Про користь занять плаванням

Заняття плаванням можна розглядати і як захоплююче хобі, спосіб урізноманітнити вільний час, і як ефективний спосіб зміцнити стан здоров’я і виправити деякі недоліки фігури. У занять плаванням незалежно від того, який стиль плавання ви віддаєте перевагу, дуже багато переваг — вони не менш корисні, ніж заняття спортом, і разом з тим плавання — набагато більш щадна навантаження для організму.

Заняття плаванням і зміцнення здоров’я

Користь плавання в басейні або відкритих водоймищах для людського здоров’я неоціненна: плавання допомагає не тільки зміцнити м’язи, забезпечуючи навантаження на всі групи м’язів, збільшити гнучкість і витривалість, але й нормалізує роботу ряду систем організму. В першу чергу, заняття плаванням найсприятливішим чином впливає на здоров’я дихальної системи: плавання допомагає виробити правильний ритм дихання, «навантажує» дихальну мускулатуру і, в кінцевому підсумку, навіть дозволяє збільшити об’єм легенів за рахунок необхідності робити більш глибокі вдихи і видихи. Регулярні заняття плаванням посилюють вентиляцію легенів і збільшують рухливість грудної клітини. Не менш корисні заняття плаванням і для зміцнення роботи серцево-судинної системи — фактично плавання можна розглядати як щадну, але дуже ефективну альтернативу кардіотренування. Регулярні заняття плаванням допомагають знизити тиск, нормалізувати роботу серцево-судинної системи, а масажний ефект, що виникає в результаті м’якого опору води при плаванні, підсилює кровообіг.

Заняття плаванням однаково корисно і для дорослих, і для дітей — особливо в тих випадках, коли вже в ранньому віці помітні розвиваються порушення постави або опорно-рухового апарату. При перебуванні у воді знижується навантаження на хребет, а специфічне положення тіла, «виштовхує» з води Архімедова силою, дозволяє виправити порушену поставу і запобігти плоскостопості. Корисно заняття плаванням і в тих випадках, коли у маленьких дітей спостерігаються порушення з боку кісткової системи: регулярне плавання стимулює правильне формування кісток скелета у маленьких дітей і одночасно покращує рухливість суглобів, виключаючи ризик їх травми.

Заняття плаванням і схуднення

Плавання в басейні або відкритих водоймищах — один з найлегших і приємних способів схуднути, позбутися кількох зайвих кілограмів і одночасно підтягнути м’язи. Цікаво, що найчастіше в басейн починають регулярно ходити саме жінки, що намагаються позбутися зайвих сантиметрів на талії і стегнах. Такий інтерес до занять плаванням цілком зрозумілий — адже худнути, займаючись плаванням, набагато легше і приємніше, ніж дотримуватися строгої дієти або виснажувати себе інтенсивними фізичними вправами. До того ж вода відмінно знімає нервову напругу, що особливо корисно в тому випадку, коли збільшення маси тіла — всього лише спроба «заїдати» стреси, які супроводжують людину постійно.

Одне заняття плаванням дозволяє спалити достатньо велику кількість калорій: всього за тридцять хвилин можна спалити близько чотиреста калорій і усунути наслідки неправильного харчування, а, звикнувши до постійних занять, тривалість їх можна збільшити і до шістдесяти хвилин. Таким чином, всього за один місяць, регулярно займаючись плаванням в басейні або відкритих водоймищах, можна стати щасливою власницею стрункою, гнучкою і підтягнутою фігури. До того ж, на відміну від ряду фізичних вправ, що передбачаються фітнесом або аеробікою, плавання не діє негативно на суглоби і зв’язки, виключає ризик розтягування зв’язок, перевантаження м’язів або вивиху суглобів. Займаючись плаванням для того, щоб схуднути, необхідно враховувати і той факт, що різні стилі плавання задіють різні групи м’язів. Так, наприклад, брас — ідеальний стиль плавання для тих, кому необхідно позбутися зайвих сантиметрів на стегнах: цей стиль «навантажує» м’язи внутрішньої і бічної поверхні стегон, допомагає позбутися целюліту і підтягнути м’язи ніг. А ось такий стиль плавання, як кріль, в першу чергу задіює м’язи стегон і сідниць.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.