Про жіночих грудей замовте слово

загрузка...

Жіночі груди — стародавній символ родючості, сексуальний символ, об’єкт творчості великих художників, є важливою і складною частиною організму. Крім жирової і м’язової тканини, в ній знаходиться молочна залоза і протоки, по яких в період лактації молоко виходить з грудей.

Молочна залоза

Значна частина структури молочної залози складається з жирових клітин. Жир відкладається в грудях і інших частинах тіла під впливом жіночого статевого гормону естрогену. Молочна залоза складається з п’ятнадцяти-двадцяти часткою, з яких виходять протоки, що з’єднують їх з соском. Саме в цих частках при відповідній гормональної стимуляції починає вироблятися молоко. Під час вагітності і після пологів мережа, що складається з проток, може міняти — по мірі необхідності деякі канали розширюються, а також з’являються нові канали.

Жіночі груди відрізняється від грудей самок приматів. У останніх груди виростає тільки в період лактації. Коли дитинча стає достатньо великим, груди знову стає плоскою. У жінок в нормі груди збільшуються в підлітковому віці і, хоча і змінюється з віком, протягом усього життя залишається помітно більш опуклою, ніж у чоловіків.

Жіночі груди під час вагітності

Під час вагітності жіночі груди стає ще більше. Кількість молока, яке буде вироблятися, не залежить від того, наскільки великий або маленькою була груди жінки до вагітності.

Крім того, під час вагітності змінюється розмір соска. Він стає дещо більше, а ареола — ділянка шкіри навколо соска, темніє. Розташовані на ареолі модифіковані потові залози (залози Монтгомері) у період лактації секретують вологу — у зворотному випадків шкіра соска в період годування швидко стане дуже сухий і схильною різних ушкоджень.

Інші структури в жіночих грудей

Частки і протоки грудей підтримуються оточуючими їх жировими тканинами і зв’язками. У жіночих грудей немає м’язів; її пружність забезпечується тільки еластичністю сполучної тканини і шкіри. Крім того, в грудях є кровоносні судини і лімфатичні протоки. По лімфатичних протоках відбувається відтік рідини з тканин грудей в лімфатичні вузли, розташовані під пахвами і за грудиною.

Жіночі груди починає розвиватися на четвертому тижні життя плоду. У рідкісних випадках народжуються дівчатка без грудей і навіть без сосків. Як правило, це відбувається при важких генетичних порушеннях і відсутність грудей при цьому не є єдиним вродженим дефектом.

Захворювання грудей

Самим небезпечним захворюванням жіночих грудей є рак молочної залози. При виявленні на пізній стадії ймовірність успішного лікування мала, тому в багатьох країнах зараз проводяться кампанії, покликані звернути увагу жінок на необхідність регулярно проходити медичне обстеження. Ущільнення в грудях рідко буває ознакою раку, однак такий ризик існує, тому, виявивши в грудях освіту, на дотик нагадує вузлик, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Жінкам, у яких раніше діагностували небудь вид раку і тим, чиї близькі родичі хворіли на рак грудей, потрібно проходити обстеження частіше за інших.

Рання діагностика істотно підвищує шанси на повне одужання.

Однак значно частіше вузлики у грудях є ознакою доброякісних порушень. Фіброаденома є поширеним типом злоякісної пухлини, яка найбільш часто зустрічається у молодих жінок. Її можна видалити хірургічним шляхом, а можна не чіпати і просто стежити за її розвитком — як правило, вона не заподіює жінці значного дискомфорту.

Мастит — інфекція грудей, яка зазвичай вражає жінок в період грудного вигодовування. Захворювання розвивається, коли у тріщини на соску проникають бактерії і починають розмножуватися в молочних протоках.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.