Природна стимуляція пологів — задумайтеся про можливі ускладнення

Величезне бажання скоріше зустрітися зі своїм малям, позбавитися від важкості вагітності, і, нарешті, усмак поспати на животі цілком пояснює нетерпіння жінки в очікуванні пологів. Багато майбутніх мам вдаються до різних рекомендацій щодо стимуляції пологів, не замислюючись про можливі ускладнення.

Термінові пологи (пологи в строк) наступають в період з 37 до 42 тижнів. При нормально протікають пологах не потрібно ніяких втручань з боку, введення лікарських препаратів і медичних маніпуляцій. Медикаментозна стимуляція пологів здійснюється суворо за показаннями, при наявності загрози життю плоду або матері.

Для чого потрібна природна стимуляція пологів і які оптимальні терміни для її початку? Природну стимуляцію пологів потрібно проводити з метою підготовки шийки матки до пологів, формування родової домінанти і для початку пологової діяльності при невеликому переношуванні вагітності. Слід враховувати, що передбачувана дата пологів, поставлена лікарем, не є спонукання до дії (тобто народити потрібно саме в цей день і ні годиною пізніше), а всього лише орієнтир очікуваних пологів. Дата пологів може варіювати в ту або іншу сторону від передбачуваної на один-десять днів. При наявності передвісників пологів, «зрілої» шийки матки можна приступати до природної стимуляції пологів.

Передвісники пологів

 • За 1-2 тижні до пологів голівка опускається (притискається до входу в малий таз), стає нерухомою, жінка відзначає, що дихати стало легше.
 • Відходження слизової пробки з цервікального каналу за 3-10 днів до пологів
 • Зниження ваги на 500-1000 грам за 2-3 дні до пологів
 • Поява тягнуть болю в попереку, часте сечовипускання
 • Зменшення ворушінь малюка за 1-2 тижні до початку пологів
 • Ознаки «зрілої» шийки матки

 • Шийка стає м’якою, розтяжне
 • Згладжування шийки або її вкорочення
 • Розташування шийки матки центрировано, по відношенню до піхви
 • Методи природної стимуляції пологів

  Фізичне навантаження. Намагайтеся постійно перебувати в русі, здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі в парку чи сквері, не менше двох годин на день. Підйом по сходах з переступанням через сходинку (по 3-5 разів на день), з неодмінними зупинками для відновлення дихання. Почніть танцювати, проявіть себе в арабських танцях з обертанням стегон і талії. Ходьба з високим підніманням колін. Не перестарайтеся, підйом вантажів, різкі рухи, стрибки можуть призвести до передчасного вилиття вод, що вже загрожує медикаментозної стимуляцією.

  Масаж сосків, делікатний і досить тривалий, по 5-15 хвилин 2-3 рази на день. При стимуляції сосків відбувається виділення гормону — окситоцину, який відповідає за скоротливу здатність матки. Крім того, масаж підготовляє соски до годівлі.

  Передивіться свою дієту, збільшити в раціоні вміст клітковини можна за рахунок салатів зі свіжих овочів, заправлених рослинним маслом. Клітковина і рослинне масло досить м’яко діють на кишечник, викликаючи проносний ефект. Звільнений кишечник активно перестальтірует, що в свою чергу викликає скорочення матки. А про очисні клізми в домашніх умовах краще забути, щоб уникнути небажаних наслідків.

  Дуже корисний для стимуляції контрастний душ, можна і потрібно відвідати баню.

  Інтимні стосунки відіграють важливу роль у природному підготовці до пологів, у спермі міститься велика кількість природних простагландинів, які допомагають дозріванню шийки матки і викликають скорочення гладкої мускулатури матки.

  Прийом олії вечірньої примули. Воно багате жирними кислотами і сприяє виробленню простагландинів.

  Заварювати листя малини і пити по 2-3 склянки на день.

  Мінімізувати стреси, створити заспокійливу атмосферу навколо себе, зжити страх болю та пологів, нормалізувати сон. Все це сприяє нормальному формуванню родової домінанти в головному мозку, яка відповідає за перебіг пологів. Не рекомендуються знеболюючі препарати і снодійне.

  Методи природної стимуляції пологів під час сутичок

 • У період переймів необхідно ходити, горизонтальне положення без руху тільки затягне процес пологів і аж ніяк не зніме біль.
 • Правильне і глибоке дихання також сприяє посиленню частоти і сили перейм.
 • Для полегшення болю і стимуляції сутичок показаний самомасаж попереково-крижовій області.
 • Можна несильно пощипувати себе за шкіру живота (по колу, за годинниковою стрілкою).
 • Правильно виконувані рекомендації по природної стимуляції пологів не тільки допоможуть наблизити зустріч з малюком, але і знімуть неприємні відчуття під час переймів.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.