Про той пікап, який до автомобілів не має відношення

Багато напевно дивилися американську романтичну комедію «Правила Хітча: Метод знімання» з Уіллом Смітом у головній ролі. Якщо хто не в курсі, роз’яснюю — головна сіль сюжету полягає в тому, що живе в Нью-Йорку хлопець, який може знайти підхід до будь-якій дівчині. Ну от реально до будь. І цей свій талант він продає іншим, менш талановитим у цій справі чоловікам за великі гроші, розробляючи інструкції і диктуючи тактику для підкорення серця тієї чи іншої красуні. Чесно кажучи, я по наївності своїй думав, що такі персонажі бувають лише в кіно. Однак зовсім недавно я дізнався, що і в реальності існує цілий рух, що займається тим, чим герой Сміта у зазначеній картині. І називається ця премудрість спокушання пікап.

Сам по собі пікап штука малоцікава — по суті це набір психологічних штампів, які наказують до виконання в залежності від ситуації і від типажу тієї дівчини, яку потрібно спокусити. До того ж сама ця система і вся затія дуже вже підозріло виглядає, але про це трохи нижче …

Набагато цікавіше і цікавіше для розгляду ті люди, які називають себе пікаперами (тобто практикують цю систему спокушання). Кожен пікапер представляє із себе фактично двох чоловік. Ні, справа тут не в роздвоєнні особистості і питання психіатрії не розглядаються. Просто є уявлення людини про себе і є сама людина.

Подання пікапера про себе, його образ, його мета, до якої він прагне і для якої готовий йти на певні особисті жертви і витрати, дуже цікаво. Якщо почитати форуми пікаперів і численні історії, розповідає цими Казанова і донами Жуан третього тисячоліття, то вийде дуже цікава картина маслом. Отже, ідеальний пікапер це людина молода, але вже переступив умовний віковий рубіж, що відокремлює молодика від чоловіка, років так в 25. Головні цінності цієї людини кар’єра і гроші, які допоможуть йому задовольнити всі його бажання та примхи. Що стосується взаємин з жінками, то вони будуються за принципом «брати все і не віддавати нічого». Саме поняття «любов» у пикаперского середовищі не те що не користується пошаною, його практично не вживають. А якщо і згадують про цю дурною вигадці солодкавих поетів, то заявляють: стосунки з протилежною статтю це така гра, в якій кожна зі сторін прагне перемогти і поневолити іншу. Природно, що наш герой ніколи не програє, а навпаки, поневолює дівчат, причому найкрасивіших, найсексуальніших, найуспішніших. Жодна дівчина не може прив’язати до себе пікапера — як тільки черговий трофей йому набридає, він йде далі, добиватися нової перемоги. Ну і, звичайно, пікапер успішний у всіх сферах життя — у спорті, в бізнесі, в спілкуванні з будь-якими людьми, у нього безліч друзів і корисних зв’язків. Він котиться по життю як сир у маслі.

Отже, ось якими себе хочуть бачити ті, хто починає користуватися принципами пікапа. А тепер подивимося, які в дійсності ці люди. І почнемо з викриття самої системи пікапа, яка є ніщо інше, як лохотрон, або, якщо вам більше до душі благозвучні слова, різновид мережевого маркетингу. Перше, що кидається в очі, коли читаєш оголошення усіляких пікап-центрів, пікап-студій, пікап-майстерень, ця обіцянка зносить башту своєю масштабністю благополуччя (одна з таких організація називається просто і зі смаком «Солодкий світ»). Мало того, що самі карколомні дівчата будуть падати перед новоявленим пікапером самостійно і фактично без усяких зусиль з його боку (мовляв, чарівність слабкої статі увійде в таку ж неусвідомлену звичку, як дихання). Він стане надупевнену в своїх силах, кар’єрне зростання в таких умовах йому забезпечений на 157%, він виявить у собі безліч до того сплячих талантів і обдарувань (напевно почне писати вірші на французькій, арабській і санскриті, робити 14 справ одночасно і знайде спосіб перетворювати свинець в золото) і заживе справжньої, розкішної, повною насолод життям. PR-менеджери пікап-проектів ще не додумалися обіцяти уміння ходити по воді і залишатися вічно молодим, але і це, гадаю, не за горами.

надавайте привабливих обіцянок, отці пікапа роблять резонно застереження — мовляв, все це неодмінно буде, і саме в таких барвистих тонах, але на початковому етапі потрібно постаратися. А постаратися в цьому випадку це означає прийти на спеціальні тренінги та семінари по пікапу, де вас познайомлять з практичною стороною процесу спокушання — теорії, якої напханий Інтернет, звичайно, недостатньо. А ось для того, щоб засвоїти цю суперсучасну, нібито засновану на самих останніх-распоследній, із запалу з жару, досягненнях психології, гіпнозу і напевно, якийсь ще відомої тільки обраним науки трансмутагенной біофізоматроквартологіі, потрібно заплатити гроші. Що ж поробиш, такий наш недосконалий світ, що все коштує грошей.

І адже головна фішка в тому, що пікап це такий товар, який неможливо повернути назад. Скажімо, ви пройшли курс навчання пікапу, відвідали всі необхідні семінари, заплатили необхідну суму, отримали запевнення в тому, що тепер всі дівчата Сонячної системи навіки ваші, і вийшли на стежку сексуальної війни. І якщо раптом виявляється, що ваші геніальні знання і прийоми не дуже ефективні (так буває в більшості випадків), ви нікому не зможете пред’явити претензії. Відповідати вам будуть приблизно наступне. Перший раз: «Як? Не вийшло? Напевно, ви десь помилилися і не витримали в точності тактику. Спробуйте ще раз ». Другий раз: «Знову не вийшло? А ось це і це ви робили? Ні? Ну, звичайно. Тому нічого й не сталося ». Третій раз: «Знову ви? І знову нічого? Мабуть, ви потрапили на дуже сильного гравця-жінку, такі зустрічаються. Спробуйте на іншому об’єкті ». Четвертий раз: «Нічого не говорите, все зрозуміло — знову невдача. Знаєте, наші вчені проаналізували ситуацію і прийшли до висновку, що в світлі мінливої социопсихологической обстановки до дівчат потрібен трохи інший підхід. Запрошуємо вас на новий курс тренінгових занять »…

І виходить, що справжній, реальний пікапер це не той Супермен, описаний на початку, а закомплексована людина з відсутніми уявленнями про добро і зло, про те, що можна робити, а чого не можна. Це людина, що знає в своєму житті тільки одну мету, і ця мета не сильно відрізняється від інстинкту розмноження, властивого будь-якій живому організму на нашій планеті. Це людина, не здатна на справжні почуття, не поважаючий інших людей і не поважає самого себе — тому як себелюбство це далеко не синонім самоповаги. Це людина, у якої в голові і на мові тільки одне — кого-небудь «трахнути»: якщо почитати повідомлення на пікаперських форумах, дивуєшся, як у них залишається час для чогось іншого, коли вони їдять, сплять, працюють …

Починали ми з фільму «Метод Хітча», їм і закінчимо. Головний герой до кінця розповіді виносить для себе цінний урок — головне не спокусити жінку, головне її по-справжньому полюбити. У пікапера така думка не з’явиться ніколи.

Олександр Бабицький

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.