегшення симптомів ревматизму, артриту, артрозу, спонтанно виникаючих м’язових болів.

Форми продукту

Краще не використовувати чистий прополіс з бджолиного вулика, оскільки він містить бруд, пил, частинки комах. Чистий природний (нативний) прополіс використовується в народній медицині — його жують, приклеюють до хворого зуба або поміщають на хвору ясна. Але багатьом не подобається його пекучо-гіркуватий смак. Прополіс в даний момент можна придбати в різних формах: у капсулах, мазях, свічках, пастилки, бальзамах, спиртові настоянки, краплях, які підбираються за призначенням.

Запобіжні заходи

Всі властивості прополісу залишаються переважно в рамках народної медицини. Це натуральний продукт, який багато років використовується для лікування різних захворювань, але, тим не менше, стоїть перед застосуванням проконсультуватися з лікарем-гомеопатом, а також дізнатися про наявність непереносимості продукту.

Прополіс, як і мед — сильний алерген. Якщо навіть алергії не спостерігається, лікування прополісом не рекомендується продовжувати більше трьох місяців. Також не варто приймати концентровані препарати прополісу всередину щодня.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.