Прокол носа: можливі ускладнення

Люди почали проколювати ніс ще в античні часи — тоді пирсингу будь-якій частині тіла зазвичай надавали сакральне значення. Сьогодні сережка в носі — дуже поширений атрибут, практично нікого не дивує. У деяких регіонах світу прокол носа традиційно роблять, наприклад, нареченим, або людям, що проходять обряд ініціації.

Прокол ніздрі

Це найпоширеніший вид пірсингу носа. Прокол роблять дуже швидко, і людина відчуває при цьому лише слабкий біль. Протягом перших шести тижнів після того, як був зроблений прокол, рекомендується носити в носі одне і те ж прикраса. Місце проколу потрібно регулярно очищати. При появі ознак інфекції, наприклад, нагноєння, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Хоча прокол носа є досить простою і безпечною процедурою, настійно рекомендується робити його у спеціалізованому салоні, а не самостійно.

Септум

Септум — це прокол перегородки носа. Як правило, прокол роблять не в хрящі, а в шкірі під ним. У цій частині носа розташовано багато нервових закінчень, і процедура може бути досить болючою. Такий прокол носа заживає від 1.5 до 3 місяців. При необхідності прокол можна розширювати — не більше ніж на один міліметр за один раз, і між такими процедурами повинне проходити не менше одного місяця. Діаметр проколу в підсумку може досягати 8 мм; отвори в носовій перегородці більшого діаметру, як правило, викликають суттєвий дискомфорт.

Прокол перенісся

У цьому варіанті пірсингу носа проколюють шкіру на переніссі. З прикрас для такого пірсингу найкраще підходять штанги; значно рідше використовуються різні кільця. Через високої частоти реакцій відторгнення цей вид пірсингу носа є найменш поширеним.

Найкраще для носа підходять прикраси із золота високої проби — вони дуже рідко відторгаються. Крім того, зараз у продажу є прикраси з різних сплавів, що не викликають алергічної реакції. Щоб вибрати відповідне прикраса, запитає поради у фахівця, який робить вам пірсинг.

Можливі проблеми

Перш ніж робити прокол носа, необхідно подумати про проблеми, які це може викликати — і мова не про інфекції та нагноєннях. Якщо ви працюєте в організації з суворим дрес-кодом, можливо, заборона на певні модифікації зовнішності зазначений у вашому трудовому договорі. Однак і людям, що працюють в більш вільних умовах, слід заздалегідь подумати в реакції роботодавця на сережку у вусі (може бути, варто запитати його або її про це особисто). Крім того, сережка у вусі навряд чи допоможе вам при влаштуванні на роботу. Ваш потенційний начальник, може бути, зовсім не проти пірсингу, але він думає, перш за все, про своїх клієнтів і партнерів, які складають враження про компанію, в тому числі, і за зовнішнім виглядом працівників. Втім, якщо ви — людина творчої професії або просто безцінний фахівець, можете сміливо проколювати ніс — це навряд чи вам зашкодить.

Сергійко у вусі може виявитися не до речі, наприклад, у таких ситуаціях, як візит до бабусі і дідуся, або знайомство з ріднею коханої людини.

Нарешті, проколів ніс, потрібно бути дуже обережною, знімаючи одяг (особливо через голову), витираючи обличчя рушником, і так далі. Якщо ви займаєтеся контактними видами спорту, то на час тренувань сережку краще знімати

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.