Проблеми надмірної ваги у дітей: як правильно побудувати спілкування з дитиною

Не дивлячись на те, що багато батьків стежать за вагою дітей, проблема дитячого ожиріння все більше і більше хвилює суспільство. Вона вже не так непомітна як раніше і вимагає грунтовного вивчення та контролю. Як правильно побудувати спілкування з дитиною, не звинувачуючи себе в тому, що у вашого чада проблеми з вагою? Як допомогти дитині не зачепивши його самолюбство, і не знизивши його, і так невисоку самооцінку? Як роз’яснити необхідність розумного підходу до споживання їжі і в теж час показати, що змінити ситуацію в його силах? Кілька порад зможуть вам допомогти не тільки прищепити дитині любов до здорового способу життя, але і вирішити проблеми зайвої ваги.

Чи не концентруйте всю свою увагу на вазі як такому, більше цікавтеся тим, чим живе ваша дитина

Більшість дітей з надлишковою вагою соромляться свого зовнішнього вигляду, таке сприйняття самих себе впливає на те, як вони ставляться до життя, і багато в чому це заважає їм зробити правильний вибір.

Від вашого правильного підходу до вирішення проблеми, від того як ви піклуєтеся не тільки про вагу своєї дитини, але і своєму власному, — залежить вирішення проблеми.

За результатами одне з соціологічних досліджень було виявлено, що чим більше батьки робили дитині критичних зауважень з приводу надмірної повноти, ті гірше це впливало на самооцінку дитини та її ставлення до власної зовнішності.

Ставлення батьків до своєї власній вазі дуже впливає на дитяче сприйняття проблеми ваги як такої. Особливо це стосується дівчаток. У сім’ях, де батьки постійно скаржаться на вагу або приділяють надто багато уваги проблемі схуднення, дівчатка частіше схильні виявляти неправильний підхід до культури харчування.

Якщо ви постійно вираховуєте кілограми, від яких вам вдалося позбутися за допомогою дієти, у дитини мимоволі складається враження, що його цінність як особистості полягає саме в тому, скільки він важить.

Змістите акценти і пріоритети, приділяйте більше уваги не вагою, а стилем життя, як вашому, так і вашої дитини. Намагайтеся всіма можливими способами прищепити членам сім’ї любов до здорового способу життя. Важливо, щоб усі розуміли необхідність змін: діти повинні відчувати себе частиною сімейного проекту, залучайте їх до приготування їжі, придумуйте корисні рецепти разом. Якщо ви щось робите спільно, то це приносить набагато більше користі, ніж щоденний підрахунок кілограмів, до того ж це допомагає дитині підняти самооцінку і усвідомити власну значущість.

Розвивайте самооцінку дитини

Не думайте, що сукню меншого розміру, ніж зазвичай підвищить самооцінку вашої дочки, тут справа зовсім в іншому. Якщо дитина живе в гармонії з собою і у нього немає проблем у спілкуванні з друзями, то це значно знижує його шанси набрати зайву вагу. Проявіть турботу про свою дитину, не відмахується від його проблем, також намагайтеся змінити на краще уклад життя вашої родини в цілому, більше уваги приділяйте фізичним навантаженням і здоровому харчуванню.

Звичайно, їли ви самі страждаєте надмірною вагою і заниженою самооцінкою, вам нелегко буде втілити в життя поради дані вище. Якщо ви не бачите сенсу в боротьбі із зайвою вагою вашої дитини або своїм власним, то вам складно буде прищепити дитині звички здорового харчування і підвищити його самооцінку.

Ваш власний життєвий досвід може служити виховним прикладом і джерелом натхнення для вашої дитини, якщо він або вона досить дорослі, щоб оцінити його. Якщо ви самі відчували почуття самотності і деякої відокремленості від суспільства через вашого надмірної ваги — розкажіть про це дитині, опишіть ваші почуття і емоції на той момент. Не приховуйте того, що відбувається у вашому житті зараз, діліться своїми радощами і успіхами, а також тим, над чим ви працюєте на даний момент, що намагаєтеся поліпшити у своєму житті. Дитині важливо розуміти, що в його силах змінити своє тіло і ставлення до життя, не дивлячись на труднощі, він буде знати, що вам зрозумілі його проблеми, адже ви самі стикалися з подібним у своєму житті.

Ставте реально здійснимі мети — не чекайте негайних змін

Не намагайтеся змінити своє життя за короткий період часу, корисні звички повинні входити у ваше життя поступово, вносьте невеликі зміни, до яких буде легко звикнути — саме так можна досягти позитивних результатів. Почніть з малого, наприклад з кожним прийомом їжі з’їдайте невелику кількість овочів, замініть солодкі газовані напої склянкою очищеної води, приділяйте хоча б десять хвилин на день прогулянок на свіжому повітр.

Поцікавтеся у дитини, що йому цікаво, чи легко буде йому справитися з поставленою метою, тверезо оцінюйте його можливості. Не скупіться на похвалу, ваша підтримка і підбадьорення дуже важливі.

Тренування не повинні бути нудними

Постарайтеся прищепити дитині любов до спорту, фізичні тренування підвищують упевненість дитини в собі, діти починають сприймати своє тіло по-іншому, розуміючи, що їх вага в нормі. Але головна проблема полягає в тому, що діти страждають ожирінням просто ненавидять командні види спорту, наприклад, вони всіма способами ухиляються від таких ігор на уроках фізкультури в школі. Через надмірну вагу їх часто дражнять і їм важко підтримувати темп, в якому пересуваються діти з нормальною вагою.

Постарайтеся підібрати своїй дитині той вид фізичної активності, який не змусить його відчувати себе приниженим і допоможе поліпшити самооцінку. Ви можете просто почати з прогулянок у парку після вечері, поступово збільшуючи пройдена відстань. Якщо кожен раз прогулянка не виходить занадто тривалої, просто гуляйте, не думайте, що відстань — це найважливіше. Все прийде в свій час.

Не обов’язково заохочувати дитину до змагання, фізичні навантаження можуть подаватися в ігровій і позитивній формі, добре, якщо за фізичними можливостями ваша дитина не сильно відрізняється від товаришів по грі. Можна просто танцювати під музику, стежити за своїми рухами, прислухатися до свого тіла, з часом вашої дочки чи сина вже не буде здаватися, що всі звертають на нього увагу, і він буде почувати себе набагато вільніше.

Якщо ви не дуже активні по життю, вам може бути важко перебудувати своє власне життя, тому намагайтеся знайти більш м’який підхід, не тисніть на свою дитину, не змушуйте його робити те, що йому не подобається. Краще, якщо вся родина буде залучена в процес перебудови, підтримуйте один одного, ваші стосунки стануть міцнішими і дитині буде легше подолати почуття сорому і незадоволення своїм зовнішнім виглядом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.