Природні пологи — коли втручання лікаря не потрібно

загрузка...

Якщо ви хочете, наскільки це можливо, зберегти контроль над своїм тілом під час пологів, і звести до мінімуму стороннє втручання, вам найкраще підійдуть природні пологи. Якщо ви вирішили йти по цьому шляху, ви повинні сприймати біль і дискомфорт, як невід’ємну частину пологів — досвід, який включає в себе свідоме проживання кожного етапу цього процесу.

Достоїнства природних пологів

Більшість технік, використовуваних під час природних пологів, є неінвазивними, тому ризик шкоди чи побічних ефектів для вас або вашої дитини мінімальний.

Багато жінок говорять, що під час природних пологів відчувають сильне почуття розширення власних можливостей, а після — глибоке почуття виконаного довго. І незважаючи на перенесену біль, багато з них кажуть, що в наступну вагітність при можливості також виберуть природні пологи. Часто саме почуття важливості того, що відбувається і власної відповідальності допомагає послабити сприйняття болю.

Крім того, під час природних пологів жінка вільніше у виборі зручній позиції для пологів; порівняно з жінками, яким роблять епідуральну анестезію, знижений ризик необхідності додаткових заходів для стимуляції пологів. Дихальні вправи, техніка візуалізації і самогіпнозу знадобляться не тільки під час пологів; їх можна буде використовувати в різних ситуаціях, що досягти внутрішньої рівноваги.

Недоліки

На відміну від епідуральної анестезії, природні методи знеболювання не можуть усунути біль, так що якщо ви не готові або не хочете відчувати біль під час пологів, вам краще розглянути варіант використання анестезії. Крім того, багато техніки, що використовуються при природних пологах, виявляються малоефективними, якщо пологи тривають дуже довго і / або якщо виникають різні ускладнення, що вимагають втручання лікарів.

Як підготуватися до природних пологів

Якщо ви зробили вибір на користь природних пологів, потрібно почати активну підготовку до них — скласти плану пологів, вибрати пологовий будинок, в якому ви будете народжувати, і фахівця, який підтримує у вашому виборі, а також збирати інформацію про те, як проходять природні пологи.

Деякі жінки вибирають пологи вдома — в цьому випадку також необхідні регулярні консультації з фахівцем і дуже ретельна підготовка.

Крім того, плануючи природні пологи, важливо пам’ятати про те, що, як би добре ви не підготувалися, завжди існує ймовірність, що щось піде не так, як ви очікували. Може виявитися, що біль набагато сильніше, ніж ви думали, є також імовірність затяжних пологів і ускладнень. Тому, складаючи план своїх ідеальних пологів, думайте про те, що, можливо, від нього доведеться відступити; але ж головне завдання — народити здорового малюка.

Дихальні вправи і візуалізація

Як правило, цим технікам навчають на курсах підготовки до природних пологів. Під візуалізацією звичайно розуміють як можна більш яскраве і реалістичне уявлення того, що вас заспокоює — наприклад, місця, в якому вам дуже затишно, або благополучного народження малюка.

Якщо ви коли-небудь займалися або займаєтеся йогою, бойовими мистецтвами, або медитацією, ви вже навчилися дихати так, як рекомендується дихати під час природних пологів. Всім іншим треба буде освоїти метод глибокого, заспокійливого дихання, яке допомагає змінити сприйняття болю.

Підтримка

Присутність партнера або іншої близької людини — практично невід’ємна частина природних пологів. Однак не менш важлива і професійна підтримка. Інструктор по пологах, акушерка або лікар, які добре розуміють суть природних пологів, можуть надати підтримку, завдяки якій, на думку багатьох фахівців, знижується тривалість пологів, а також зменшується ризик різних ускладнень.

Гіпноз

Деякі експерти припускають, що самогіпноз може значно зменшити біль і підвищити вірогідність природних пологів. Починати вчитися самогіпнозу слід вже за кілька місяців до пологів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.