Проблема надмірної ваги у дітей: поради батькам

Важко допомогти дитині позбутися від надмірної ваги. До розмови про це варто підходити обережно, не важливо, скільки років вашій дитині. Батьки побоюються сказати або зробити щось не так, щоб не образити дитину. При неправильному підході діти можуть замикатися в собі й ображатися на тих, хто хоче їм допомогти. Ми часто ігноруємо проблему з вагою у дітей, воліючи залишати все як є, хоча насправді розуміємо, що це несприятливо позначається на їх здоров’ї та емоційний стан.

Чим раніше ви підніміть цю тему, тим легше вашій дитині будуть у майбутньому досягти позитивних результатів у зниженні ваги. Така розмова не завжди приємний, але ви повинні розуміти, що ви йдете на нього з благою метою. Ігноруючи проблему, ви не вирішите її, і чим старшою стає дитина, тим складніше для нього буде почати боротьбу із зайвими кілограмами. Чим молодша дитина, тим більше у вас можливостей змінити його життя на краще, позбавити його від проблем, які супроводжують дітей, страждаючих ожирінням.

Пам’ятайте, що проблема надлишкової ваги буде супроводжувати вашу дитину і в дорослому віці, якщо не вирішити її вчасно. При цьому істотно підвищується ризик серйозних захворювань, таких як діабет 2 типу та хвороби серцево-судинної системи.

Не відкладайте вирішення цього питання на потім, надалі у вашої дитини буде набагато менше приводів турбуватися з приводу свого здоров’я.

З чого варто почати

Фахівці, що працюють з дітьми, які страждають надмірною вагою, радять дотримуватися кількох нескладних рекомендацій для батьків та близьких, які хочуть допомогти своїм нащадкам вирішити цю проблему, не пошкодивши їх самооцінці.

Будьте союзником своєї дитини

Якщо ваша дитина задає питання про свою вагу, дуже важливо говорити з ним чесно і відкрито, показуючи, що ви готові допомогти йому в разі потреби. Над цією проблемою потрібно працювати спільно. Важливо, щоб ваша дитина відчував підтримку і участь.

Ваші слова не повинні розходитися з ділом, виявляйте цікавість до того, чим зайнята ваша дитина, обговорюйте шляхи вирішення проблеми разом. Наприклад, ви можете разом відвідувати курси кулінарії, щоб дізнатися більше про здорове харчування або відкрити нові способи приготування ваших улюблених страв. Купуйте разом овочі та фрукти, кожного тижня можна вибирати на пробу щось нове, чого ви не їли раніше. Можливо, вашій дитині здасться непоганою ідеєю для кожного члена сім’ї завести спеціальний розклад, де буде позначено, ніж кожному з вас належить зайнятися протягом дня. Приймайте рішення разом, це допоможе вашій дочці чи синові зрозуміти важливість турботи про своє здоров’я, вплине на самооцінку та впевненість у собі.

Станьте прикладом для наслідування

Коли мова йде дитину, яка страждає надмірною повнотою, ви повинні розуміти, що своїми діями в стані показати набагато більше, ніж просто розмовами на цю тему. Сім’я — основний приклад для наслідування. Більшість дітей вважає, що позитивний приклад батьків найбільше впливає на їх відношення до проблеми ваги.

Саме батьки повинні показати дитині, наскільки важливо правильно харчуватися і піклуватися про своє здоров’я. Якщо в сім’ї прийнято харчуватися в кафе і вдома найчастіше готують із напівфабрикатів, то дитина автоматично переймає ті ж звички, від яких у майбутньому буде дуже важко позбутися.

Постарайтеся обмежити кількість їжі з ресторанів швидкого харчування. Поясніть дитині, що бутерброд з курячим м’ясом, овочевий або фруктовий салат набагато корисніше, ніж гамбургер і картопля фрі. Якщо ви робите замовлення для себе, замовляйте собі як можна більш корисні страви.

Не оглядайся назад — почніть подавати хороший приклад з сьогоднішнього дня

Почати здоровий спосіб життя ніколи не пізно. Можливо, у минулому ви не часто замислювалися про якість свого харчування, але у ваших силах почати робити це саме з сьогоднішнього дня. Ваш приклад стане джерелом натхнення для вашої дитини. Дуже важливо, щоб дитина бачила, що батьки стежать за своїм харчуванням, не проводять більшу частину часу біля телевізора і займаються спортом.

Не варто починати з глобальних змін. Поступово знижуйте споживання шкідливої їжі. Проведіть ревізію в холодильнику, позбудетеся від усього, що не корисно для вашого організму. У магазині звертайте увагу на склад продукту, уникайте продуктів з високим вмістом жирів і цукру, не захоплюйтеся сиропами з високим вмістом фруктози.

Не зупиняйтеся на досягнутому результаті, хороші звички потрібно розвивати. На вашій кухні повинно бути якомога більше корисних продуктів. Нежирні йогурти і сири, свіжі фрукти і овочі, різні пюре, арахісове масло, сухарики з цільного зерна — ось ті продукти, які необхідно взяти на замітку.

На додаток до свіжим овочам і фруктам, нежирним молочним продуктам, корисно також купувати хліб і макаронні вироби із цільного зерна, нежирне м’ясо. Якщо більшість з цих продуктів можна буде знайти на вашій кухні, вам набагато рідше доведеться користуватися послугами ресторанів швидкого харчування і приготувати смачну і корисну їжу можна буде прямо вдома. Маючи всі ці продукти під рукою, вам не потрібно буде постійно бігати в магазин.

Не критикуйте вага вашої дитини, не засуджуйте те, що він їсть

Критика — самий невідповідний зброю в боротьбі за здоровий вагу дитини. Ніколи не порівнюйте вашого сина або дочку з їх більш стрункими друзями. Ваші зауваження можуть боляче поранити і образити дитину.

Обговорюйте з дітьми всі проблеми, які вплинути на їх вагу

Надмірна вага може виступати симптомом набагато більш глибокої проблеми, яка може хвилювати вашої дитини. Цікавтеся її життям, інтересами, його успішністю і спілкуванням з друзями.

Дуже часто почуття самотності і нерозуміння з боку оточуючих провокує проблеми з вагою у дітей. Такі діти вважають, що їжа — їх єдиний друг.

Діти з надмірною вагою в деякій мірі ізольовані від суспільства. Розвивайте здібності дитини, заохочуйте його участь у суспільному житті. Уроки музики, різні гуртки та спортивні секції — дитині дуже важливе спілкування з тими, хто може розділити його інтереси.

Переїдання також може бути наслідком невирішених проблем у родині, дитина дуже чутливо реагує на проблеми у відносинах батьків, на фінансові труднощі сім’ї та інші неприємні моменти. Якщо ви відчуваєте, що причинами порушення у вазі вашої дитини може бути не просто переїдання, а більш серйозні речі, зверніться за порадою до фахівця.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.