Прищі перед місячними — боротьба за здорову шкіру

Всім відомо, що жінки дуже чутливі до різних змін зовнішнього вигляду, особливо, якщо ці зміни носять негативний характер. Одна із широко відомих жіночих проблем — це проблема виникнення прищів перед місячними. Причому прищі можуть з’являтися як у дівчаток підліткового віку, так і у дорослих жінок. Як правило, виникнення прищів перед місячними пов’язано з менструальним циклом, під час якого в різні фази відбуваються гормональні зміни. Прищі можуть з’являтися як в одиничному, так і в масовій кількості, а з початком місячних вони зникають.

Механізм виникнення прищів

Менструальний цикл складається з декількох фаз (фолікулярна, овуляторная, лютеиновая і фаза десквамації). Протягом усіх фаз відбувається зміна рівня гормонів. Так, під час фолікулярної фази циклу спостерігається підвищене вироблення естрогену. Естрогени, у свою чергу, знижують роботу сальних залоз (зменшують вироблення жиру), а також посилюють синтез гіалуронової кислоти. У результаті всіх цих процесів у першу фазу циклу шкірні покриви виглядають менш сальними і більш зволоженими. Крім того, естрогени підвищують тургор шкіри, а також підсилюють її захисні властивості.

У лютеїнову фазу циклу відбувається зниження естрогенів, але збільшується утворення прогестерону (гормон жовтого тіла). Прогестерон у свою чергу підсилює роботу сальних залоз, що при ослабленому імунітеті призводить до утворення запальних прищів. Це пов’язано з тим, що прогестерон підвищує чутливість шкірних покривів до алергенів і шкідливих факторів (стресів, шкідливі умови праці).

Ще одним «джерелом» виникнення прищів вважаються андрогени, синтез яких підвищується на вісімнадцятий-дев’ятнадцятий день циклу. Андрогени сприяють гіпертрофії сальних залоз (розростання).

Немаловажне значення у виникненні прищів перед менструацією грає зростання пропіонових бактерій, які в нормі живуть на шкірі кожної людини.

Інші причини появи прищів

Але в деяких випадках у виникненні прищів перед місячними «винні» і інші фактори. До них відносяться:

 • вікові гормональні зміни (підлітковий вік);
 • різні ендокринні патології;
 • гіперкератоз (розростання рогового шару шкіри);
 • порушення жирового обміну;
 • захворювання травного тракту;
 • нервове перенапруження;
 • ослаблений імунітет;
 • невідповідна косметика;
 • кліматичні умови (спека, підвищена вологість);
 • часті вмивання;
 • шкідливі умови праці (дія токсичних факторів);
 • видавлювання прищів;
 • прийом кортикостероїдів (гормонів наднирників).
 • Клінічні прояви

  На підставі спостережень стає ясно, що прищі (акне) з’являються приблизно за один-два тижні до менструації, а з її початком поступово сходять нанівець. Локалізація прищів може бути не тільки на обличчі, але і на спині, грудях і навіть в сідничної області. Прищі являють собою поєднання захворювань волосяних фолікулів і сальних залоз. Внаслідок цього відбувається їх закупорка шкірним салом і рогів клітин епідермісу. При запаленні утворюються великі, червоні і хворобливі вугри.

  Лікування

  Лікування прищів, що виникають перед місячними, непросте завдання. Як відомо, будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Напередодні менструації необхідно дотримуватися дієти. У харчуванні повинні переважати свіжі овочі та фрукти, а від жирних та гострих страв слід відмовитися. Також необхідно скоротити вживання солодких продуктів (особливо шоколадних цукерок). В якості солодкого можна вживати сухофрукти.

  При ослабленому імунітеті корисні вітамінно-мінеральні комплекси та адаптогени (настоянка півонії, настоянка елеутерококу). У деяких випадках ефективна аутогемотерапія. Умиватися необхідно на рідше і не частіше двох разів на день.

  З косметичних засобів корисні тоніки і лосьйони для обличчя, що не містять спирту і різні отшелушивающие креми (пілінги і скраби), за допомогою яких видаляються ороговілі клітини епідермісу, що дає шкірі можливість вільно «дихати». Внаслідок зменшення зволоження шкіри призначаються себостатікі (відповідають за вироблення шкірного сала).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.