Прикордонне розлад особистості: симптоми та діагностика

загрузка...

Прикордонне розлад особистості — серйозне психічне захворювання, менш відоме, ніж шизофренія або біполярні розлади. Прикордонне розлад особистості — форма патології на кордоні психозу та неврозу.

Що таке прикордонне розлад особистості?

Прикордонне розлад особистості — серйозне психічне захворювання, що характеризується перепадами настрою, нестійкою зв’язком з реальністю, високою тривожністю і сильним рівнем десоціалізацію. В результаті прикордонне розлад особистості може зруйнувати сім’ю, кар’єру і індивідуальне сприйняття себе. Будучи порушенням емоційного контролю, прикордонний розлад особистості призводить у більшості випадків до спроб суїциду.

Симптоми прикордонного розлади особистості

Жінки, які страждають від прикордонного розлади особистості, часто відчувають найсильніші напади гніву, депресії і роздратування. Припадки можуть тривати годинами або днями. У числі інших поширених симптомів — імпульсивна агресія, суицидное або самоповреждающее поведінку; часто жінки, які страждають від прикордонного розлади особистості, зловживають алкоголем чи наркотиками.

Пацієнти з прикордонним розладом особистості фактично бачать світ чорно-білим, ідеалізуючи, або, навпаки, очорнити навколишніх. Ставлення їх до людей різко змінюється з любові на ненависть. Жінки, які страждають від прикордонного розлади особистості, часто демонструють безпричинні напади любові до членів сім’ї, друзям, партнерам. Емоції пацієнтів варіюються від глибокої любові до інтенсивної ненависті.

Прикордонне розлад особистості — порушення емоційного контролю і, внаслідок крайньої емоційної нестабільності, призводить до руйнування сім’ї, кар’єри та самосвідомості.

Жертви прикордонного розлади особистості почувають себе незрозумілими, спустошеними, ізольованими від суспільства, через це всіма силами уникаючи самотності і тримаючись за будь-які відносини. Найчастіше прикордонне розлад особистості супроводжується іншими душевними проблемами — біполярними розладами, депресією, неврозами.

Причини прикордонного розлади особистості

Згідно з результатами численних досліджень, прикордонне розлад особистості, як і багато інших психічні захворювання, викликається комбінацією природних, біологічних та генетичних факторів.

 • Головними причинами прикордонного розлади особистості можуть стати причини, пов’язані з оточенням пацієнта. Існують свідчення про сильного зв’язку між появою прикордонного розлади особистості і сильними дитячими переживаннями
 • фізичним і моральним насильством
 • ранньої втратою родини
 • ігнорування батьками в дитинстві
 • Професор психології університету Сіеттла Маршу лайн, автор методики лікування — когнітивно-поведінкової терапії прикордонного розлади особистості, стверджує, що захворювання може бути пов’язане з «емоційно неповноцінною» оточенням людини в ранньому віці.
 • Прикордонне розлад особистості можуть викликати генетичні та біологічні причини. Ряд досліджень демонструє, що прикордонне розлад — захворювання сімейне, що зустрічається у декількох родичів. Крім того, існує взаємозв’язок розлади з біохімічними реакціями організму — зокрема, з дією гена, відповідального за використання мозком серотоніну.
 • У людей, страждаючих від прикордонного розлади особистості, спостерігається підвищена активність лімбічної системи мозку, відповідальної за контроль негативних емоцій — страху, гніву, агресії. Саме тому у пацієнтів спостерігається висока емоційна нестабільність.
 • Ще один біологічний фактор, що впливає на розвиток прикордонного розлади особистості — утруднення в модуляції емоцій. Це означає, що пацієнти, які страждають від прикордонного розлади особистості, не можуть не реагувати негайно у відповідь на сильні емоції і, як правило, такі дії у відповідь виявляються руйнівними.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.