Прийом ліків під час вагітності: десять поширених питань

Що безпечно, а що може виявитися несприятливим для здоров’я матері і дитини? Що рекомендується, а чого краще уникати при прийомі ліків якщо ви очікуєте поповнення? Такі питання завжди турбують жінок, і в цьому немає нічого дивного, адже головне, щоб на світ з’явився здоровий малюк і мама була щаслива. Пропонуємо вашій увазі 10 поширених питань щодо прийому медикаментів під час вагітності.

Питання : Чи можна під час вагітності приймати аспірин?

Відповідь : Небажано.

Якщо вас турбують болі, то доктора всього світу рекомендують звертатися до тіленолу, який в цей період може стати вашим порятунком при виникненні екстреної ситуації. Аспірин як і багато інші нестероїдні протизапальні препарати вкрай небажаний, якщо ви вагітні. Є, однак, деякі випадки, коли прийом аспірину продиктований необхідністю, але тоді жінка може прийняти його під чітким контролем кардіолога та гінеколога і в дуже малих дозах, щоб виключити ризик маткової кровотечі.

Питання : Чи можна приймати антибіотики?

Відповідь : Іноді можна, але в будь-якому випадку слід проконсультуватися з лікарем.

У першому триместрі вагітності таких ліків варто уникати, оскільки високий ризик викидня. Антибіотики діляться на 4 категорії, де А і В відносяться до порівняно безпечним, потім С вважається більш ризикованим для прийому під час вагітності, і, нарешті, антибіотики категорії В не можна приймати в цей період.

Якщо ж у цей час у вас виникли інфекції сечостатевої сфери, які небезпечні як для матері, так і загрожують здоров’ю малюка, то лікар може призначити вам лікування антибіотиками В або С-типу.

Питання : Чи можна приймати антидепресанти?

Відповідь : Це залежить від конкретного препарату. Пам’ятайте, що під час вагітності будь-який препарат може заподіяти шкоду не стільки матері, скільки дитині, і від цього треба відштовхуватися при виборі медикаментів. З етичних міркувань лікарські препарати не тестуються на вагітних жінках з тим, щоб отримати якусь статистику про шкоду або безпеки, тому відомостей про побічні ефекти все-таки не так багато. У цей період, безумовно, варто уникати сильнодіючих ліків, спрямованих на стабілізацію емоційних станів. Якщо порушення не дуже серйозні, то краще віддати перевагу психотерапевтичну терапію відвідуючи лікаря, але не бездумно ковтаючи заспокійливі таблетки.

Питання : Чи можна приймати протиалергічні препарати?

Відповідь : Так, можна.

У багатьох жінок під час вагітності можуть загостритися алергічні реакції. Звичайно, краще уникати протиалергічних медикаментів якщо є можливість, але реакція може бути настільки небезпечною, що в підсумку сильно зашкодить малюкові, тому ігнорувати алергію тут не можна. Якщо ви страждаєте алергічним нежитем, ви можете скористатися безпечними краплями для носа. Пам’ятайте, що такі препарати найкраще приймати після того, як ви минете перший триместр вагітності. У цей період можна пити такі ліки як Бенадріл, хлортріметон, кларитин, судафед.

Питання : Чи можна приймати проносні засоби?

Відповідь : Можна, але з великою обережністю.

Запор — дуже поширена проблема більшості вагітних жінок. Часто це пов’язано з прийомом залізовмісних вітамінних комплексів, які прописують в цей час. Щоб справитися з запором, приймайте природні заходи для поліпшення діяльності кишечника: пийте більше води, вживайте продукти, багаті клітковиною. Проконсультуйтеся з лікарем на предмет прийому препаратів з меншою кількістю заліза. Якщо ж всі ці заходи не допомагають, то можна спробувати прийняти докузат, який м’яко усуває цю проблему. Більш сильні стимулятори можуть порушити мікрофлору кишечника і привести до ще більших проблем. Перед прийомом обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Питання : Що можна приймати під час простуди?

Відповідь : Старі перевірені засоби.

Згадайте поради наших бабусь, які рекомендують не захоплюватися новомодними препаратами, а звернутися за допомогою до старих перевірених способів лікування простудних захворювань. Треба дотримуватися постільного режиму, використовувати безпечні краплі для носа, горло полоскати теплими содо-сольовими розчинами, пити чай з медом і молоком. Безпечний асетомінафен — кращий засіб при застуді, якщо вас мучать головні болі, які завжди супроводжують такі недуги. Інші препарати варто приймати лише за приписом лікаря. Пам’ятайте, що найкраще уникати хімічних засобів, які судячи з рекламним повідомленням, борються відразу з усіма симптомами грипу та застуди — вони можуть сильно нашкодити дитині.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.