Професійний догляд за зубами — зверніться до стоматолога-гігієніста

загрузка...

Основні правила догляду за зубами більшості з нас пояснювали так давно, що ми навряд чи пам’ятаємо, коли вперше почули, що зуби потрібно чистити двічі на день, що солодке — шкідливо для зубів, і що на мові теж живуть бактерії, тому і його потрібно чистити.

Чищення зубів

Сьогодні у відкритому продажі знаходяться зубні щітки і пасти, схвалені фахівцями, тому сильно помилитися з їх вибором важко. Найпопулярніші марки зубних паст приблизно однаково хороші, і багато людей віддають перевагу смаку або ціною, а не іншим характеристикам. Більш дорогі аптечні пасти підійдуть людям з чутливими зубами і яснами, або з деякими іншими проблемами, але ніколи не замінять допомоги професіонала. При виборі зубної щітки слід звертати увагу на ступінь жорсткості щетини. Більшість фахівців рекомендують м’яку щетину, але деякі віддають перевагу середньої жорсткості. Не користуйтеся однією зубною щіткою довше, ніж протягом трьох місяців. Це — максимальний термін, але краще міняти щітки ще частіше.

Чистіть зуби обережними круговими рухами, намагайтеся не поранити ясна. Крім того, потрібно хоча б раз на день користуватися зубною ниткою. Її теж слід застосовувати обережно. Оскільки в просторах між зубами дентин НЕ мінералізованих повністю, при дуже інтенсивних рухах ниткою існує ймовірність пошкодити зуби.

Багато фахівців рекомендують кожні півроку робити професійну чистку зубів у стоматологічному кабінеті. Це допомагає запобігти утворенню зубного каменю і уникнути багатьох інших проблем.

Що руйнує зуби

Для належного догляду за зубами важливо не тільки регулярно їх чистити, але і уникати того, що може їм зашкодити.

Метамфетамін, одне із заборонених наркотичних засобів, може дуже швидко зруйнувати зуби (одним з його інгредієнтів є соляна кислота). Як правило, втім, люди, що приймають метамфетамін, мало піклуються про стан своїх зубів і здоров’я в цілому.

Однак навіть деякі легальні препарати можуть бути дуже шкідливі для зубів. До них відноситься, наприклад, тетрациклін та деякі інші антибіотики. У дітей, які приймали їх у віці до десяти років, вони можуть викликати постійну дисколорація зубів. Деякі антибіотики, використовувані для лікування акне, володіють таким же ефектом.

Як давно відомо, нікотин викликає утворення плям на зубах, тому відмова від куріння рекомендований всім, хто піклуватися про своїх зубах.

Часте споживання кислих продуктів і газованих напоїв, ймовірно, ще більш шкідливо для зубів, ніж нікотин.

речі, цукор сам по собі не представляє для зубів великої проблеми. Важливо те, як довго він залишається на зубах. У цьому сенсі особливо небезпечні різні цукерки-тягучки — їх фрагменти прилипають до зубів і залишаються там, поки ви не скористаєтеся щіткою. Тому після вживання такої їжі намагайтеся якомога швидше чистити зуби. При відсутності такої можливості хоча б сполосніть зуби водою і пожуйте жуйку.

Харчування

Здорове харчування є вкрай важливим для догляду за зубами — як і для підтримки гарного стану здоров’я в цілому. З поживних речовин для зубів особливо важливі кальцій і вітамін D, який допомагає кальцію засвоюватися. Втім, для досягнення найкращих результатів людині необхідний весь комплекс корисних речовин і мінералів. При необхідності можна приймати вітамінні добавки, але в ідеалі вітаміни повинні надходити з їжі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.