Проколювання вух — чи варто звертатися до фахівця?

Ніхто не знає, як і кому вперше прийшла ідея проколювати вуха, але ця практика набула широкого поширення в різних культурах по всій планеті. В одних народів пірсинг вух робиться вже в дитинстві або в дитинстві, в інших його дозволяють лише після певних обрядів, які символізують дорослішання людини.

Глобалізація дозволила впізнавати використовувати стилі і практики проколювання вух різних народів, і сьогодні шанувальники пірсингу черпають натхнення не тільки в традиціях своїх країн, але й за межами своєї власної культури.

Види проколювання вух

Сьогодні вуха проколюють практично у всіх місцях, і носять в них майже необмежену кількість прикрас. Найбільш популярні види проколювання вух:

 • Прокол мочки — м’які тканини в нижній частині вуха, залишається найбільш популярним місцем пірсингу. Проколи в цьому місці гояться легше всього. Кількість сережок, які можна носити в мочці вуха, зараз обмежується тільки фантазією людини.
 • Прокол противокозелк — пірсинг хряща, розташованого навпроти козелка. Цей вид пірсингу поки зустрічається відносно рідко, але його вже можна зробити в багатьох салонах.
 • Прокол козелка, невеликої ділянки хряща, розташованого прямо над вушним каналом. Загоєння після проколу відбувається досить швидко — за винятком випадків, коли людина постійно ходить в навушниках і говорить по телефону.
 • Дейс пірсинг — проколюється хрящової виступ, розміщений безпосередньо над слуховим каналом.
 • Прокол внутрішньої частини вушної раковини — один з найбільш складних видів проколювання вух; його повинен проводити тільки добре підготовлений фахівець.
 • Хелікс — пірсинг верхньої частини краю вушної раковини. Зараз в західній культурі стає все більш популярним пірсинг по всьому краю вушної раковини.
 • Проколювання вух — наскільки це боляче

  На це питання важко відповісти, в першу чергу, тому, що у всіх людей різні больові пороги. Біль суб’єктивна, і багато в чому залежить від того, як сама людина сприймає майбутню процедуру. Крім того, біль залежить від того, де саме ви робите пірсинг — проколювати хрящ, звичайно, набагато болючіше, ніж мочку. Якщо ви дуже боїтеся болю, рекомендується утриматися від проколювання вух, як і від будь-якого іншого пірсингу.

  Не намагайтеся зменшити біль під час проколювання вух за допомогою аспірину чи алкоголю — і те, і інше, може посилити кровотечу, яке неминуче при цій процедурі.

  Запобіжні заходи

 • Проколювати можна тільки нової, стерильною голкою — це зводить до мінімуму ризик зараження ВІЛ і вірусом гепатиту B — обидва ці захворювання передаються через кров. Так звані пістолети для проколювання вух неможливо очистити досить добре.
 • Поки місце проколу не зажило, перш ніж торкатися до нього, потрібно ретельно мити руки теплою водою і милом, щоб запобігти потраплянню бактерій.
 • Регулярно очищайте місце проколу спеціальним антисептичним засобом. Такі засоби повинні продаватися в салонах, де роблять пірсинг; крім того, хороший майстер завжди дає докладні рекомендації по догляду за тією областю, де був зроблений пірсинг.
 • Слідкуйте за тим, щоб на місце проколу не потрапляли парфумерія, лак для волосся, та інші косметичні засоби. Після душу споліскуйте проколоті вуха чистою водою, щоб вимити залишки шампуню або мила.
 • Якщо ви користуєтеся загальним телефоном в офісі або де-небудь ще, не притискайте його до вуха.
 • Поки проколене вухо заживає, як можна частіше міняйте наволочки.
 • Як правило, перші сережки не рекомендується знімати протягом місяця після проколювання вух.
 • Ознаки інфекції

  Ознаками інфекції, що почалася в області пірсингу, зазвичай бувають почервоніння, печіння і набряк. Як правило, з такою інфекцією можна впоратися за допомогою точкових антибіотиків. Знімати сережки не потрібно.

  Якщо через три-чотири дні ви не помічає поліпшення, або якщо симптоми швидко поглиблюються, негайно зверніться за медичною допомогою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.