Придане для немовляти: пелюшки, клейонки, підгузники

Бабуся радить: купи двадцять тонких пелюшок, п’ятнадцять байкових. А подруга каже, що пелюшки можна зовсім не купувати. Кого слухати? Голова обертом йде, а в дитячому магазині кожна дрібниця у візок для покупок проситься. Ось майбутня мама набирає, набирає … а потім виявляється, що половину можна сміливо кому-небудь дарувати — не знадобилися. Потрібно насправді не так багато.

Пелюшки

Наші мами і бабусі купували по тридцять штук тонких і по двадцять — теплих. А що ще залишалося робити, якщо одноразових підгузників не було, а мочився дитина, як і сучасний, до двадцяти разів на добу. Час вніс корективи. Деякі мами обходяться взагалі без пелюшок, але багато зупиняються на проміжному варіанті: пелюшки купують в невеликій кількості. Щоб купити потрібну саме вашій дитині кількість пелюшок, подумайте про наступних факторах:

 • Використання одноразових підгузників. Якщо не планується надягати їх на дитину, купуйте стільки, скільки рекомендують бабусі — сумарно близько п’ятдесяти штук. Якщо використання одноразових підгузників планується, то дитина бруднити пелюшки практично не буде і купити їх можна буквально по парі штук для використання в ліжечку, візку, на пеленальному столику і для походу до лікаря.
 • Сезон. Взимку потрібно більше теплих пелюшок, влітку — тонких.
 • Пелюшки бувають декількох видів: тонкі, теплі і одноразові.

 • Тонкі пелюшки шиються з ситцю і бязі, будинки сміливо можна використовувати добре випрана старе постільна білизна або пелюшки, що перейшли у спадщину — вони м’які і менше травмують шкіру немовляти.
 • Теплі пелюшки виробляють з фланелі, флісу і м’якого трикотажу. Традиційно використовуються пелюшки з фланелі.
 • Одноразові пелюшки зроблені таким чином, що сторона, звернена до дитини — завжди тепла, а нижня сторона являє собою клейонку і не дає протікати рідин. Такі пелюшки добре використовувати для відвідування лікаря, викидаючи після використання.
 • Підгузки

 • Бабусі використовували тільки багаторазові марлеві підгузники. Якщо слідувати їх традиціям, то знадобиться близько двадцяти таких підгузників, які легко зробити самостійно. Береться медична марля, складається так, щоб вийшов рівносторонній трикутник з основою близько п’ятдесяти сантиметрів, що складається з чотирьох — шести шарів. Краю підшиваються голкою, через край, щоб підгузник не втрачав форму при пранні.
 • Аналогами цих підгузників є багаторазові підгузки, що випускаються деякими фірмами. Вони більш естетичні, але вимагають ретельного підбору за зростом і вагою, інакше можуть натирати дитині ніжки.
 • Одноразові підгузники зараз найбільш поширені, випускаються багатьма виробниками, їх потрібно підбирати по вазі і у відповідності з особливостями конкретної дитини. Важливо знати, що ці підгузники потрібно міняти відразу після дефекації, а ось помочитися туди дитина може і кілька разів. Деякі підгузники навіть забезпечені спеціальним індикатором, який підказує мамі, що потрібно провести зміну. Після того, як підгузник знятий, потрібно протерти попку дитини вологою серветкою і залишити його голеньким на чистій пелюшці хвилин на п’ятнадцять. Якщо слідувати цій раді, то проблем з попрілостями не буде, шкіра дитини не постраждає. Багато батьків кладуть дитину спати без підгузника, і правильно роблять, оскільки вночі процеси сечовипускання знижені, і діти зазвичай мочаться вже під ранок. Знаючи цю особливість, можна обійтися одноразової пелюшкою, або складеною в кілька шарів байкової пелюшкою.
 • Клейонки

  До них зараз ставлення двояке. Якщо дитина цілодобово знаходиться в одноразових підгузниках, то клейонки не потрібні. Якщо ж планується часткове використання підгузників або вирішили зовсім обійтися без них, то клейонки — річ незамінна.

  Краще віддати перевагу не медичної клейонці — вона холодна, і не целофану — він шарудить, а спеціальним дитячим клейонкою, які можуть бути білими і кольоровими. Одна сторона у них нагадує ніжне махровий рушник, а друга — м’яка, нешуршащая клейонка. Ці клейонки можна багаторазово прати. Купити їх потрібно кілька: у ліжечко, в коляску, на пеленальний столик і для використання вдома — часто мами залишають дитину голеньким, підкладаючи під нього тільки таку клейонку, звичайно, махрової стороною вгору. Після того, як дитина почне активно переміщатися, ці маленькі клейонки втратять свою актуальність. А клейонка в ліжечку буде охороняти матрац ще дуже довго.

  Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.